Doprava zadarmo pri nákupe nad 29 Eur !

Kniha dňa: Kristína Tormová predstavuje rozprávku Vianočné prasiatko

Pro všetkých tých dobrodružstvách Mapi nasiakol zaujímavými vôňami, ktoré mal Jack veľmi rád. Bola to zmes pachov z miest, ktoré Mapi navštívil a Jack z neho cítil aj teplú tmavú skrýšu pod paplónom a stopy po maminej voňavke. Lebo keď večer dávala Jackovi dobrú noc, vždy objala a pobozkala aj Mapiho.

Autorku Joannne K. Rowlingovú nemusím asi nikomu predstavovať. Kto ešte nepočul o Harrym Potterovi, asi ani nežije na tejto planéte.

Tento rok nám Rowlingová ponúkla krásny vianočný príbeh o silnom pute medzi chlapcom a jeho najobľúbenejšou hračkou - vianočným prasiatkom s menom Mapi.

V deň, kedy sa najväčšmi stierajú hranice medzi zázračnom a skutočným svetom, sa prasiatko Mapi stratí. Jeho chlapec sa ho však spolu so svojou novou hračkou - protivnou náhradou za Mapiho - rozhodne nájsť v čarovnej krajine stratených a zachrániť ho pred príšerným Stratožrútom.

Nejde iba o bravúrne napísaný príbeh jednej z najlepších rozprávačiek našej doby. Kniha v sebe ukrýva posolstvá ktoré sú určené aj pre dospelých čitateľov. Rowlingová naučí naše deti, vyrovnať sa so stratou.

Citlivo rozpráva aj o takých ťažkých témach ako sú sťahovanie či rozvod, ktoré dokážu poriadne zatriasť detským svetom a nielen tým. Kniha má prekvapivý koniec. Nejde o žiadne vianočné cliché.

Aj preto by nemala zapadnúť vianočným uponáhľaným prachom. Dá sa čítať kedykoľvek počas roka, lebo nielen na Vianoce potrebujeme my aj naše deti trochu mágie.

← Predchádzajúci blog

Beletria: Toto je top 20 kníh roka 2021

Nasledujúci blog →

Autorka Zlatokopky: Roky pracujem na tom, aby boli Vianoce hlavne pokojné