Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Osobný odber už na 690 miestach na Slovensku
Jennifer Nivenová: Všetky skvelé miesta

Počet strán: 344

Väzba: mäkká, brožovaná

EAN: 9788055144443

Jazyk: slovenský

Pôvodný názov: All the Bright Places

Dátum vydania: 6. októbra 2015

Vydavateľstvo:  Ikar

Orig. vydavateľstvo: Knopf

Rozmery: 2 cm x 14,5 cm x 22,7 cm

Hmotnosť: 0,43 kg

Všetky skvelé miesta

Dostupnosť:
Vypredané v e-shope
Nedoručíme do Vianoc
Cena v e-shope: 12,51 
Bežná cena: 12,90 €
Zľava 3%

Titul nemáme na sklade v e-shope a je vypredaný aj u dodávateľa. Pozrite sa nižšie, či máme titul v niektorom z kníhkupectiev.

Zobraziť dostupnosť v kamenných predajniach

Pri nákupe nad 35 € máte doručenie kuriérom zadarmo.

Pri nákupe nad 15 € máte doručenie do predajní Panta Rhei zadarmo.

O knihe: Theodora Fincha trápia depresie. Každý deň premýšľa nad smrťou, no zároveň hľadá dôvody, prečo žiť.

Violet Markeyová ráta dni do maturity, aby mohla ujsť z malého mesta, kde ju prenasledujú bolestné spomienky na sestrinu tragickú smrť.

Navzájom sa nepoznajú, až kým sa obaja neocitnú na rímse školskej zvonice, s pohľadom upretým na chodník šesť poschodí pod nimi. Dole sa zhlukujú študenti a škodoradostne pobádajú Fincha, aby skočil. Na výčiny problémového študenta už sú zvyknutí. Čo tam však robí Violet? Keď dvojica napokon cúvne, na druhý deň sa v školských novinách objaví článok o hrdinke Violet, čo zachránila čudáka Fincha. Nebolo to však naopak?

Finch je novou známosťou uchvátený a Violet presvedčí, aby spolu pracovali na školskom projekte – túlali sa po Indiane a spoznávali jej neobjavené zákutia, všetky skvelé miesta, o ktorých mnohí ani netušia. Práve tam si uvedomia, že môžu byť sami sebou, zbaviť sa nálepiek, ktoré im dávajú tí, čo ich vôbec nepoznajú. Skrátka môžu byť konečne šťastní.

Zdanie však občas klame, najmä ak je smútok priveľký. ..

Odporúčame tieto knihy

Pridaj svoj názor
Anonym
Anonym
Pridaj svoje hodnotenie
Katka
Katka
27. augusta 2018
Strhujúca tragédia s iróniou

Jedna z mojich obľúbených kníh. Hlavné postavy sú dvaja ľudia, čo sú úplne rozdielny. Jediná vec, ktorú majú spoločnú je, že ich už nebaví ich život. No navzájom si ho zachránia. Sledujeme ich dobrodružstvá a ako sa do seba zamilujú. Finchove názory a postoje sú veľmi zaujímavé, hneď si ho obľúbite. Kniha tiež ukazuje zlú stránku popularity cez Violet, ktorá stratila sestru. Malé detaily a skvelé opisy vás vedú dejom, až pokiaľ vám na konci autorka nerozdrtí srdce. Vedeli ste to od začiatku, ale aj tak ste dúfali, že sa to nestane. Ak vám neujde slza, zrejme nemáte srdce. Teším sa, ako si Všetky skvelé miesta zas prečítam. A vám odporúčamto isté.

Mb
Mb
6. mája 2016
Vsetky skvele miesta

Naj kniha odporucam

Evka
Evka
14. januára 2016

Príbeh dvoch cudzích ľudí, ktorý sa stretnú vo chvíli, keď už nevládzu ďalej a rozhodnú sa svoj život ukončiť. Finch je školský čudák, Violet je zasa obyčajná baba, z ktorej sa však stane hrdinka.....Všetci si myslia, že to ona zachránila jeho..Ibaže čo ak je to všetko úplne inak. Violet ťaží smrť sestry a nedokáže sa pohnúť v živote ďalej. Vtedy spoznáva Fincha, mladíka ktorí trpí depresiami...Napriek jeho psychickým problémom pomôže Violet znovu si užívať život. Spoločne objavujú neobjavené zákutia Indiany, všetky skvelé miesta o ktorých mnohí ani netušia. Ale čo Finch?
Dokáže Violet zachrániť jeho?...

Lucia
Lucia
12. novembra 2015
Smutno krásna realita

Keď sa zmieša Na vine sú hviezdy s Eleanor a Park, pridá sa trošku Wirginie Wolfovej a najzaujímavejšie miesta a divy Indiany, dostaneme krásne smutný príbeh Theodora Fincha a Violet Markeyovej – Všetky skvelé miesta.

Príbeh dvoch obyčajne-neobyčajných mladých ľudí, ktorí si zhodou okolností zachránia navzájom život, keď sa v rovnakú chvíľu rozhodnú spáchať samovraždu skokom zo školskej zvonice. U Fincha to nie je nič nové, každý vie, že je čudák, robí šialené veci, bije sa, zmizne si a objaví sa o pár dní, či týždňov. Ale Violet by na zvonici nik nečakal. Obľúbená študentka, roztlieskavačka, ktorá mala najkrajšieho chalana z celej školy (jasné že bejzbalovú hviezdu Ryana). Proste slečna dokonalá. Pokým sa jej pred deviatimi mesiacmi neobrátil život naruby. Sedela v aute, v ktorom sa zabila jej milovaná staršia sestra Eleanor.

Všetky skvelé miesta nie sú klasickým príbehom Love-story dvoch stredoškolákov stojacich na opačnej strane spoločenského rebríčka. Sú sondou do utrápenej duše nepochopeného, zlomeného mladého človeka, ktorý síce tvrdí svojmu okoliu že je ok, no pri tom premýšľa, ako a kedy by bol najlepší spôsob ukončiť svoje bytie na tomto svete. Sú o nezáujme rodičov, pseudopriateľov či spolužiakov. Sú o šikane, ohováraní a zároveň o strachu z neznámeho. O tom, že depresie a psychické choroby postihujú aj veľmi mladých ľudí a že smútok môže rozožierať dušu ako kyselina. A hlavne o tom, že samovražda a smrť mladého človeka poznačí jeho najbližších do konca života.

Zároveň sú aj o snahe pomôcť milovanému človeku, aj keď už nedokážeme pomôcť sami sebe. O tom, že pomoc musíme aj ponúknuť, nielen očakávať od iných. Že vždy sa nájde minimálne jeden dôvod pre čo/koho žiť a spriaznená duša môže pomôcť viac ako psychiater. Krásu a pokoj môžeme nájsť aj v škaredých veciach, stačí sa na ne pozrieť s otvorenou mysľou a bez predsudkov. Je to kniha o tom, ako sa dá naučiť znovu voľne dýchať a žiť naplno.

Takže keď vás omrzia knihy o upíroch, padlých anjeloch, zachraňovaní sveta a distopickej budúcnosti, skúste siahnuť po knihe, v ktorej sa dvaja mladí ľudia snažia zachrániť jeden druhého.

Neliss
Neliss
29. októbra 2015
Príbeh s osobitým čarom

Všetky skvelé miesta by som opísala ako taký... pochmúrnejší príbeh s osobitým čarom a posolstvom. Točí sa prevažne okolo Violet a Fincha - ich interakcií, problémov a minulosti. Ich vzťah sa vyvíja pomaly a prirodzene, netreba sa báť žiadnej umelej osudovej lásky. Napriek tomu, že si títo dvaja pomáhajú, autorka sa nesnaží predstierať, že sa ich problémy dajú vyriešiť mávnutím čarovného prútika. Samotné postavy aj celková atmosféra sú zvláštne, ibaže dobre zvláštne, ak viete, čo mám na mysli. :D Nechýba ani pútavý štýl písania – nájdete tu veľa dialógov a málo zbytočných opisov, presne podľa mojej chuti. Pokiaľ vás kniha zaujala a máte pocit, že by sa vám mohla páčiť, určite jej dajte šancu. Už len kvôli Finchovi, ktorý je mojím novým obľúbeným čudákom.:)

Darujte knihy!

Zabudnite na elektroniku.
Tipy na darčeky →

×