Marek Zákopčan: Pod horúcim pieskom

Hlavným hrdinom príbehu je Tobias Vicen, expert na staroveké dejiny. Na požiadanie priateľa z parížskeho múzea sa podujme sprevádzať mladú Američanku na jej ceste po krajine faraónov. Píše sa rok 1931.

Katherine na prvý pohľad pôsobí ako rozmaznaná, arogantná dedička, no ako sa ukáže, jej výprava má celkom iný cieľ – nájsť strýka Henryho. Tobias sa tak nedobrovoľne stáva súčasťou pátrania nielen po zmiznutom príbuznom, ale aj po bájnom kameni, ktorý sa Henry pred časom pokúšal nájsť. O Oko Egypta má však záujem aj skupina odhodlaných nacistov pod vedením plukovníka Krassnitzera.
Tobias musí zúročiť všetky svoje znalosti o egyptskej histórii a mytológii, aby boli s Katherine pred nepriateľmi vždy o krok napred. V pretekoch o čas i o vlastný život sa ukáže pravá tvár všetkých zúčastnených...

Príbeh Pod horúcim pieskom vás zavedie z Paríža do Alexandrie, Káhiry, k pyramídam v Gíze, do chrámov v Abú Simbeli, ale aj na pulzujúce trhoviská či medzi púštne kmene. Ako je u Marka Zákopčana zvykom, dynamický dej je plný napätia, nečakaných zvratov, ale aj romantiky a humoru.

Začítajte sa do novinky Pod horúcim pieskom hneď teraz.

← Predchádzajúci blog

Jasinda Wilderová: Strácame sa v sebe

Nasledujúci blog →

Branislav Jobus: Plajko