Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Petr Petříček: Květ včelou dotýkaný

Počet strán: 88

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788074360350

Jazyk: český

ISBN: 978-80-7436-035-0

Dátum vydania: 24. júla 2013

Vydavateľstvo:  DharmaGaia

Orig. vydavateľstvo: 

Květ včelou dotýkaný

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope

Dodanie do kníhkupectva na osobný odber žiaľ nie je možné.
Cena v e-shope: 4,83 
Bežná cena: 5,08 €
Zľava 5%
Rezervácia v kníhkupectve

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Sbírka původních českých haiku Petra Petříčka zahrnuje tři samostatné textové celky: Květ včelou dotýkaný, Otisky lásky a Šperky z oblázků. Básně vznikaly v prostředí kouzelné krajiny Podbrdska a Křivoklátska. Inspirační zdroje básníka však sahají až k zenbuddhismu a taoismu, zejména pak ke Knize proměn (I-ťing), jejíž každý z 64 hexagramů doprovodil trojverším ještě předtím, než se o existenci haiku vůbec dozvěděl.

Odporúčame tieto knihy

Goran
Goran
6. apríla 2014
české haiku

Bol som veľmi prekvapený (v dobrom) úrovňou tejto zbierky. Haiku, klasická krátka forma japonskej poézie, sa stalo veľmi populárne a v poslednej dobe vznikajú rôzne moderné kreácie a mutácie tohto druhu poézie. Klamal by som, keby som napísal, že toto, je jedna z tých lepších, lebo je výborná a zároveň je verná japonskej forme a vie byť aj sama sebou. Má v sebe ducha tých najlepších klasikov ako je Bašó alebo Issa a pritom je autorovou výpoveďou. Naozaj sa mu na krátkom, kratučkom rozsahu podarilo povedať veľmi veľa. A jednoduchými slovami opísať nesmierne krásno. Ale haiku nemá len estetickú funkciu, ale aj meditatívnu, kontemplatívnu. A to sa autorovi podarilo tiež na jednotku. Prečítate si jednu básničku, hociktorú a uvidíte :) Prinúti vás to zastaviť sa a zauvažovať o všedných veciach nevšedným spôsobom.