Projekt Čítajme si

Organizátorom akcie je Linka detskej istoty, ktorá aj týmto spôsobom reaguje na podnety detí z poradenskej Linky pre deti a mládež 116 111. Veľa hovorov, vyše 30%, sa nedá označiť ináč ako "volanie" detí po väčšej pozornosti zo strany dospelých, telefonáty sa týkajú aj detských záujmov, nedostatku aktivít a nudy.

Projekt ČÍTAJME SI chce zatraktívniť knihu v detských očiach. Akciu spoločného čítania chceme využiť na prekonanie rekordu z minulého roku – 37 063 detí. Nie je to však len o lámaní rekordov, cieľom tohto čitateľského maratónu je predovšetkým pritiahnuť deti ku knihe.

Aj v tomto roku sa bude čítať v skoro všetkých mestách a obciach Slovenska, a to vo štvrtok 18. 6. 2015 od 9:00 do 15:00. Zapojí sa aj škola pre nevidiace deti v Levoči, ktorá bude čítať z knihy v Braillovom písme.

V Bratislave v kníhkupectve Panta Rhei Poštová budú od 13:30 – 15:00  čítať deti z bratislavských škôl.

Od 15:00 – 16:30 bude v Panta Rhei Poštová diskusia na tému „Deti a čítanie“, ktorej sa zúčastní spisovateľ a autor mnohých úspešných detských kníh Branislav Jobus (ktorý bude čítať ukážku z novej knihy Plajko, ktorá vyjde až koncom mesiaca jún – ide o exkluzívnu premiéru), zástupcovia Vydavateľstva SLOVART a kníhkupectva Panta Rhei, Eva Dzurindová, riaditeľka Linky detskej istoty, Viera Némethová z knižnice v Petržalke, Petra Mišáková, ktorá bude hovoriť o biblioterapii (terapia čítaním), garantka Linky pre deti a mládež Katarína Trlicová, pedagógovia, a ďalší zaujímaví hostia.

Podujatie bude moderovať Katka Brychtová. Výsledok čitateľského maratónu ČÍTAJME SI bude vyhlásený na záver diskusie, cca o 16:30 hodine.

Krstnou mamou projektu je od začiatku pani Oľga Feldeková.

Partnermi sú: Kníhkupectvo Panta Rhei, vydavateľstvo Slovart a miestni organizátori, ktorými sú hlavne knižnice a školy.

← Predchádzajúci blog

Rozprávkové leto plné radosti vo WOOW toys!

Nasledujúci blog →

Literárna revue 12/2015