Vašu objednávku vám stihneme (podľa vybranej dopravy) doručiť do Vianoc, ak si objednáte do tohto dátumu:

Packeta - Doručenie na adresu

19. 12.

Balík na poštu

19. 12.

Balikobox

19. 12.

Slovenská pošta - na adresu

19. 12.

Kuriér SPS

18. 12.

balíkovo (Alzaboxy)

18. 12.

Doručenie na predajňu

18. 12.

Osobný odber v sklade

22. 12.

Packeta - Výdajné miesto a Z-BOX

19. 12.

Kniha, ktorá vám dá jedinečné lekcie o bohatstve, chamtivosti a šťastí

Obálka knihy Psychológia peňazí (Morgan Housel)

Na knižnom trhu sú k dispozícii viaceré publikácie zaoberajúce sa peniazmi, no mnohé sú písané zložitým, pre bežného človeka nezrozumiteľným jazykom.

Je preto vítanou zmenou, keď sa objaví dielo, ktoré má záujem priblížiť širokej verejnosti zložitú problematiku ľahko pochopiteľnou formou.

Takýmto svetlým príkladom je publikácia z vydavateľstva Aurora, Psychológia peňazí.

„Základnou myšlienkou tejto knihy je, že to, aby sa nám darilo s peniazmi, veľmi nesúvisí s tým, akí šikovní sme, ale najmä s tým, ako sa správame. A správanie niekoho ťažko naučíte, dokonca aj keď ide o veľmi šikovných ľudí,“ uvádza autor Morgan Housel hneď v úvode knihy.

Čo teda robiť, aby sme dosahovali uspokojivé výsledky a robili správne finančné rozhodnutia?

Užitočné rady pre lepší život

„Je to jedna z najlepších a najoriginálnejších kníh o financiách za posledné roky,“ vyjadril nadšenie novinár Jason Zweig z prestížneho denníka The Wall Street Journal

V čom je teda kniha taká originálna?

Jej prevratný prístup spočíva v odklone od tradičného nazerania na peniaze cez výpočty a finančníctvo. Sústreďuje sa na samotného človeka a jeho spôsob premýšľania o financiách.

Kniha upriamuje pozornosť na naše zakorenené zlozvyky a ponúka návod, ako preprogramovať správanie zamerané na chamtivosť, porovnávanie sa a riskantné investície, na konanie vedúce k stabilite, nezávislosti a spokojnosti. A to i napriek tomu, že nebudeme mať viac ako náš sused. V devätnástich krátkych kapitolách sa snaží Housel na reálnych príkladoch čo najjasnejšie vysvetliť, ako pracovať s financiami efektívne a naopak i to, čomu sa radšej oblúkom vyhnúť.

Ako nájsť rozumnú rovnováhu v správaní a rozhodnutiach, aby sa peniaze stali našimi dobrými spoločníkmi a neboli každodenným strašiakom.

„Finančný úspech nie je veľká veda. Je to tzv. mäkká zručnosť, kde je dôležitejšie to, ako sa správate, ako to, čo viete,“ podotýka autor. Dozviete sa mnoho zaujímavých faktov, ako napríklad rodné prostredie a naše skúsenosti ovplyvňujú narábanie s peniazmi, aký je najväčší prínos peňazí, či ako je to so šťastím pri investovaní.

Autor sa venuje aj riziku a omylu, ktoré neobchádza nikoho, kto investuje. Autor na záver odhaľuje aj model vlastného finančného správania.

Psychológia peňazí


Čo sa týka peňazí, to, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa správate. A naučiť ľudí správať sa je naozaj náročné, dokonca aj pri veľmi inteligentných ľuďoch. To, čo vieme o peniazoch - investície, osobné financie a obchodné rozhodnutia - sa bežne učíme ako matematickú oblasť, kde nám dáta a vzorce presne povedia, čo máme robiť. Ale v skutočnom svete ľudia nerobia finančné rozhodnutia prostredníctvom tabuliek. Robia ich pri spoločnom stolovaní alebo v zasadačkách, kde sú ich osobné skúsenosti, vlastné jedinečné videnie sveta, ego, hrdosť, marketing a iné neobvyklé podnety zmiešané do jedného celku. V Psychológii peňazí sa s vami oceňovaný autor Morgan Housel podelí o 19 krátkych príbehov, v ktorých preskúma, ako ľudia rozmýšľajú o peniazoch, a naučí vás, ako lepšie pochopiť jeden z najdôležitejších faktorov ľudského života, akým peniaze bezpochyby sú.
Vypredané
15,11 € 15,90 €

Známe mená, história aj grafy

Netreba sa obávať, že by na vás zo stránok vyskočili zložité prednášky a neprehľadné vzorce, práve naopak. Autor podáva celú problematiku v zrozumiteľnej, zaujímavej a miestami vtipnej podobe postrehov vychádzajúcich zo skúseností a skutočného života.

Zvolil jednoduchú formu, aby ktokoľvek dokázal jeho závery aplikovať a porozumel im aj bez finančného vzdelania. Využíva na to pútavé rozprávanie pretkané známymi menami, históriou a jednoduchými grafmi.

Psychológia peňazí je kniha pre každého, kto má záujem nazrieť na svet financií cez optiku psychológie a nie finančníctva. Pre všetkých ľudí, ktorí sa chcú pomocou múdrych rozhodnutí dopracovať k spokojnosti a finančnému zabezpečeniu.

Jednoducho a bez potreby poznania zložitých mechanizmov. Bude to cesta vyžadujúca si trpezlivosť a rozvahu, no jej výsledok bude rozhodne stáť za to.

← Predchádzajúci blog

Naša Ľudka vybrala absolútnu TOP 10 roka 2021

Nasledujúci blog →

Knižné Vianoce Slovákov. Tieto knihy sme kupovali pod stromček