Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€
John Milton: Stratený raj

Počet strán: 607

Väzba: tvrdá

EAN: 9788089545780

Jazyk: slovenský

ISBN: 978-80-89545-78-0

Dátum vydania: 10. marca 2020

Vydavateľstvo:  Modrý Peter

Orig. vydavateľstvo: 

Hmotnosť: 1,24 kg

Stratený raj

Autor: John Milton

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 11,40 
Bežná cena: 12,00 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 25 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 25 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Historicky prvý slovenský preklad biblického barokového eposu anglického básnika Johna Miltona, ktorý je nesporne jedným z najvýznamnejších diel svetovej literatúry. Strhujúce veršované spracovanie tematiky biblickej knihy Genezis v dvanástich knihách sčasti napĺňa žánrové konvencie eposu s nadväznosťou na antických, ale aj súdobých klasikov tohto žánru (Homér, Vergílius, Tasso), predovšetkým je však dôkazom básnického génia Johna Miltona, ktorý aj s výrazným zdravotným handicapom ako nevidiaci bol schopný vytvoriť mnohorozmerné dielo, ktoré svojou šírkou záberu, bohatstvom básnickej imaginácie, jazyka i nekompromisným mravným apelom je výsostne aktuálne aj dnes. V Stratenom raji Milton po prvý raz v dejinách anglickej literatúry použil blankvers, do tých čias vyhradený dráme, ako veršový rozmer eposu. Súčasťou vydania je bohatý poznámkový aparát a sprievodná štúdia prekladateľa Mariána Andričíka. Vyše šesťstostranová kniha v tvrdej väzbe s prebalom vychádza s pôvodnými ilustráciami Williama Blakea a v minimalistickej knižnej úprave Jakuba Milčáka.

Odporúčame tieto knihy

Literárna revue. Kniha do vašich uší. Recenzie a rozhovory. Všetko, čo vám pomôže zorientovať sa medzi knihami.

Literárna revue 6/2020

Dado Nagy

štvrtok, 16. apríla 2020 v sekcii Literárna revue

V druhej marcovej Literárnej revue prekladateľ a literárny vedec prof. Marián Andričík predstaví prvý slovenský preklad jedného z najvýznamnejších diel svetovej literatúry - Strateného raja od Johna Miltona. V druhej hodine spisovateľ Daniel Hevier predstaví svoju domácu knižnicu. V relácie postupne zaznejú ukážky z kníh: Cari Mora, Zavraždení Margaret Thatcherové, Jazver, Literární poklesky a Strašné príbehy o láske. čítať viac...

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×