Doprava zadarmo pri nákupe nad 29 Eur !

Robert Bryndza: Ženy sú zaujímavejšie

Má na svojom konte viac ako 5 miliónov predaných kníh a so svojím manželom žije na Slovensku. Robert Bryndza nám poskytol krátky rozhovor o písaní a o plánoch do budúcnosti.

Robert Bryndza

Čo pre vás znamená písanie?  

Je to pre mňa niečo, čo milujem. A tiež je to pre mňa aj práca. A to je úžasné, pretože v minulosti som musel mať aj inú prácu a nemohol som sa venovať iba písaniu. Znamená to pre mňa veľa.  

Od romantických komédií ste prešli k písaniu detektívok. Prečo? 

Mal som pocit, že musím skúsiť niečo iné, aby som nezostal zaškatuľkovaný ako autor romantických komédií. Mal som nápad na thriller a rozhodol som sa ho napísať.

Osudné svedectvo (Erika Fosterová 7)


Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová sa počas večernej prechádzky v okolí svojho nového domu v Blackheath ocitne na mieste činu. Brutálne zavraždenou ženou je Vicky Clarkeová, ktorá mala svoj vlastný podcast o skutočných zločinoch. Po tom, čo sa Erika pripojí k vyšetrovaniu prípadu, zistí, že Vicky pracovala na novej epizóde podcastu o sexuálnom predátorovi. Jeho slabosťou boli mladé študentky v okolí južného Londýna, a než sa k nim uprostred noci vlámal, vždy ich najprv dlho sledoval. Keď Erika zistí, že všetky Vickine poznámky a zvukové nahrávky z jej bytu v dobe jej vraždy záhadne zmizli, začína jej byť jasné, že Vicky musela byť len krok od zistenia totožnosti útočníka, ktorý ju zrejme zavraždil, aby ho neodhalila. Náhle však prichádza šok a Erika musí prehodnotiť všetko, čo si do tej doby o Vicky myslela a vedela. S obmedzeným množstvom indícií a len s minimom dôkazov potrebuje nájsť vraha skôr, než znovu udrie.
Na sklade > 5Ks
18,04 € 18,99 €

 

Vašimi hlavnými postavami sú ženské detektívky Erika Fosterová a Kate Marshallová. Prečo práve dve ženy? 

Píšem o ženách, pretože sú zaujímavejšie ako postavy. Dobrý román musí mať v sebe konflikt. A ak je žena konfrontovaná so svetom mužov a s tým, že ju niekto neberie vážne a nechce, aby uspela, tak tieto situácie vytvárajú priestor na zaujímavé príbehy.  

Myslíte na ne niekedy ako na skutočné osoby?  

Erika je pre mňa už naozaj ako skutočná osoba. Často, keď píšem novú knihu, tak o nej takto premýšľam.  

Aké sú vaše plány na najbližší román? 

Novinka s Kate Marshallovou vyjde už začiatkom budúceho roka. V najbližších mesiacoch začnem pracovať na novej knihe s Erikou Fosterovou. A táto kniha odhalí to, čo bolo skryté v iných knihách. Dozvieme sa viac o tom, čo sa stalo s jej manželom.  

Nedostávate ponuky na sfilmovanie svojich kníh?  

Už párkrát som bol oslovený a takmer aj prišlo k nakrúcaniu. Je to však dlhý a komplikovaný proces a zatiaľ sme sa nedopracovali k výsledku. Momentálne mám taký pocit, že vlastne ani nechcem, aby moje knihy boli sfilmované, pretože je veľmi málo dobrých adaptácií. Napadajú mi možno tri alebo štyri. Takže možno mi bude stačiť, ak tieto príbehy budú existovať iba ako knihy.  

Aký sa vám žije na Slovensku? 

Je to nádherná krajina a mám tu veľa priateľov. Slovensko má svoje problémy, ale myslím si, že je na ňom je viac dobrých vecí, ktoré si ľudia ani neuvedomujú.  

← Predchádzajúci blog

Nenechajte si ujsť - Čítačka e-kníh s puzdrom ako darček

Nasledujúci blog →

Top knihy roka 2022 bookstagramerky Alex