% Zľavy na hry %

Jazyk


Veková kategória


Hodnotenie


Dostupnosť


Väzba


Stav


Série


Edície


Knihy - Pre deti a mládež strana 2 z 500

Nech sme to navždy my (Čo ak sme to my 2)


Pokračovanie letnej love story Čo ak sme to my od autorov najobľúbenejších romantických príbehov! Ben strávil prvý rok na výške prácou na rukopise svojej fantasy knihy spolu so svojím parťákom Mariom, ktorý skvelo doučuje španielčinu a ešte lepšie sa bozkáva. Tak prečo nedokáže prestať myslieť na to, že Arthur je dva roky po ich rozchode späť v meste? Arthur je znovu v New Yorku - na vysnívanej stáži na Broadwayi a doma ho čaká priateľ, s ktorým by nemohol byť šťastnejší. Keď však narazí na Bena v objatí záhadného chalana, začne uvažovať, či jeho city k Benovi naozaj vyprchali. Akokoľvek veľmi sa obaja snažia zamerať na budúcnosť, v ktorej sa ich cesty uberajú rôznymi smermi, v prítomnosti na seba ustavične narážajú. Núti ich vesmír zamyslieť sa, či vážne nepatria k sebe? Možno nie. Koniec koncov, prvý raz to nevyšlo. Možno áno. Koniec koncov, iskry stále lietajú. Občas to skrátka treba risknúť.
Predpredaj
14,20 € 14,95 €

Dievčatko Brell


Mierumilovný fantasy príbeh o priateľstve a objavovaní (ne)obyčajných tajomstiev prírody Keď sa v krajine strhne nepokoj, kráľovná lesa požiada o pomoc dievčatko Brell. Nepatrí síce k pôvodným lesným obyvateľom, no podľa Vševediaceho stromu jedine Brell môže ich nádhernú krajinu zachrániť. A tak sa spoločne so svojím verným kamarátom vtáčikom vydáva na dobrodružnú cestu za Strážkyňou kľúčov, ktorá jej má odhaliť všetky tajomstvá…
Predpredaj
9,98 € 10,50 €

Pán Králik a nečakaný hosť


Niekedy priateľa nájdeme tam, kde by sme ho vôbec nečakali.Pán Králik mal radosť, keď bol každý kvet či lístok na svojom mieste. Jedného dňa sa prechádzal po lese a našiel čosi zvláštne. Podobalo sa to síce na kameň, ale jeho povrch bol trochu iný... To veru nebol kameň! Neznámy predmet si vložil od vrecka a odniesol so sebou do svojho úhľadného a čistého domčeka. Z čudesného kameňa sa zrazu vyliahlo drobné káčatko, ktoré mu prevrátilo svet naruby.Poriadkumilovný králik však vôbec netúžil po nezbednom káčatku v svojom milovanom domčeku. Preto sa rozhodne, že mu nájde jeho skutočnú mamičku.Utešený príbeh o priateľstve zoznámi deti s pánom Králikom, ktorý je presvedčený o tom, že má v svojej dokonalej nore všetko. Až mu jedno milé stvorenie ukáže, čo mu doma a v živote chýbalo.
Predpredaj
12,51 € 13,90 €
Pútač na knihu Chata vo Švajčiarsku
Výpredaj kníh 2023

Denník odvážneho bojka 17: Preplnený mechúr


Sedemnáste pokračovanie mimoriadne úspešnej série Denník odvážneho bojka prináša nové dobrodružstvá a trampoty školáka Grega Heffleyho.Greg Heffley zisťuje, že cesta k sláve nie je prechádzka ružovou záhradou.Keď sa rozhodne pomáhať kapele Plný mechúr, ktorú založil jeho starší brat Rodrick, vôbec nevie, čo ho čaká. Rýchlo však zistí, že k rokenrolovému životnému štýlu patria aj takmer prebdené noci, hádky medzi členmi kapely a problémy s peniazmi.Stane sa z Rodrickovej kapely s Gregovou pomocou legenda, za ktorú sa pokladá? Alebo tá bublina praskne ako preplnený mechúr?Pre čitateľov od 10 rokov.Z anglického originálu preložila Elena Guričanová.
Predpredaj
11,82 € 13,90 €

Šťastný zoznam


Dve dievčatá, jeden zoznam a dvanásť príležitostí sa v lete zamilovaťEmily mala odjakživa šťastie. Vlastne, myslela si to skôr o mame, ale odkedy umrela, Emily nadobudla pocit, že sa jej lepí smola na päty. Rozišla sa s priateľom, kamaráti na ňu zanevreli a otec si už nemôže dovoliť dom, v ktorom vyrastala. Mama jej veľmi chýba a každým dňom spomienky na ňu blednú. Jedného dňa nájde mamin zoznam dvanástich prianí z maturitného ročníka. Emily v ňom zároveň vidí aj dvanásť spôsobov, ako sa k nej priblížiť. Ak však chce predsavzatia zvládnuť, potrebuje pomoc. A tú jej ponúkne kamarátka Blake. Kým Blake a Emily spoločne plnia jednu úlohu za druhou, ich puto sa prehlbuje. Emily má pocit, že sa na ňu opäť usmieva šťastie, no zároveň sa o sebe dozvedá niečo, s čím sa už mame nestihla zdôveriť. Šťastný zoznam je dojemný ľúbostný príbeh o spoznávaní seba samého aj pravej lásky.Z anglického originálu The Lucky List (An imprint of Simon & Schuster Children’s Publishing Division, New York 2021) preložila Denisa Jahičová.
Predpredaj
15,22 € 17,90 €

Deník mopse: Mops, co má talent


Mops Bubi je zpět. Jeho panička Bella dostala skvělý nápad – uspořádá talentovou soutěž pro domácí mazlíčky. Bubi se nemůže dočkat, až publikum ohromí svými kousky na skateboardu a úžasným kostýmem. Zničehonic se ale objeví další mazlíček, který má působivý talent. Najde se v show dost místa pro dvě hvězdy?
Predpredaj
10,44 € 10,99 €

Strašidelná škola


V téhle škole se něco podivného děje. Max to tuší už dávno, nové spolužačce Vendule se hned cosi nezdá. Navíc ani neví, že s ní přišel ještě někdo – Agáta. A tu ostřížím zrakem sleduje Vendelín. Ti dva ovšem nejsou děti, ale skřítci. Chvíli trochu kouzlí, chvíli pomáhají, občas se zlobí, občas se radují. Takže škola je opravdu strašidelná, ale hezky!
Predpredaj
12,15 € 12,79 €

Hledání minulosti


Jak žili lidé před stovkami a stovkami let? Jelikož tehdy nebyly kamery, fotoaparáty ani počítače, musíme na to přijít s pomocí archeologie. Díky této vědě a moderním technologiím se toho můžeme o minulosti dozvědět opravdu hodně. Třeba jak a proč zemřel „ledový muž“ Ötzi, k čemu sloužilo tajemné město pod hladinou oceánu nebo co skrývá Tutanchamonova hrobka. A to jsou jen některé z mnoha senzačních nálezů, které vám tahle ilustrovaná publikace představí!
Predpredaj
14,24 € 14,99 €

Tajemné dopisy


Sedmnáctiletá Abby Schoenbergová je najednou bez kluka a plánů na léto. To se ale změní, když se jí do rukou dostanou milostné dopisy nedávno zemřelé babičky, kterou jako čtyřletou poslali pryč z rodného Německa, aby ji zachránili před nacisty. Abby se rozhodne odkrýt její minulost a zjistit, kam se poděl náhrdelník, který jí záhadný milenec jménem Edward odmítl vrátit. Vydá se na ostrov Nantucket, kde narazí na jeho pohledného vnuka… a věci se pořádně zkomplikují.
Predpredaj
17,57 € 18,49 €

Netreba sa školy báť, reedícia 2. vydania


Kniha pre všetkých rodičov a deti, ktoré sa chystajú do školy.Prečítajte si veselé príbehy malého predškoláka a prežite s ním jeho prvý rok v škole. Jeho zážitky a dobrodružstvá rozptýlia obavy vašich detí, ktoré sa chystajú do školy, a na prvý školský deň sa budú určite tešiť.
Predpredaj
11,43 € 12,99 €

Čo je vnútri? Dopravné prostriedky


Odhaľ tajomstvá 14 dopravných prostriedkovKniha obsahuje 14 dvojstrán, pričom každá dvojstrana je venovaná inému dopravnému prostriedku vrátane kompletného vnútorného vybavenia, uniforiem či nástrojov. Deti sa dozvedia, ako vyzerá zvnútra napríklad sanitka, hasičské auto, záchranársky vrtuľník, smetiarske auto, karavan, vozidlo cestnej služby či lietadlo.Táto ilustrovaná knižka je nielen náučná, ale aj zábavná. Rozvíja všímavosť pri hľadaní detailov, schopnosť hľadať súvislosti a povzbudzuje deti do rozprávania pri vymenúvaní vybavenia. Množstvo detailov poteší najmenšie deti, ale výtvarný štýl zaručuje, že niečo nové v nej zakaždým nájdu dokonca aj školáci.Pre deti od 2 rokovZ poľského originálu preložil Ladislav Holiš.
Na sklade 2Ks
13,41 € 14,90 €

Zajačikov veľký deň


Pomôž zajačikovi Jurkovi s prípravami na Veľkú noc!Zajačik Jurko sa už nemôže dočkať – čochvíľa je Veľká noc, jeho obľúbené obdobie! Ešte má však plné labky práce: musí pozbierať vajíčka, poštekliť sliepočku Hildu, poutierať rozbité vajíčka a tie ostatné zas pekne namaľovať a ozdobiť. Pomôžeš mu?Utešené interaktívne leporelo s ilustráciami Nadine Reitzovej tentoraz deťom predstaví veľkonočné obdobie a malého usilovného zajačika Jurka, ktorému sa zíde každá pomoc pri náročnej príprave.Pre deti od 18 mesiacov.Z nemeckého originálu preložila Radka Smržová.
Predpredaj
8,91 € 9,90 €

Pes menom Mačka


Láskavý príbeh o nečakanom priateľstvePsík už ako šteňa dostane meno Mačka, pretože jeho mama tuší, že zostane sám a bude nezávislý. Pes menom Mačka však nie je nezávislý, je osamelý. A podľa ostatných aj trochu čudný. Jedného dňa stretne človeka bez domova menom Kuna. Dve bytosti z okraja spoločnosti spojí práve samota a nepriazeň osudu. Jeden v druhom nájdu spoločnosť, po ktorej tak veľmi túžili a zistia, že vo dvojici sa prekážky zdolávajú ľahšie. Pes menom Mačka je dojemný príbeh z pera fínskeho autora Toniho Kontiu o nezvyčajnom priateľstve medzi dvoma osamelými bytosťami. Nájdete v ňom návod, ako akceptovať rozdiely, zbaviť sa predsudkov, nesústrediť sa len na zovňajšok, ale nazrieť aj pod povrch. Harmonické ilustrácie Eliny Warstovej dokonale podčiarkujú krehkú atmosféru príbehu aj krásu priateľstva.Pre deti od 6 rokovZ fínčiny preložila Viola Bályová
Predpredaj
12,51 € 13,90 €

Medvídek Paddington, 2. vydání


Medvídek Paddington je pro anglické děti asi něco jako pro české Milerův Krteček. Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, kterého se ujmou v Londýně manželé Fouskovi, nenechá nikoho chladným.
Predpredaj
12,15 € 12,79 €

Honzíkova knížka zvířátek


Honzík na své sedmé narozeniny dostane od rodičů encyklopedii zvířat. Zpočátku se zdá, že je to jen obyčejná kniha, ale když se do ní začte, začnou se dít zvláštní věci. Zajímalo vás někdy, jaké to asi je stát se medvědem a ulovit si vlastní rybu nebo se osprchovat chobotem jako slon či se plazit amazonským pralesem jako had? Pojďte společně s Honzíkem zažít jedno velké dobrodružství! Malým čtenářům mohou krátké příběhy číst před spaním jejich rodiče.
Predpredaj
12,34 € 12,99 €

Detektív Kostlivec 6: Smrtonos


Valkýra sa tak dlho rozhoduje, či má prestúpiť do pochmúrneho rádu v podzemí cintorína, až si nekromanti nájdu novú, lepšiu, rýchlejšiu a poslušnejšiu adeptku na Smrtonosa. Bohužiaľ, jeden z klerikov (Vandamír Pachta) ju vyrobil takpovediac z ničoho, no aj napriek tomu sa s jej pomocou pokúsia zničiť svet... a tak to aj dopadne. Navyše sa počas boja proti kazisvetom - teda Smrtonosovi - ukáže, že aj Kolohnát a Valkýra majú príšerné tajomstvá, ktoré sa pomaly dostávajú na svetlo sveta.
Predpredaj
14,20 € 14,95 €

Přivedeš mě do hrobu


Ivy, Mateo a Cal si bývali blízcí, teď už je ale spojuje jen společná střední a to, že mají všichni tři den blbec. Ivy prohrála volby do studentské rady, Mateovi zbývá jen krůček k vyhoření a Cala odmítla holka. Zase. Když na sebe tahle trojce narazí na parkovišti, rozhodne se vykašlat na vyučování a vyrazit za školu. Jen oni tři jako za starých časů. Kdo by to byl řekl? Jen co opustí parkoviště jim ale dojde, že si nemají co říct. Dokud si nevšimnou dalšího studentka Carletonské střední, který se rozhodl zatáhnout školu, a nevydají se za ním. A nechtíc se tak stanou svědky jeho vraždy. Co když se před školou nepotkali náhodou? A co když mají společného mnohem víc, než si doposud mysleli? Doporučený věk 13+
Predpredaj
16,92 € 17,81 €

Miška a jej malí pacienti 14: Neposlušné zvieratká


Zoznám sa so sympatickou Miškou, ktorá má v korune košatej lipy veterinárnu kliniku.Miška má nezvyčajný dar – dokáže sa rozprávať so zvieratkami. Vďaka tomu presne vie, čo jej pacientov trápi. Pri práci jej vždy pomáha aj jej najlepší priateľ psík Popík.Tentoraz Miška cestuje s dedkom Tiborom a so svojím psím kamarátom Popíkom na dedinu. Dievčatko využije svoj dar porozumieť zvieracej reči a chce pomôcť zvieratkám v núdzi, no takých neposlušných pacientov, akých Miška stretla tu, ešte neliečila. Spoznaj kobylu uja Huga, nezbedné teliatko zamotané do drôtu a malú potápku, ktorá sa nečakane odlúči od rodiny. Podarí sa Miške aj tentoraz všetkým pomôcť? Dozvieš sa v nových príbehoch z Lipovej kliniky.Pre deti od 4 rokovZ poľského originálu preložila Silvia Kaščáková.
Predpredaj
7,57 € 8,90 €

Ako to funguje? Knihy


Zábavná kniha o tom, ako vznikajú knihyKláru fascinuje okolitý svet. Chce vedieť, ako sa tvoria knihy. A v budúcnosti by sa rada stala knihovníčkou alebo spisovateľkou. Každú voľnú chvíľu venuje získavaniu poznatkov. Pomáha jej dedko, ktorý svojimi zábavnými kresbami trpezlivo odpovedá na vnučkine otázky. Dá sa napísať román pomocou uzlíkov na šnúrke? Čím sa líši papyrus od pergamenu? Ako vyzerala práca v stredovekom skriptóriu? Prečo sa kniha zalamuje a čo je layout? Z čoho sa voľakedy vyrábal papier a čo používame na jeho výrobu dnes? Čím sa zaoberá literárny agent? Čo je to pagína, serif alebo kurzíva?Veľký formát, vtipné, zároveň však názorné a detailné ilustrácie, učenie spojené s hrou a humorom – to sú len niektoré z predností tejto nezvyčajnej knihy o knihách.Pre čitateľov od 6 rokovZ poľského originálu preložil Alexander Horák.
Predpredaj
10,97 € 12,90 €

Spomínate si na svoju prvú knihu? Na knihu, ktorú vám rodičia čítali ako úplne prvú? Spomínate si na prvú knihu, ktorú ste zvládli prečítať úplne sami? Pamätáte si ešte na prvú knihu od vášho obľúbeného autora, ktorú ste chytili do rúk? Sme si istí, že pamätáte. Musia to byť nádherné spomienky. Tak prečo niečo také nesprostredkovať aj vaším deťom?

Tlačená kniha má v súčasnosti veľkú konkurenciu. Napriek tomu si môžete všimnúť, že knihy veľmi priťahujú deti už od mala. Akokeby mali okolo seba nejakú čarovnú moc. Keď sú deti už staršie, majú čoraz viac iných záujmov, ale knihy čítajú stále. V predpubertálnej fáze deti už začínajú obľubovať nejakého konkrétneho spisovateľa a to, čo (a koľko) v tomto období prečítajú, má vplyv na ich uvažovanie a konanie v budúcnosti. V puberte má dieťa už veľmi veľa rôznych podnetov, preto je ťažké niečím ho zaujať, no pokiaľ mu ponúknete dostatočne kvalitné a pútavé knihy, môžete si byť istý, že sa čítanie dostane na pomyselný zoznam jeho záujmov.

Medzi najvýznamnejších ľudí, ktorí boli v detstve ovplyvnení knihami, patria napríklad Ronald Reagan, Mark Zuckenberg alebo Albert Einstein. Knihy, ktoré v detstve prečítali, im veľmi pomohli, motivovali ich a inšpirovali k tomu, čo robili v dospelosti.

V našom kníhkupectve si veľmi dobre uvedomujeme, akou dôležitou súčasťou detstva a dospievania je čítanie. Preto u nás nájdete veľa kvalitných kníh práve pre túto vekovú kategóriu.