Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Douglas Adams: Stopárov sprievodca galaxiou - Kompletné vydanie kultovej päťdielnej trilógie

Počet strán: 1040

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788055623566

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-556-2356-6

Dátum vydania: 1. januára 2016

Vydavateľstvo:  Slovart

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,61 kg

Stopárov sprievodca galaxiou - Kompletné vydanie kultovej päťdielnej trilógie

Autor: Douglas Adams

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Cena v e-shope: 14,94 
Bežná cena: 16,95 €
Zľava 12%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Dnes už vieme, že Stopárov sprievodca galaxiou je najvtipnejšia sci-fi séria na svete. Toto vydanie obsahuje všetkých päť dielov a začína sa knihou Stopárov sprievodca galaxiou, v ktorej chvíľu pred zničením Zeme Arthura Denta zachráni jeho priateľ Ford Perfect a odvezie ho do hlbín vesmíru; v časti Reštaurácia na konci sveta sa obaja hrdinovia chtiac-nechtiac pustia do hľadania pána sveta; v diele Život, vesmír a všetko sa pokúsia zachrániť vesmír; v Zbohom a ďakujeme za ryby sa Arthur Dent stretáva s dievčinou svojich snov a v záverečnej časti Zväčša neškodná si Arthur hľadá nový domov, stretáva sa s pubertálnou dcérou a túži svoju genialitu uplatniť pri výrobe sendvičov. Z tichého života ho vytrhne, ako zvyčajne, Ford.

Douglas Noël Adams bol spisovateľom, rozhlasovým dramatikom a humoristom. Narodil sa 11. marca v roku 1952 v Cambridge vo Veľkej Británii.

Jeho rodičia sa rozišli, keď mal päť rokov. Matka bola zdravotná sestra a otec študent teológie. Matka ho vychovávala sama, a tak si už ako stredoškolák privyrábal ako ošetrovateľ v ústave pre duševne chorých, zametač kurínov aj ako asistent pri rӧntgene.. Na strednej škole mal vynikajúce hodnotenie z angličtiny (neskôr slúžil profesorom ako vzorový príklad žiaka), čo mu dopomohlo k štipendiu na štúdiá anglickej literatúry v Cambridgei.

Bol študentom - bohémom. Patril k hlavným aktérom divadelného diania na škole, ale bol aj dobrým a zábavným spoločníkom. Neil Gaiman, jeho spolupracovník a priateľ, si na spoločné študentské roky spomína ako na zbierku ... viac

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Lucia
Lucia
17. augusta 2018
Výborná kniha

Kniha je zábavná, vhodná pre milovníkov sci-fi, ale aj pre tých ktorý sci-fi neobľubujú. Prekvapuje zábavnými zvratmi a veľkou kreativitou spisovateľa. Určite ju odporúčam :)

Rebeka
Rebeka
3. augusta 2018
V slzách smiechu

Jedinečná, prekvapujúca, inteligentná, provokujúca, nadčasová, vtipná, stres-odbúravajúca, antidepresívum.
Ak neoobľubujete sci-fi, to je vporiadku.
Autor nevyužíva fantáziu pre ohurujúci príbeh či vedecké otázky, ale aby sa dostal až k jadru človeka. Smiech na každej stránke je zaručený. Neodložíte ju z ruky a budete ju neveriacky dotieravo odporúčať všetkým známym.

-"Som Marvin. Váš robotický priateľ. Navrhnutý, aby som odrážal komplexnú ľudskú osobnosť. Hrozné, však? A život? Nehovorte mi o živote. Som tak depresívny. Mozog veľkosti planéty a oni ma pošlú priviesť stopárov. Tomu hovoríte pracovné naplnenie?"

-"Marvin, prečo ležíš tvárou v prachu?"
-"Efektívny spôsob ako vyjadriť depresiu."

ja
ja
11. júla 2016