Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 965 miest na Slovensku
Josie Silverová: Jedného dňa v decembri

Počet strán: 384

Väzba: tvrdá

EAN: 9788081427879

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: One day in December

ISBN: 978-80-8142-787-9

Dátum vydania: 2. novembra 2018

Vydavateľstvo:  Fortuna Libri

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 3,5 cm x 14 cm x 21 cm

Hmotnosť: 0,21 kg

Jedného dňa v decembri

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 13,21 
Bežná cena: 13,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Dvaja ľudia. Desať príležitostí.

Jeden nezabudnuteľný ľúbostný príbeh.

Laurie je skalopevne presvedčená, že láska na prvý pohľad neexistuje. Život predsa nie je romantický film!

V jedno zasnežené decembrové popoludnie cez zahmlené okno autobusu zazrie na zastávke muža, pri ktorom okamžite pocíti, že je ten pravý. Keď sa im stretnú pohľady, úplne ju očarí. Vtom sa dvere zatvoria a autobus odchádza.

Nešťastná Laurie sa domnieva, že "chalana z autobusu" už nikdy neuvidí, kým jej o rok neskôr najlepšia priateľka Sarah na vianočnom večierku nepredstaví novú lásku svojho života, ktorou nie je nikto iný ako neznámy zo zastávky.

Laurie sa rozhodne, že naňho zabudne a bude ďalej žiť svoj život. No čo ak má osud iné plány?

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Tomáš Vasičko
Tomáš Vasičko
4. mája 2020
Jedného dňa v decembri

Láska na prvý pohľad. Presladené, rozprávkové? Áno! Keď vám život do cesty pristaví muža vašich snov, no iba na krátky okamih, kedy nemáte šancu ho osloviť. A potom ho už nikdy neuvidíte, pretože to bol iba náhodný neznámy. Osud má však s vaším životom úplne iné plány, ktoré ani zďaleka nie sú bez komplikácií.

Terezka
Terezka
4. mája 2019
Úžasná kniha

Nad knihou som dlhšie rozmýšľala.. nebanujem .. úžasný príbeh o priateľstve láske o viac menej reálnom živote

Terka
Terka
10. apríla 2019
Výborná knižka

Táto kniha má upútala hlavne obalom tak som si ju kúpila a neľutujem je skvelá opisuje životy dvoch zaľúbených ľudí a na vianočné alebo zimné čítanie bola ako stvorená. Ďakujem autorke

Anna Mária Kranerová
Anna Mária Kranerová
11. januára 2019
Skvelá kniha

Táto kniha ma veľmi upútala, najmä tým, že je napísaná v netradičnej forme. Príbeh sa odohráva po dobe 10 rokov kde sa každým rokom menili situácie a postavy. Dej sa odohráva v Anglicku, ale čiastočne aj v iných častiach Zeme. Ide o príbeh dvoch zaľúbených postáv, ktoré si našli k sebe cestu až po určitej dobe. ( Nechcem prezrádzať viac). :P

Čo sa týka autorky je to ozajstná realistická romantička, čo možno pocítiť aj v diele. Žije s manželom a dvomi synmi v mestečku Wolverhampton. Bohužiaľ na žiadnych stránkach a ani na jej vlastnej som nenašla ďalšie knihy, ktoré by vydala, táto je zatiaľ jediná.

Prejdem ku samotnej knihe. Narozdiel od ostatných kde sa koniec dá očakávať, táto vás naopak v priebehu deja zmätie. Sú tam konflikty, miestami netušíte ako sa to vlastne skončí. Zažijete si tu dobré aj smutné chvíle a to je na tejto knihe pravé čaro. Súcitite s postavami, prežívate s nimi osudové zážitky akoby ste ich prežívali na vlastnej koži a pred očami vidíte ako sa vám po takej dlhej dobe aj psychicky menia.

Kladné body môžem dať za úžasný námet, vtipné hlášky a situácie, ktoré vôbec nie sú silené. Sú to bežné veci a reči, ktorý hovorí a zažíva každý bežný človek.
Negatívum pre mňa bolo, že sa tam neustále opakoval alkohol. Išli si vypiť víno, zase víno, whisky, ďalší si išiel dať pivo. Niektoré pasáže sa dlho odohrávajú v baroch a podobných podnikoch. Na nealkoholika to trošku zle vplýva. Miestami sú tam opisované erotické scénky, ale nie dopodrobna, na to sú iné knihy.

Dej bol inak veľmi dobre spracovaný, nič by som nepridala, a ani neodobrala. Bolo to tak akurát. Pri čítaní poslednej kapitoly, rok 2017, mi od dojatia, šťastia a po všetkých tých utrpeniach postáv, vyhŕkli slzy. Ak ste citlivá duša, pochopíte. Neviem prečo niektorých ľudí iritujú sladké šťastné konce, akoby oni také v živote nechceli. Takže vrelo odporúčam túto oddychovku, pri ktorej sa posmejete aj posmútite.
Najlepšie sa číta počas zimných období, kedy sneží, po ruke máte pohár teplej kávy alebo čokolády s marschmallowom a pritom počúvaté pokojnú klasickú hudbu. Samozrejme, je to iba môj názor.

Jazyk akým je kniha písaná, nie je ani odborný, ani príliš sentimentálny. Je písaný v hovorovej bežnej reči, sem tam sa možno objaví slang.
Je písaná z pohľadu dvoch ľudí, Laurie a Jacka, od ktorých sa dozvedáme príbeh a ich uhol pohľadu.
Musím podotknúť, že kniha mala miestami zopár gramatických chýb, ktoré ma pri čítaní vytrhli z deja, ktorý sa mi práve odohrával pred očami.
Obálka je veľmi dobre navrhnutá. Nie je gýčová, úplne jednoduchá a písmená sa v svetle pekne lesknú dozlata.
Takže celkovo moje hodnotenie je 8/10, boli tam určité chybičky, za ktoré musím dať bodíky dole, ale inak super kniha. Budem na ňu ešte dlho spomínať.

Michaela
Michaela
14. decembra 2018

Úplne skvelá knížka. Veľmi dobre sa mi to čítalo a páči sa mi že opisuje taký ten reálny život a nielen rozprávkový! Určite odporúčam!

Mária
Mária
8. decembra 2018
Maco

Obal pekný aj príbeh začínal dobre ale potom zbytočne veľa opisovania, monológov, ktoré keby v knihe neboli v takom rozsahu vôbec by tam nechýbali. Škoda

Lea
Lea
25. novembra 2018