Alexandra Könyvesház strana 112 z 202
vydavateľstvo
Kalózok
A kalózkapitány félelmetes fickó, irányítása alatt bandája mindenre képes az aranyért. A jó kalóznak értenie kell egy nagy hajó irányításához, karbantartásához és a rajta folyó élet megszervezéséhez. Ezért is váltak valóságos legendává az olyan nagy kalózok, mint például Feketeszakáll!
Vypredané
1,50 €
Közeleg a karácsony...
Ebben a színes mesekönyvben öt gyönyörű karácsonyi történetet találsz. Bekukkanthatsz az angyalok konyájába, ahol a karácsonyi sütemények készülnek. Találkozhatsz az erdő mélyén lakó manókkal, akik éppúgy várják a karácsonyt, mint az emberek. Megtudhatod, hogyan segített az öreg papon egy mókus és két egérke, és még sok-sok rejtélyre fény derül.
A könyvben néhány remek ötletet is összegyűjtöttünk, melyek segítségével kidíszítheted az otthonodat, és finomságokat varázsolhatsz az ünnepi asztalra.
Vypredané
7,69 €
Kedvenc meséim: Jancsi és Juliska
A színesen illusztrált kiadványban Jancsi és Juliska történetét ismerhetik meg a gyerekek.
Vypredané
1,15 €
Csodás férjemnek
Kedves ajándék ez a könyv egy fantasztikus és varázslatos férfinak. Szerelmes idézetek izgalmas gyűjteménye, amely a szerelem első bolondságaival kezdődik, és arról szól, mennyire akarjuk őt - a hangját, a lélegzetét, az erejét, a csókjait, az érintését.
Illusztrálta: Caroline Gardner
Vypredané
5,00 €
Kedvenc meséim: Hófehérke és a hét törpe
A színesen illusztrált kiadványban Hófehérke és a hét törpe történetét ismerhetik meg a gyerekek.
Vypredané
1,15 €
Drága édesanyámnak
Ezzel a kedves könyvvel az édesanyánkat ajándékozhatjuk meg, aki egész életünkön át támogat bennünket, akihez boldog emlékek fűznek, aki mindig megbocsát, gondoskodik rólunk, és biztonságot nyújt. Ez a könyv köszönetet fejez ki mindenért, amit tőle kaptunk.
Idézetek Pam Brown tollából
Illusztrálta: Caroline Gardner
Vypredané
5,00 €
Kedvenc meséim: Hamupipőke
A színesen illusztrált kiadványban Hamupipőke történetét ismerhetik meg a gyerekek.
Vypredané
1,15 €
Hazatérés
A húszéves Cassie Madison elhagyja szülővárosát, a Georgia állambeli Waltont, és soha többé nem akar visszatérni. Ám amikor egy családi tragédia hazaszólítja, szakítania kell New York-i életével, hogy szembenézzen mindazzal, amit egykor maga mögött hagyott...
Cassie mindent elkövet annak érdekében, hogy új életet kezdjen New Yorkban: beleveti magát a munkába, és levetkőzi déli akcentusát. Ám egy késő éjszakai telefonhívás felszínre hozza mindazt, amit megpróbált elfelejteni. Nem beszélt a húgával, Harriettel, amióta a testvére elcsábította a vőlegényét, és hozzáment feleségül. Most azonban Harriet azzal a hírrel jelentkezik, hogy az apjuk haldoklik.
Cassie hazaindul, és az egyetlen dolog, amely még az édesapja halálánál is jobban megrémiszti, a találkozás Harriettel és a családjával, amely akár az övé is lehetne. Ám képtelen ellenállni az unokahúgai és az unokaöccse szeretetének, ahogy annak is, hogy otthonának tekintse a városkát, ahol az emberek egymás hogyléte felől érdeklődnek, és a kérdésükre valóban őszinte választ várnak. Miközben meg kell küzdenie egy elfelejtett baráthoz fűződő egyre meglepőbb kapcsolatával és a családot fenyegető tragédiával, Cassie rádöbben: önmagunk elől nem menekülhetünk el, és az otthonunkat nem törölhetjük ki a szívünkből.
Vypredané
11,53 €
dostupné aj ako:
Receptes naptár 2013 Édességek
Válogassunk hónapról hónapra az olasz konyha legfinomabb édességei közül. Köszöntsük az új évet liguriai kaláccsal, melyben a pisztácia, a kandírozott gyümölcs és az édesköménymag csodálatos harmóniát alkot. Húsvétkor lepjük meg a locsolókat házi készítésű csokitojással. Nyáron hűtsük le magunkat szicíliai jégkásával, melyhez mindössze citromra és cukorra van szükségünk. Ősszel süssünk fűszeres kenyeret, és ne lépjünk át 2014-be anélkül, hogy ne próbáltuk volna ki nadalint, ezt az egyszerű, mégis fenséges olasz karácsonyi aprósüteményt.
Vypredané
7,69 €
Anyám évszázada
Az "Anyám évszázada" különös nézőpontból állít emléket a 20. századnak: a múlt század fordulóján Budapesten letelepedett szerb család kivételes tehetségű lányának, Zoricának szívet melengető, fordulatokban bővelkedő, olykor megrázó élettörténetét meséli el. Zorica kislány korától mámoros örömmel olvassa a szerb és a magyar meséket, egyszerre él gazdag fantáziavilágban és a valóságban. Forradalmak, háborúk, nemzetiségi összetűzések, politikai kataklizmák és személyes sorstragédiák közepette regényes módon válik íróvá. Őseitől örökölt nyakassággal keresi a saját útját és szerepét, s mindeközben megismeri a szerelmet, a szexualitást, az erőszakot és a szenvedélyt.
Képzeljük el, hogy egyszer csak valaki színesen és áradón mesélni kezd, és a való élet mellé egy párhuzamos életet teremt, ahol magunkra ismerhetünk, és ahol megnyugvást találhatunk.
Ez a huszadik század szerelemregénye.
Vypredané
11,53 €
dostupné aj ako:
Receptes naptár 2013 Olasz tészták
Ennek a gyönyörűen illusztrált naptárnak ott a helye a konyhánkban. Válogassuk hónapról hónapra az olasz konyha legfinomabb tésztaételei közül!
Köszöntsük az új évet szarvasgombás rigatonival, a húsvéti menüt színesítsük velencei szósszal készült bigolival. Nyáron lepjük meg barátainkat citromos linguinével vagy kalózspagettivel. Ősszel próbáljuk ki a négysajtos rigatonit, és ne lépjünk át 2014-be anélkül, hogy ne kóstoltuk volna meg a májas parpadellét.
Vypredané
7,69 €
A nők ereje
Bátorítás ez a könyv. Bátorítás arra, hogy bővítsük tudásunkat, válasszunk tetszésünk szerint, hozzunk saját döntéseket. Húzzuk ki magunkat, ismerjük fel életünk értékeit, és legyünk büszkék arra, hogy nők vagyunk.
Vypredané
5,00 €
A lélek legsötétje
Catherine élvezi a londoni szinglik gondtalan életét, mígnem az egyik éjszakai szórakozóhelyen megismerkedik Lee-vel. A férfi jó vágású, karizmatikus és titokzatos - elvarázsolja Catrherine-t és a lány barátnőit is. Amikor azonban kiderül, hogy Lee valójában kiszámíthatatlan, manipulatív és erőszakos, már késő: Catherine egyedül marad a kétségbeejtő helyzetben, és senki sem hisz neki. Miközben fokozatosan tárul fel előtte Lee sötét oldala, egyre jobban belegabalyodik a lelki terror és a szexuális kiszolgáltatottság sűrű hálójába. Vajon van-e kiút, el lehet-e menekülni a férfi elől, aki mindenre képes, csak hogy birtokolja vágyainak tárgyát...
Megindító, ahogy végigkövethetjük egy fiatal nő tehetetlen vergődését, miközben vele együtt rettegünk. A rendőrségi elemzőként dolgozó szerző olyan hitelesen és valósághűen ábrázolja a családon belüli erőszakot és az ennek nyomán fellépő pszichés zavarokat, hogy szinte az olvasót is megbénítja a kilátástalanság érzése...
"Izgalmas könyv egy olyan témáról, amelyről nem lehet eleget beszélni." (Guardian)
"Mindig azt mondtam, hogy én sosem bonyolódnék olyan kapcsolatba, amelyben előfordulhat erőszak, hiszen az első gyanús jelre azonnal szakítanék. Ám ezután a könyv után rájöttem, hogy ez nem ilyen egyszerű." (The Bookbag)
Vypredané
11,53 €
dostupné aj ako:
Egy tökéletlen anya naplója
Tökéletes anyák nyilván vannak, nem is kevesen. Olyan nők, akik vidáman pörögve, kiegyensúlyozottan mosolyogva terelgetik gyerekeiket, akik mindig mindenhová időben odaérnek, akik fáradhatatlan optimizmussal takarítanak, mesélnek, játszanak, tortákat sütnek, cuki jelmezeket varrnak, és a szépre suvickolt lakásban gyertyafényes vacsorával várják az urukat. A tökéletes anyáknak jó a píárjuk. A tökéletleneknek kevésbé. Szóval, mit csináljon az a nő, aki csapzottan rohangál, mert nem tudja utolérni magát, aki farsangkor zárás előtt esik be a szupermarketbe, hogy még elmarja az utolsó pókember jelmezt, akinél gyakran még éjfélkor is kupi van, és mindezek tetejébe a férjét is gyakran nyaggatja?Az ilyen tökéletlen anya akkor teszi a legjobbat, ha nem esik kétségbe, és megtanul nevetni magán. Hadas Krisztina, kétgyerekes anya, feleség és televíziós újságíró pontosan ezt teszi. Vállalja tökéletlenségét. Könyvében kacagtató öniróniával fogalmazza meg négytagú családjának mindennapjait. Nyomon követhetjük kisfia fejlődését, tini lánya kamaszvilágát, egy házasság epizódjait és kiderül az is, miért is futottak neki olyan fájdalmasan messziről a családi boldogságnak.
Vypredané
11,53 €
dostupné aj ako:
Egy különc srác feljegyzései
"Az élet, a szerelem és a barátság regénye"
Az "Egy különc srác feljegyzései" című könyv elbeszélője egy tizenöt éves középiskolás srác, Charlie. Furcsának és magányosnak érzi magát, mintha a pálya széléről, kívülállóként figyelné a körülötte zajló eseményeket. Egy nap elhatározza, hogy leveleket ír egy ismeretlennek, aki akár a barátja is lehetne. Ezekből a levelekből aztán szép lassan - olykor mulatságosan, olykor meghatóan - egy cseppet sem átlagos tinédzsert ismerhetünk meg. Charlie kétségbeesett erőfeszítéssel próbálja élni a saját életét, miközben menekül is előle, és ez a kettősség különleges, járatlan utak bejárására kényszeríti: családi drámák sora, új barátok, az első randevú, szexualitás, drogok... Chbosky regénye a lélek legmélyebb rezdüléseit tükrözi, miközben felidézi az olvasóban a felnőtté válás nehéz, semmi mással össze nem hasonlítható éveit.
A kötet megjelenése óta több mint 1 000 000 példányban kelt el és hatalmas vitákat gerjesztett, miközben a tinédzserek megkerülhetetlen kultuszregényévé vált világszerte. Ellentmondásos módon egyszerre tiltott könyv és kötelező olvasmány az amerikai középiskolákban. Ez a regény ugyanazt jelenti a 21. századi tinédzsereknek, mint amit a "Zabhegyező" jelentett a szüleik generációinak.
A Könyvjelző magazin 2012. októberi számában megjelent cikk: A rokonszenves kívülálló
Vypredané
10,38 €
Szörnyek Cin Cityben
A szuperhősök nem ismernek lehetetlent!
Végre itt vannak! Szuperhatalmukkal megvédik Cin Cityt a Csatornatöltelékek Bandájától. Legyőzhetetlenek, mert ők a... szuperhősök!
Hatalmas méretű állatok, valódi óriás szörnyek özönlik el Cin City utcáit. A szuperhősök azonnal akcióba lendülnek, és megküzdenek a szörnyetegekkel, ám arról sejtelmük sincs, hogy a megszállók honnan kerültek a városba. Egy óriási szitakötő, egy hatalmas rák és egy gigantikus méretű gyík után a hősök háznyi méretű rágcsálóval találják szembe magukat, és végül arra is fény derül, hogy a szuperhősök igazi ellensége ezúttal is a Csatornatöltelékek Bandája...
Vypredané
8,71 €



















