Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Alica Bartková: Veľká vlna

Počet strán: 120

Väzba: tvrdá

EAN: 9788022206730

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-222-0673-0

Dátum vydania: 25. novembra 2013

Vydavateľstvo:  Tatran

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 0,25 kg

Veľká vlna

Autor: Alica Bartková

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Cena v e-shope: 4,90 
Bežná cena: 8,90 €
Zľava 45%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Rodinné zväzky sú v mladosti často natoľko ťaživé, že ich skutočnú hodnotu oceníme až vtedy, keď sa zmietame v samote a túžime po blízkosti.

Mladá žena Tereza by automaticky rozšírila rady nezamestnaných slovenských vysokoškolákov, keby neprijala Karolovu ponuku na prácu. Samozrejme nelegálnu. Jej úlohou je zastrašovať ľudí, ktorí prišli k peniazom nečestným spôsobom, a donútiť ich, aby peniaze vrátili na účet jej klientom. Darí sa jej a zarába veľké sumy. Vytriezvie až vtedy, keď je donútená bojovať nielen o svoj život, ale aj o život blízkeho človeka.

Tereza je možno výnimočná, na jednej strane umelkyňa, na druhej násilníčka. Ale zapadá medzi tisíce mladých Sloveniek, ktoré sa usilujú uniknúť spod rodičovských krídel do hlavného mesta, aby po čase zistili, že ideálny život neexistuje. Prázdnota, nenaplnené známosti, návštevy barov a sentimentálne stretnutia s kamarátkami z rodnej dediny.

Hoci sa snaží byť nad vecou a búri sa proti povrchným a hraným vzťahom, nakoniec si uvedomí, že v novom a cudzom prostredí dospela k poznaniu, ktoré prednedávnom tvrdohlavo odmietala.

Nový román Alice Bartkovej sa zaoberá vzťahom mladého človeka k rodinnému zázemiu. Súčasná generácia mladých ľudí, ako každá jedna pred tou dnešnou, sa snaží zaradiť na výslnie spoločnosti, a to či už podľa vzoru, alebo na základe vzdoru voči predstavám staršej generácie. Sloboda a nezávislosť so sebou prinášajú more možností, ale zároveň oceán prekážok. Počiatočný mediálny obraz formujúci predstavu bezstarostného života na prahu dospelosti tvrdo naráža na každodennú realitu. Miesto pre vytriezvenie si však každý musí zvoliť sám… Alica Bartková patrí medzi výrazné talenty dnešnej mladej generácie. Získala ocenenia v mnohých súťažiach a zaujala nejedno vydavateľstvo.

Vo vydavateľstve Tatran jej vyšiel román Šťastné konce, nešťastný svet, v ktorom prezentovala nevšedný pohľad na manželský trojuholník. Jej mimoriadny postreh, detailné zobrazenie vzťahu a priblíženie života dnešných tridsiatnikov predstavuje nový, súčasný pohľad, čomu zodpovedá aj moderný jazyk.

Druhý román Veľká vlna sa zaoberá zložitým a komplikovaným vzťahom mladého človeka k rodinnému zázemiu.

Odporúčame tieto knihy

Silvuša
Silvuša
25. augusta 2016

Knižka je napísaná príjemným jazykom, veľmi ľahko sa číta. Prečítala som ju na jednu šupu. No, po úvodnom texte-stručnom obsahu, že príbeh je o rodinných vzťahoch mladej Slovenky a jej rebelantskému prístupu k životu, som čakala niečo iné. Rodinné zázemie je cítiť len v úvode a závere, počas príbehu len v pozadí.. Nedotýka sa postavy priamo, veľmi ju neovplyvňuje. Autorka tu rozoberá neštandardnú profesiu mladej ženy, ktorá čitateľovi vlastne nič nedáva. Našla som v príbehu veľa náznakov a metafor, ktoré, keby rozvila, mohli celý príbeh urobiť oveľa silnejší, pútavejší a zmysluplnejší. Už aj samotný názov Veľká vlna sľubuje niečo naozaj "veľké", no to tam ťažko nájsť.. Pre jeho jednoduchosť zaraďujem medzi lepší priemer

Misa
Misa
9. augusta 2016
kniha

Musím povedať, že kniha má veľmi zaujímavý dej a aj koniec. Na to, aká je krátka, má celkom prekvapivé zvraty. Príjemné popoludňajšie čítanie :)

Katarína
Katarína
25. novembra 2013
Nazor

Vynikajúca ako vzdy