Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Isaac Asimov: Nahé slunce

Počet strán: 316

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788072545742

Jazyk: český

ISBN: 80-7254-574-4

Vydavateľstvo:  Triton

Orig. vydavateľstvo: 

Nahé slunce

Autor: Isaac Asimov

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 9,78 
Bežná cena: 10,29 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Sedmá kniha série Nadace, která dějově předchází celému cyklu a nazazuje na Předehru k Nadaci. V době, kdy Hari Seldon bojuje za zdokonalení své revoluční psychohistorické teorie a o zajištění lidskosti mezi hvězdami, zachvívá se velká Galaktická Říše na pokraji apokalyptického zhroucení. Seldon a ti, jež miluje, jsou zachyceni vírem a stávají se pěšci v boji o nadvládu. Kdokoli by ovládal Seldona, ovládal by psychohistorii - a s touto zbraní i budoucnost Galaxie. Mezi těmi, kteří chtějí proměnit psychohistorii v největší člověku známou zbraň, jsou politický damagog se slabou vůlí, císař Cleo I. a nemilosrdný militaristický generál. Jako poslední službu lidstvu musí Hari Seldon zachránit své životní dílo z jejich moci a najít pravé dědice. Hledání začíná u své vlastní vnučky a přináší sen o nové Nadaci. Máte před sebou dlouho očekávaný poslední román velmistra science fiction z největší SF řady, jaká kdy vznikla. Kniha A zrodí se Nadace, kterou dokončil těsně před svou smrtí, je vrcholným výkonem života velkého spisovatele, vzrušujícím odkazem tvořivého génia Isaaca Asimova.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Isaac Asimov: Nadácia

Simona Kubicová

utorok, 23. júna 2020 v sekcii Recenzie

Spisovateľ, ktorý v tomto roku oslavuje sté výročie narodenia, sa zaujímal o vedu a science-fiction už ako malý chlapec, keď jeho rodičia predávali vedecko-fantastické príbehy u seba v obchode. Po Isaacovi je pomenovaný Asteorid 5020 Asimov rovnako aj humanoidný robot od firmy Honda – Asimo. Najznámejšou sériou, ktorú Isaac napísal, je séria Nadácia, ktorá vyšla v českom jazyku, ako Základňa, ale v slovenskom jazyku vyšla pod rovnocenným názvom v roku 1991. Pôvodný príbeh v anglickom jazyku vyšiel už v roku 1951 a obsahovala len tri knihy, s odstupom času vyšlo dohromady 7 zväzkov. Kniha Nadácia je úvodom do fascinujúceho sveta pripomínajúceho obdivované Hviezdne vojny. čítať viac...