Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Michael Connelly: Pád

Počet strán: 340

Väzba: tvrdá

EAN: 9788073037529

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7303-752-9

Dátum vydania: 23. októbra 2012

Vydavateľstvo:  Domino

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3 cm x 13,5 cm x 21 cm

Pád

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 13,35 
Bežná cena: 14,05 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Kdyby ještě žil Chandler, psal by jako Connelly. A Phil Marlowe dnešní doby by se jmenoval Harry Bosch. Harry Bosch se ocitá na sklonku kariéry, a tak chce zbývající tři roky služby maximálně využít. Přání se mu vyplní: jednoho rána přistanou na jeho stole hned dva nové případy. Prvním z nich je vražda z roku 1989, jejímž pachatelem je podle rozboru DNA devětadvacetiletý násilník. Je ovšem možné, aby spáchal vraždu v pouhých osmi letech? Anebo se v laboratoři dopustili strašlivého omylu? Pokud by platila druhá možnost, zpochybnilo by to všechny případy, v nichž se důkazy rovněž opíraly o analýzu DNA. Současně je Harry povolán k druhému případu: má prošetřit smrt muže, jenž zemřel po pádu z okna. Vyskočil sám, nebo mu někdo pomohl? Harry záhy zjišťuje, že oba případy jsou propojené a že je spojují zákulisní politické čachry. Nakonec dospěje ke dvěma mrazivým odhalením: v Los Angeles už více než dvacet let nerušeně působí sadistický vrah a tamní policii paralyzuje politické spiknutí s velmi dlouhými kořeny. Podaří se Harrymu odolat tlakům, které s postupem vyšetřování mocně sílí? Anebo se ukáže, že jako detektiv ze staré školy nedokáže čelit nástrahám moderní doby a že jeho odchod do výslužby přichází právě včas?

Pracoval roky ako novinár a za svoje články o o ľuďoch, ktorí prežili letecké nešťastie dostal nomináciu na Pulitzerovu cenu. Narodil sa 21. júla 1956 v Philadelphii, USA.

Svoj prvý román sa rozhodol napísať začiatkom 90. rokov, pretože chcel literárne spracovať svoje žurnalistické skúsenosti, práve  vtedy stvoril detektíva Harryho Boscha (prvý román mu vyšiel v roku 1992 – Temná ozvena). Hlavným hrdinom jeho románov je svojrázny detektív s hlbokou neúctou k autoritám a sebazničujúcim zmyslom pre spravodlivosť.

Každá Connellyho kniha vedie v rebríčkoch čítanosti a je to túžobne očakávaná novinka. Dynamika a nečakané rozuzlenia v príbehoch priniesli tomuto autorovi nebývalú popularitu a uznanie čitateľov kriminálnych románov na celom svete.

Michael Connelly je držiteľom viacerých prestížnych literárnych ocenení (Edgar, Anthony, Macavity, Nero, . 38 Caliber /Francúzsko/ a Grand Prix ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Michael Connelly: Čierny ľad

Martina Kušnieriková

utorok, 16. apríla 2019 v sekcii Recenzie

Na trhu sa objavila nová droga. Pomenovali ju čierny ľad. Je to relatívne nový produkt, o ktorom zatiaľ niet veľa informácii, no už teraz po ňom začína vzrastať dopyt. Preto musia policajné zložky urobiť väčšie opatrenia, aby sa tak mohli priblížiť do centra ponuky. Ako tajné zložky postupne odhalia trasy, ktoré smerujú do hlavného uzla výroby. Keď sa objaví mŕtve telo policajta Calexica Moorea, je spustené vnútorné vyšetrovanie, ktoré má preukázať iba toľko, ako k úmrtiu došlo. Dostavia sa však nečakané komplikácie, ktoré apriori ohrozujú status policajných zložiek. Je potrebné, aby sa niektoré veci zamietli pod koberec. čítať viac...