Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

neuvedený: Úplné znenia zákonov 18/2015

Počet strán: 116

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 8584113059329

Jazyk: slovenský

Dátum vydania: 14. mája 2015

Vydavateľstvo:  Poradca podnikateľa

Orig. vydavateľstvo: 

Rozmery: 0,5 cm x 14,8 cm x 21 cm

Úplné znenia zákonov 18/2015

Autor: neuvedený

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 4,99 
Bežná cena: 5,25 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: "Občiansky súdny poriadok (2015) podľa právneho stavu k 22.4.2015 (Úplne znenia zákonov 18/2015)

Úplné znenie zákona

č. 99/1963 Zb.

OBČIANSKY SÚDNY PORIADOK

Po zmene zákonom č. 73/2015 Z. z.:

- Zákonom je potrebné vykonať zmeny aj v Občianskom súdnom poriadku. Bez vykonania zmien by nebolo možné, aby súdy Slovenskej republiky nariaďovali ochranné opatrenia, ktoré by podľa Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) č. 606/2013 z 12. júna 2013 o vzájomnom uznávaní ochranných opatrení v občianskych veciach mohli byť v iných členských štátoch uznané.

- Súčasne je potrebné vyriešiť aj vymedzenie postupu súdu podľa Občianskeho súdneho poriadku.Zavádza sa nový druh konania – konanie o niektorých otázkach ochranných opatrení. Ide o strohú úpravu, ktorá upravuje len základný postup súdu, pričom odkazuje na právnu úpravu Nariadenia.

Po zmene zákonom č. 78/2015 Z. z.:

- Na základe vykonaných analýz možností využitia kontroly výkonu rozhodnutia technickými prostriedkami aj mimo trestného konania je vhodným a z hľadiska jeho účelu žiaducim právnym inštitútom, pri ktorom možno využiť kontrolu technickými prostriedkami, predbežné opatrenie, ktorým súd nariadi účastníkovi, aby nevstupoval dočasne do domu alebo bytu, v ktorom býva osoba, vo vzťahu ku ktorej je dôvodne podozrivý z násilia. Na základe uvedeného sa preto ustanovuje, aby súd mohol nariadiť kontrolu tohto predbežného opatrenia technickými prostriedkami za určitých podmienok.

- Charakteristickou črtou právnej úpravy v občianskom súdnom konaní je fakt, že súd bude môcť o nej rozhodnúť ako na návrh, tak aj bez návrhu. Ak o nej rozhodne na návrh účastníka konania, tak nebude potrebné pri skúmaní podmienok výkonu kontroly technickými prostriedkami obstarávať súhlas tohto účastníka konania (chránenej osoby). "

Odporúčame tieto knihy