Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber: 999 miest na Slovensku
Rainbow Rowell: Fanúšička

Počet strán: 400

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788055142623

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: Fangirl

ISBN: 978-80-551-4262-3

Dátum vydania: 12. mája 2015

Číslo vydania: 1

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: St.Martins Griffin

Rozmery: 2,4 cm x 14,5 cm x 22,7 cm

Hmotnosť: 0,49 kg

Fanúšička

Autor: Rainbow Rowell

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedostupné
Cena v e-shope: 11,31 
Bežná cena: 11,90 €
Zľava 5%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie zadarmo.

O knihe: Cath je fanúšička seriálového hrdinu Simona Snowa.

Jasné, celý svet zbožňuje Simona Snowa. .. Ale Cath je fanúšičkou celý svoj život a je v tom fakt dobrá. So sestrou dvojčaťom Wren sa ešte ako deti ukryli v Simonovom svete a pomohlo im to zvládnuť matkin odchod.

Čítanie. Druhé čítanie. Vypisovanie na fanúšikovské fóra, písanie fanfiction, prezliekanie sa za postavy na každú filmovú premiéru.

Cathina sestra už z fandomu vyrástla, ale Cath to nedokáže. Ani nechce.

Obe sestry majú osemnásť a idú na výšku. Wren nečakane vyhlási, že nechce v internáte bývať s Cath, aby bola nezávislejšia. Dvojčatá sa rozdelia a Cath je vydaná napospas namosúrenej spolubývajúcej a jej očarujúcemu frajerovi. Jej profesorka si myslí, že fanfiction je koniec civilizácie, a pekný spolužiak sa chce rozprávať iba o slovách. .. Popri tom všetkom sa Cath ustavične bojí o milujúceho, no zraniteľného otca, ktorý ešte nikdy nezostal sám.

Otázka znie: Zvládne to Cath? Dokáže to, aj keď ju Wren nebude držať za ruku? Je pripravená žiť vlastný život? A chce vôbec vykročiť vpred, ak to znamená, že musí opustiť Simona Snowa?

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Iva
Iva
1. augusta 2018
Výnimočné!

Táto kniha je veľmi dobrá a veľmi výnimočná ako aj samotná autorka tvorba. Jej tvorbu mám veľmi rada lebo vie istým spôsobom zaujať. Túto knižku odporúčam všetkým. Možno sa niekomu nebude tak páčiť ako mne ale verím že u každého z vás si nájde miesto v srdci.

Miriama
Miriama
17. júna 2015
Fandím jej

Keď som o autorke čítala, že píše ako John Green, ale bez rakoviny, nebolo mi jasné ako sa to myslí. Už je. Píše obdobným spôsobom o mladých ľuďoch, ktorí sú niečim výnimočný a zároveň sa v nich dokážeme nájsť.
Celý príbeh som zhltla na posedenie. Je veľmi milý a humorný, nechýbajú mu však hlbšie momenty (dôležitosť rodiny, súdržnosť a pod). Dvojičky Cather a Wren sú povahovo jin a jang. Prežili si v živote niečo, čo ich každú postrčilo iným smerom. Cather je v príbehu hlavnou postavou, ktorá je až neskutočne introvertná, čudácka, zvláštna - ale zamilujete si ju. Ďalej je tu jej spolubývajúca, ktorá je podľa mňa úžasná a ďalšie postavy, ktoré sú dopodrobna vykreslené a veľmi sympatické.
V knihe sa prelínajú dve dejové línie - vysokoškolský život dievčat (škola, priatelia, láska, domov) a fanfic, ktorý píše Cather. Čiže nájdete tu klasicky príbeh dospievajúceho dievčaťa s problémami a láskou a kúsok fantasy svet, kde naozaj nič nie je nemožné.
Naozaj neviem ako túto knihu poriadne priblížiť, je fakt skvelá a iná a musíte si ju proste prečítať sami. :)

Neliss
Neliss
25. mája 2015
Výnimočná kniha

Výnimočnosť autorkinej tvorby spočíva v tom, že dokáže vymyslieť uveriteľný príbeh, vytvoriť trojrozmerné postavy a napísať milé, no nepresladené zamilované scény. Hlavná hrdinka Cath je introvertka, ktorá trávi veľa času na internete alebo písaním fanfiction. Internát, noví ľudia a vôbec, veci spojené so začiatkom života na vysokej, ju desia. Je možné, že vás niekedy bude iritovať, no faktom ostáva, že young adult žánru chýba viac hrdiniek ako je Cath. V určitých veciach som sa s ňou dokázala úplne stotožniť a verím, že nie som jediná. Cath navyše ostáva sama sebou aj po tom, čo sa do jej života zamotá láska. Skrátka, Fanúšička je jedinečný, realistický a skvele napísaný príbeh z vysokej školy popretkávaný láskou k písaniu a oddaným fandením. Nechýba v ňom ani dávka drámy či humor. Možno nenadchne všetkých, ale pre mňa je kniha hotový balzam na dušu a vrelo vám odporúčam dať jej šancu.