% Zľavy na hry %

Fortuna Libri

vydavateľstvo

Modrá a žltá lokomotíva


Jedna z najobúbenejších detských kníh vydavateľstva vychádza v stále nových vydaniach a získava ďalších malých priateľov veselej modrej a žltej lokomotívy.
Vypredané
3,14 € 3,30 €

Lietadlá


Osvedčená kombinácia odborne fundovaného textu s precízne spracovanými ilustráciami vás oboznámi s dejinami letectva od prvých experimentov cez teplovzdušné balóny, vzducholode, klzáky, prvé motorové lietadlá až po súčasné moderné prototypy. Nahliadnete do vývoja jednotlivých súčastí lietadiel, fungovania ich motora či pristávacieho zariadenia. Kniha nevynechá nijaké zákutie tohto okrídleného stroja. Posadí vás priamo do kabíny letca a predvedie vám, ako sa lietadlo riadi. Vďaka nej pochopíte princípy letu strojov ľahších aj ťažších ako vzduch a krok za krokom preniknete do tajov konštrukcie a ovládalietadiel v celej šírke súčasnej svetovej leteckej techniky. Táto pestro ilustrovaná publikácia je určená novým záujemcom o leteckú tematiku, ale aj znalcom, napríklad modelárom. Prepáčte, titul je vypredaný.
Vypredané
4,07 € 4,28 €

Čokolády


Odborný sprievodca najkvalitnejšími čokoládami na svete. Zasväcuje do histórie tejto lahodnej pochúťky, do problematiky pestovania kakaovníka a spracovania jeho plodov až po výslednú formu ­čokoládu a bonbóny. Naučí správne ochutnávať výrobky z čokolády a predstaví prehľad svetových výrobcov a ich produktov. Táto útla, no obsažná knižka by nemala chýbať v knižnici nijakého milovníka tohto sladkého pokušenia.
Vypredané
11,64 € 12,25 €

Zábavné príbehy o zvieratkách


Pôvabná knižka zo série moderných rozprávok pre moderné deti. Pútavé i zábavné rozprávanie o zvieratkách odhalí deťom pestrý svet prírody a jej zvieracích obyvateľov. Vďaka milým príbehov si ich určite obľúbia. Knižka je krásne ilustrovaná.
Vypredané
4,66 € 4,90 €

Futbal


Hra hier je rozšírená po celom svete, čo dokumentuje aj tento pútavý sprievodca medzinárodným futbalom. Zasväteným slovom i bohatým obrazovým materiálom podáva prehľadnú históriu tohto mimoriadne obľúbeného športu a jeho pravidlá, približuje futbalové umenie vynikajúcich hráčov, svojráznu atmosféru štadiónov, činnosť najznámejších klubov a rozličné futbalové súťaže. Dočítate sa, kto dal prvý hetrik na majstrovstvách sveta, ako sa futbalisti kondične pripravujú aj akými fintami odzbrojujú svojich súperov. Nechýba ani pohľad do histórie futbalu na Slovensku a v Česku. Prepáčte, titul je vypre.
Vypredané
7,22 € 7,60 €

Najkrajšie rozprávky bratov Grimmovcov


V knižke nájdete deväť krásnych rozprávok od bratov Grimmovcov: Červená čiapočka, Snežienka a Ruženka, Kocúr v čižmách, Perinbaba, Snehulienka a sedem trpaslíkov, Janko a Marienka, Brémski muzikanti, Braček a sestrička, Kráľ žabiak...
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Zábudlivý Punťo


Pôvabná knižka zo série moderných rozprávok pre moderné deti. Pútavé i zábavné rozprávanie o zvieratkách odhalí deťom pestrý svet prírody a jej zvieracích obyvateľov. Vďaka milým príbehov si ich určite obľúbia. Knižka je krásne ilustrovaná.
Vypredané
7,22 € 7,60 €

Grilujeme doma i v prírode


Základné pravidlá grilovania, recepty vhodné na slávnostné príležitosti, úprava pokrmov, klasické steaky, rebierka, ryby, hydina, mleté mäso, toasty, fondue, ovocie a zelenina, zemiaky, dipy a rôzne omáčky a k tomu ovocné miešané nápoje a chladené nápoje na dobrú náladu.
Vypredané
4,66 € 4,90 €

Severoamerickí indiáni


Indiáni, to je stálica detskej romantiky. Lenže ako to bolo naozaj? Boli takí, ako ich opísal Karol May či James Fenimore Cooper? Kde sa vzali a ako žili? Aký bol ich rodinný a spoločenský život? V čo verili? Čo znamenajú jednotlivé ozdoby na čelenkách indiánskych náčelníkov? Čo patrilo do výstroja a výzbroje indiánskeho bojovníka? Vďaka knihe skutočného znalca indiánskej problematiky získate obsiahle vedomosti o živote a bohatej kultúre pôvodných obyvateľov Severnej Ameriky - od obyvateľov puebiel na juhozápade až po inuitských lovcov na mrazivom severe. Rovnocenným partnerom pútavého textu sú prekráautentické obrázky, ktoré vás vtiahnu do stále príťažlivého sveta Indiánov.
Vypredané
2,76 € 2,90 €

Čarovné Vianoce


Krásne ilustrovaná kniha prináša pútavé a zábavné príbehy zo sveta rozprávok aj najobľúbenejšiekoledy. Spestria nielen vianočný čas.
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Príbehy medvedíka Brumka


Aké tajomstvá objavil medvedík Brumko v lese? Aké dobrodružstvá a nezbedníctva postváral spolu s kamarátmi? V bohato ilustrovanej knižke nájdu začínajúci čitatelia jednoduché, veselé príbehy a príťažlivé ilustrácie, rozkreslené aj na dvojstranách.
Vypredané
3,14 € 3,30 €

Plazy


Spoznajte tajomný svet plazov! Pútavý text a prekrásne fotografie hadov, krokodílov, jašterov a korytnačiek ponúkajú jedinečný pohľad na tieto zvláštne stvorenia a ich neobyčajné správanie. Spoznáte prehistorických predkov plazov, stavbu a fungovanie ich tela, spôsoby dvorenia, lovu i maskovania sa pred nepriateľom. Okrem toho sa dozviete, ako sa krokodíly starajú o svoje mláďatá či prečo prehĺtajú kamene, uvidíte hada liahnuceho sa z vajca i korytnačku v boji so súperom, no zistíte aj to, ako had meria veľkosť svojej koristi či ako sa nacical vlastného jedu a ešte oveľa, oveľa viac.
Vypredané
2,76 € 2,90 €

Ryby VPV


Ďalšia pútavá kniha z edície Vidieť - Poznať - Vedieťvás tentoraz vtiahne do pestrofarebného a pre mnohých záhadného sveta rýb. Dozviete sa, akým vývojom prešli od prehistorických čias, spoznáte život a správanie rýb tých najrozmanitejších tvarov a farieb, ale aj stavbu a fungovanie ich tela, spôsoby lovu či zastrašovania nepriateľa. Dočítate sa napríklad aj to, prečo niektoré ryby plávajú hore bruchom, prečo mnohé žraloky musia plávať bez oddychu i ako raja rozdáva elektrické rany. Pútavý text sprevádza množstvo farebných fotografií a obrázkov, ktoré ríšu rýb zachytávajú v tých najúžasnejších okamihodetailoch.
Vypredané
2,76 € 2,90 €

Štyri návraty


Táto kniha je voľným pokračovaním knihy 4 SVETY, ktorá vás sprevádzala svetom Indie, Nepálu, Peru, Bolívie, Thajska, Austrálie a Nového Zélandu. Vydajte sa na ďalšie putovanie po stopách tajomných Mayov, k vodopádom Iguacú, na záhadný ostrov Rapa Nui (Veľkonočný ostrov), po Dlhom čínskom múre, do tibetských kláštorov... Ku každému z týchto fascinujúcich miest vám autor ponúka nádhernú fotografickú dokumentáciu.
Vypredané
7,51 € 7,90 €

Túlavé šteniatko a iné príbehy


Napínavé a veselé príbehy zo života zvieratiek. Pestré ilustrácie umožňujú sledovať dej rozprávok už aj malým deťom. Veľký typ písma je vhodný na samostatné čítanie pre začínajúcich čitateľov. Prepáčte, titul je vypredaný.
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Nová encyklopédia psov


Obsažná ilustrovaná encyklopédia predstavuje svojim záberom (vyše 400 plemien) základnú príručku skutočného kynológa. Každé plemeno charakterizuje údajmi o štandarte, informáciami o pôvode, vlastnostiach a požiadávkach, ktoré kladie na majiteľa chov a výchova psov tohto plemena. Vynachádzavo vybrané fotografie detailne približujú exteriér psa. Príloha je venovaná všeobecným zásadám starostlivosti o psa.
Vypredané
42,57 € 44,81 €