Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Agatha Christie: Poslední víkend

Počet strán: 256

Väzba: tvrdá

EAN: 9788024248615

Jazyk: český

ISBN: 978-80-242-4861-5

Dátum vydania: 13. mája 2015

Vydavateľstvo:  Knižní klub

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 1,6 cm x 12,6 cm x 20,6 cm

Hmotnosť: 0,33 kg

Poslední víkend

Autor: Agatha Christie

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 11,12 
Bežná cena: 11,70 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Lady Lucy Angkatellová sezve k víkendovému setkání na své malebné panství Hollow řadu hostů, ale jak už to tak bývá, ne všichni se zde sejdou rádi – například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi či potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Není divu, že atmosféra houstne a napětí by se dalo krájet. Kdo by však čekal smrtelný výstřel? A pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu? Hercule Poirot přijíždí jako poslední návštěvník, aby s pomocí malých šedých buněk rozluštil na první pohled jednoduchý, avšak ve skutečnosti komplikovaný a rafinovaný zločin…

Vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila 15. septembra 1890 v Torquay. Písala aj pod pseudonymom Mary Westmacott. Patrí medzi klasikov detektívneho žánru.

Pôvodne sa chcela stať opernou speváčkou a dokonca istý čas študovala spev v Paríži.. Nakoniec ju jej vrodená ostýchavosť prinútila zmeniť rozhodnutie. Po dvoch alebo troch pokusoch o „vážny román“ sa rozhodla napísať detektívku. Keďže počas 1. svetovej pracovala v nemocnici a získala isté poznatky o jedoch, využila ich pri písaní svojho prvého detektívneho románu Záhada na zámku Styles. V ňom prvýkrát čitateľov zoznámila s postavou Hercula Poirota, malého, trocha výstredného a márnomyseľného Belgičana, žijúceho v Anglicku.

Hercule Poirot vystupuje celkom v 33 románoch a mnohých poviedkach. Agatha Christie vytvorila okrem Poirota aj ďalšiu úspešnú postavu -- milú staršiu dámu so starodievčenskými ... viac

Odporúčame tieto knihy