% Zľavy na hry %

Panta Rhei

vydavateľstvo

Motýľ


Kniha bývalého galejníka z Francúzskej Guyany Henriho Charri?ra sa rozchytala vo Francúzsku týždeň po vyjdení v máji 1969, zakrátko sa ocitla na prvom mieste v rebríčku bestsellerov a v priebehu necelého roka vyšla v deviatich vydaniach. Tohto parížskeho dobrodruha, v podsvetí prezývaného Motýľ, roku 1931 ako dvadsaťpäťročného odsúdili na doživotie za vraždu, ktorú nespáchal. Celých trinásť rokov prežil v pekle galejí. Jediné, čo mu pomohlo udržať sa pri živote, bola nesmierna túžba dostať sa na slobodu, pričom ho neodradilo nič, ani neľudské tresty, ktoré nasledovali po každom nevydarenom úteku z ostrovov, ani strašná smrť priateľa, ani dva roky samotky. Podarilo sa mu to až roku 1944. Nový domov našiel vo Venezuele, kde sa ako počestný občan znovu zaradil do občianskej spoločnosti. Po vyše dvadsiatich rokoch sa Charri?re rozhodol zvečniť svoje neuveriteľné osudy a zobraziť hrôzy trestaneckých táborov. Vzniklo originálne dielo, ktoré zaujme stále nové generácie čitateľov nielen rozprávačským majstrovstvom, ale aj darom autora vniesť do autentických príbehov umeleckú presvedčivosť.
Vypredané
12,26 € 12,90 €

Schindlerov zoznam


Román Thomasa Keneallyho Schindlerov zoznam (1986) vznikol na základe skutočného príbehu nemeckého továrnika, obchodníka a šéfa pracovného tábora Oskara Schindlera, ktorý pred plynovými komorami zachránil počas druhej svetovej vojny vyše tisíc Židov. Keneally v ňom vychádza zo skutočných výpovedí očitých svedkov, tzv. Schindlerjuden - Schindlerových Židov, a za pomoci brilantného rozprávačského štýlu podáva presvedčivý portrét dobrého muža, ktorý si svoju ľudskosť zachoval aj v časoch, keď ju iní stratili.
Vypredané
12,26 € 12,90 €

Pamäti gejše


Príbeh malej Čijo, ktorá sa má stať slávnou gejšou Sajuri, sa začína v japonskej rybárskej dedinke, kde dievča do smrti svojej matky vyrastalo vo veľkej chudobe. Ako deväťročnú ju predajú do Gijonu, kjótskej štvrte gejší. Čijo sa však vďaka svojmu pôvabu a sivomodrým očiam vyhne osudu obyčajnej prostitútky a kráča po neľahkej ceste, aby sa stala profesionálnou gejšou. Pre malú sirotu je predvojnové Kjóto s nádhernými čajovňami, úzkymi bočnými uličkami a honosnými chrámami mestom plným nástrah a nebezpečenstiev. Čijo sa učí umeniu gejší ? tancu a spevu, noseniu kimona, zložitej úprave líčenia a účesu či zvodnému nalievaniu čaju. Popritom však musí čeliť žiarlivosti a nenávisti staršej gejše Hacumomo. Keď sa napokon úspešne udomácni v neľútostnom svete súperenia o priazeň mužov a peniaze na živobytie, zradí ju vlastné srdce. V živote gejší niet miesia pre skutočnú lásku, ale Sajuri sa tej svojej nemieni vzdať. Životný príbeh gejše Sajuri sa v roku 2005 dostal na filmové plátna pod názvom Gejša v hlavnej úlohe so Ziyi Zhangovou. O tom, aké úspešné spracovanie výbornej knižnej predlohy to bolo, svedčia aj tri sošky z Oscarov v roku 2006.
Vypredané
12,26 € 12,90 €

Čierna taška Som Knihožrút


Ak ste ten správny Knihožrút, určite si obľúbite našu novú Panta Rhei tašku. Štýlovú tašku môžete nosiť v kabelke alebo batohu a mať ju preto vždy po ruke. Taška je z čiernej netkanej textílie s dlhým uchom a stane sa i vašim originálnym doplnkom na všetky vaše obľúbené knihy po celý rok.
Vypredané
1,99 €

Carrie


Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma doslova terorizuje fanaticky nábožná matka. Carrie si však jedného dňa uvedomí svoje mimoriadne vrodené schopnosti, ktorých rozsah sama sotva tuší. Je telekinetička - silou vôle pohybuje predmetmi. A keď ju na školskom majálese opäť surovo ponížia, jej pomste nič nestojí v ceste.
Vypredané
9,41 € 9,90 €

dostupné aj ako:

Dieťa 44


Lev Demidov je dôstojník Ministerstva štátnej bezpečnosti, predchodcu neslávne známej tajnej polície KGB. Je síce charakterný a poctivý, no Stalinove politické praktiky z neho urobili chladného vykonávateľa rozkazov svojich nadriadených. Tí mu pripomínajú, že v Sovietskom zväze bola odstránená každá forma vykorisťovania, preto v spoločnosti neexistuje zločin. Lev je ochotný uveriť tejto ilúzii aj napriek tomu, že prenasleduje a trestá zradcov mladého štátu. Keď sa na železničnej trati v Moskve objaví telo mŕtveho chlapca, Demidova okamžite informujú, že išlo o nehodu, nie o zločin. V tomto duchu a z pozície svojej moci presvedčí chlapcovu rodinu aj očitých svedkov, že sa zločin nestal. Postupne si však uvedomí, že v "dokonalom" Rusku 50-tych rokov vyčíňa masový vrah, a tak neposlúchne rozkaz a pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. Prípad nadobúda čoraz jasnejšie kontúry a Demidov upadá do nemilosti. Jeho žene Raise hrozí nebezpečenstvo a situáciu komplikuje nález ďalšieho brutálne zavraždeného dieťaťa...
Vypredané
10,36 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Trainspotting


Trainspotting, spôsob zabíjania času britskej mládeže, spočíva v zaznamenávaní príchodov a odchodov vlakov a v porovnávaní týchto časov s oficiálnym cestovným poriadkom. Welshov Trainspotting zaznamenáva turbulentné životné obdobie a s ním spojené skúsenosti partie priateľov, ktorí sú napriek mladému veku deprimovaní životom a "správnymi" voľbami. Príbeh je tvorený poviedkami, v ktorých vďaka autorovej vynaliezavosti, nadhľadu no najmä empatii sledujeme cesty partie drogovo závislých priateľov Rentona, Scípáka, Spuda, Franca a Druhej Ceny. Škótsky dialekt, čierny humor, drsný slovník, ihly a striekačky, HIV, smrť aj život. To všetko Welsh spracoval do teraz už kultového diela, ktoré sa stalo súčasťou britského a škótskeho literárneho folklóru. Už tri roky po publikovaní knihy sa v kinách objavilo jej filmové spracovanie, ktorého sa zhostil režisér Danny Boyle (Milionár z chatrče, 127 hodín), v úlohe Rentona sa predstavil škótsky herec Ewan McGregor.
Vypredané
11,31 € 11,90 €

dostupné aj ako:

Čierny knižný batoh Som Knihožrút


Letná chuťovka pre toho správneho Knihožrúta, ktorý sa za to nehanbí. :) Ak ste si obľúbili naše Panta Rhei tašky, máme tu práve pre vás čerstvú novinku - Knižný batoh. Svoje miesto si nájde v každej kabelke, batohu alebo kufri. A máte ho preto vždy po ruke. Batoh je z pevnej čiernej BIO bavlny a stiahnuť ho môžete bielymi hrubšími šnúrkami. Určite sa stane sa i vašim originálnym doplnkom na všetko obľúbené čítanie a iné prepotrebné veci do mesta, k vode alebo na festival. #knihozrut
Vypredané
11,49 €

Biely knižný batoh Čítam slovenských spisovateľov


Letná chuťovka pre toho správneho Knihožrúta, ktorý sa nebojí čítať slovenských spisovateľov. :) Ak ste si obľúbili naše Panta Rhei tašky, máme tu práve pre vás čerstvú novinku - Knižný batoh. Svoje miesto si nájde v každej kabelke, batohu alebo kufri. A máte ho preto vždy po ruke. Batoh je z pevnej bielej BIO bavlny a stiahnuť ho môžete hrubšími bielymi šnúrkami. Určite sa stane sa i vašim originálnym doplnkom na všetko obľúbené čítanie a iné prepotrebné veci do mesta, k vode alebo na festival. #knihozrut
Vypredané
11,49 €

Knižný diár 2019 Panta Rhei


Krásny, ilustrovaný a nikdy sa s ním nebudeš nudiť. To je tvoj nový Knižný diár, ktorý proste musíš mať. Nájdeš tam: " Zoznam kníh, ktoré chceš darovať " Prehľad kníh, ktoré si požičal " Knižné glosy Pištu Vandala " Knižné sviatky, na ktoré nesmieš zabudnúť " Knižné tipy známych osobností " Knižnú výzvu, ktorá ťa udrží v strehu " a mnoho, mnoho ďalšieho… od kreslenia až po praktické vrecúško na všetky dôležité drobnostiVďaka svojej kvalite a praktickým doplnkom je diár vhodný aj na prácu.
Vypredané
9,99 €

Bavlnená taška Panta Rhei - letný motív Veľryba


Je tu leto a s ním prichádza aj letná verzia Panta Rhei plátenej tašky s úžasnou veľrybou od šikovného ilustrátora Adriana Macha. Dajte prednosť praktickej a štýlovej taške, ktorú môžete nosiť len tak alebo v kabelke, kde bude vždy po ruke. Vďaka nezameniteľnému motívu sa stane bavlnená taška i vašim originálnym doplnkom či darčekom.Klasická taška prírodnej farby s veselou potlačou a dlhým uchom na všetky vaše obľúbené knihy. #knihozrut
Vypredané
4,99 €

Kleopatra


Historický román zachytáva pôsobenie Kleopatry z pohľadu jej osobného lekára Olympa, ktorý s ňou bol od začiatku a sprevádzal ju na takmer všetkých cestách a pri všetkých významných udalostiach v jej živote. Zobrazuje slávny úsek rímskych dejín od Kleopatrinho príchodu až po jej smrť s citom a ľahkosťou, ktoré sú autorovi vlastné. Kleopatra a jej život sa stali predlohou mnohých filmových spracovaní, azda najznámejším z nich je historická dráma z roku 1963, kde hlavnú úlohu stvárnila fenomenálna Elizabeth Taylorová.
Na sklade 3Ks
12,26 € 12,90 €

dostupné aj ako:

Hannibal


Dlho očakávané pokračovanie románu Mlčanie jahniat. Sedem rokov prešlo odvtedy, čo dr. Hannibal Lecter ušiel z väzenia. Lenže jeho šiesta obeť, ktorá prežila, Mason Verger, je posadnutý túžbou po pomste... Zistil, že ak chce upútať jeho pozornosť, musí mať ako návnadu to, na čom Lecterovi najviac záleží... Táto kniha nás opäť uvádza do spôsobu myslenia vraha a vykresľuje mrazivý obraz toho, ako zákerne a nenápadne sa rodí a vyvíja zlo.
Vypredané
10,36 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Prípad pelikán


V jednu noc zavraždili vo Washingtone dvoch sudcov Najvyššieho súdu. Odlišné metódy naznačujú, že vraždy spolu nesúvisia a vzhľadom na všeobecné nepokoje v súvislosti s článkom č. 5 ústavy USA, mohla tento drastický čin spáchať ktorákoľvek organizácia či rozzúrený jednotlivec. FBI si kladie otázku: Po ktorej stope ísť? Krásnu, šarmantnú a ambicióznu študentku práva v New Orleanse Darby Shawovú prípad zaujme a na popud svojho profesora a zároveň milenca sa doň pustí s maximálnym nasadením. Skúma a analyzuje množstvo procesov, ktoré majú skončiť pred Najvyšším súdom. O jednom z nich napíše správu pod názvom Prípad pelikán. Správa sa zhodou okolností dostane do FBI a odtiaľ do Bieleho domu, kde spôsobí prekvapujúcu nervozitu. Okrem Bieleho domu znepokojí aj i mnohých iných, ktorí rozpútajú zúrivé vražedné akcie a sústredia sa najmä na Darby, z ktorej sa stáva štvanec ? ohrozuje život každému, s kým sa spojí.Vzrušujúci a dráždivý príbeh svojou adresnosťou a zacielením na najvyššie postavených ľudí v USA bol úspešne sfilmovaný v roku 1993. V hlavných úlohách sa predstavili Julia Robertsová a Denzel Washington.
Vypredané
10,36 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Bavlnená taška Panta Rhei - zimný motív Líška


Čarovné čítanie - to je čas pre vás a knihy, ktoré si môžete odniesť v zimnej plátenej taške s motívom líšky od šikovného ilustrátora Adriana Macha. (Neprimpomína vám tá hora kníh vianočný stromček?)Dajte prednosť praktickej a štýlovej taške, ktorú môžete nosiť len tak alebo v kabelke, kde bude vždy po ruke. Vďaka nezameniteľnému motívu sa stane bavlnená taška i vašim originálnym doplnkom či darčekom.Klasická taška prírodnej farby s veselou potlačou a dlhým uchom na všetky vaše obľúbené knihy. #knihozrut
Na sklade 1Ks
4,99 €

Taška Harry Potter


Pripravili sme fantastickú tašku z čiernej netkanej textílie inšpirovanú Harrym Potterom. Štýlovú tašku môžete nosiť v kabelke alebo batohu a mať ju vždy po ruke. Taška Harry Potter s dlhým uchom sa stane i vašim originálnym doplnkom na všetky vaše obľúbené knihy s hrdinami J.K. Rowlingovej.
Vypredané
2,12 €