% Zľavy na hry %

Panta Rhei

vydavateľstvo

Lacná kniha Rodinné krížovky na zimu (-50%)


Kniha ponúka zábavu aj poučenie pre malých i veľkých. Na 256 stranách v nej nájdete obľúbené švédske krížovky, osemsmerovky, sudoku, ale aj maľovanky, kreslené hádanky či doplňovačky pre deti. Okrem zábavy tu na vás za dlhých zimných večerov čakajú aj užitočné tipy pre domácnosť a záhradu, rady na cestu a zimnú dovolenku, rôzne zaujímavosti a rekordy, no nechýbajú ani vtipy a výroky slávnych osobností. Prajeme vám veľa zábavy a príjemný relax pri lúštení.
Vypredané
1,75 € 3,49 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Carrie (-70%)


Sedemnásťročná Carrie je outsiderka v škole i v živote. Odmalička robí všetko pre to, aby sa vyrovnala ostatným, ale nedarí sa jej. Nepeknú, neobľúbenú, zakríknutú stredoškoláčku ešte aj doma doslova terorizuje fanaticky nábožná matka. Carrie si však jedného dňa uvedomí svoje mimoriadne vrodené schopnosti, ktorých rozsah sama sotva tuší. Je telekinetička - silou vôle pohybuje predmetmi. A keď ju na školskom majálese opäť surovo ponížia, jej pomste nič nestojí v ceste.
Vypredané
2,97 € 9,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Dieťa 44 (-70%)


Lev Demidov je dôstojník Ministerstva štátnej bezpečnosti, predchodcu neslávne známej tajnej polície KGB. Je síce charakterný a poctivý, no Stalinove politické praktiky z neho urobili chladného vykonávateľa rozkazov svojich nadriadených. Tí mu pripomínajú, že v Sovietskom zväze bola odstránená každá forma vykorisťovania, preto v spoločnosti neexistuje zločin. Lev je ochotný uveriť tejto ilúzii aj napriek tomu, že prenasleduje a trestá zradcov mladého štátu. Keď sa na železničnej trati v Moskve objaví telo mŕtveho chlapca, Demidova okamžite informujú, že išlo o nehodu, nie o zločin. V tomto duchu a z pozície svojej moci presvedčí chlapcovu rodinu aj očitých svedkov, že sa zločin nestal. Postupne si však uvedomí, že v "dokonalom" Rusku 50-tych rokov vyčíňa masový vrah, a tak neposlúchne rozkaz a pokračuje v pátraní na vlastnú päsť. Prípad nadobúda čoraz jasnejšie kontúry a Demidov upadá do nemilosti. Jeho žene Raise hrozí nebezpečenstvo a situáciu komplikuje nález ďalšieho brutálne zavraždeného dieťaťa...
Vypredané
3,27 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Hannibal (-70%)


Dlho očakávané pokračovanie románu Mlčanie jahniat. Sedem rokov prešlo odvtedy, čo dr. Hannibal Lecter ušiel z väzenia. Lenže jeho šiesta obeť, ktorá prežila, Mason Verger, je posadnutý túžbou po pomste... Zistil, že ak chce upútať jeho pozornosť, musí mať ako návnadu to, na čom Lecterovi najviac záleží... Táto kniha nás opäť uvádza do spôsobu myslenia vraha a vykresľuje mrazivý obraz toho, ako zákerne a nenápadne sa rodí a vyvíja zlo.
Vypredané
3,27 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Kleopatra (-70%)


Historický román zachytáva pôsobenie Kleopatry z pohľadu jej osobného lekára Olympa, ktorý s ňou bol od začiatku a sprevádzal ju na takmer všetkých cestách a pri všetkých významných udalostiach v jej živote. Zobrazuje slávny úsek rímskych dejín od Kleopatrinho príchodu až po jej smrť s citom a ľahkosťou, ktoré sú autorovi vlastné. Kleopatra a jej život sa stali predlohou mnohých filmových spracovaní, azda najznámejším z nich je historická dráma z roku 1963, kde hlavnú úlohu stvárnila fenomenálna Elizabeth Taylorová.
Vypredané
3,87 € 12,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Krstný otec (-70%)


Témou svetoznámeho románu Maria Puza je gigantický rast a koncentrácia moci newyorského podsvetia a jeho styky so slávnym spevákom a filmovým hercom, ktorý nesie neodmysliteľné črty Franka Sinatru. Tento román položil základy spisovateľovej budúcej literárnej slávy. Krstný otec, hlavná postava, je vodca tajnej organizácie, no ako človek je sympatický a svojim spôsobom aj spravodlivý. Zo svojho sídla na Long Islande spravuje obrovskú ríšu, podsvetie, ktorému podliehajú stávkové kancelárie, odborové zväzy, hazardné herne, pašerácke organizácie a skupiny vydieračov. Najmocnejší a najbohatší Američania sa pred ním trasú, lebo jeho vplyv siaha do všetkých oblastí amerického života – od polície a tajnej služby až k finančným magnátom. Dej románu je rozvetvený: sledujeme tu osudy chránenca bandy, slávneho speváka, priebeh i stroskotanie viacerých manželstiev, životné úspechy jednotlivcov a ich sklamania. A tak sa v tejto „americkej ságe“ prelína svet najmodernejších technických zázrakov s feudálnym svetom násilia a krvnej pomsty – neprikrášlená a autentická tvár Ameriky, napísaná so znalosťou prostredia a zmyslom pre gradáciu deja.
Vypredané
3,87 € 12,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Prípad pelikán (-70%)


V jednu noc zavraždili vo Washingtone dvoch sudcov Najvyššieho súdu. Odlišné metódy naznačujú, že vraždy spolu nesúvisia a vzhľadom na všeobecné nepokoje v súvislosti s článkom č. 5 ústavy USA, mohla tento drastický čin spáchať ktorákoľvek organizácia či rozzúrený jednotlivec. FBI si kladie otázku: Po ktorej stope ísť? Krásnu, šarmantnú a ambicióznu študentku práva v New Orleanse Darby Shawovú prípad zaujme a na popud svojho profesora a zároveň milenca sa doň pustí s maximálnym nasadením. Skúma a analyzuje množstvo procesov, ktoré majú skončiť pred Najvyšším súdom. O jednom z nich napíše správu pod názvom Prípad pelikán. Správa sa zhodou okolností dostane do FBI a odtiaľ do Bieleho domu, kde spôsobí prekvapujúcu nervozitu. Okrem Bieleho domu znepokojí aj i mnohých iných, ktorí rozpútajú zúrivé vražedné akcie a sústredia sa najmä na Darby, z ktorej sa stáva štvanec ? ohrozuje život každému, s kým sa spojí.Vzrušujúci a dráždivý príbeh svojou adresnosťou a zacielením na najvyššie postavených ľudí v USA bol úspešne sfilmovaný v roku 1993. V hlavných úlohách sa predstavili Julia Robertsová a Denzel Washington.
Vypredané
3,27 € 10,90 €

dostupné aj ako:

Lacná kniha Trainspotting (-70%)


Trainspotting, spôsob zabíjania času britskej mládeže, spočíva v zaznamenávaní príchodov a odchodov vlakov a v porovnávaní týchto časov s oficiálnym cestovným poriadkom. Welshov Trainspotting zaznamenáva turbulentné životné obdobie a s ním spojené skúsenosti partie priateľov, ktorí sú napriek mladému veku deprimovaní životom a "správnymi" voľbami. Príbeh je tvorený poviedkami, v ktorých vďaka autorovej vynaliezavosti, nadhľadu no najmä empatii sledujeme cesty partie drogovo závislých priateľov Rentona, Scípáka, Spuda, Franca a Druhej Ceny. Škótsky dialekt, čierny humor, drsný slovník, ihly a striekačky, HIV, smrť aj život. To všetko Welsh spracoval do teraz už kultového diela, ktoré sa stalo súčasťou britského a škótskeho literárneho folklóru. Už tri roky po publikovaní knihy sa v kinách objavilo jej filmové spracovanie, ktorého sa zhostil režisér Danny Boyle (Milionár z chatrče, 127 hodín), v úlohe Rentona sa predstavil škótsky herec Ewan McGregor.
Vypredané
3,57 € 11,90 €

dostupné aj ako:

Knižný diár 2023 Panta Rhei


Najlepší pomocník všetkých knihožrútov je tu!Viete, čo by nemalo chýbať v rukách každého knihožrúta?No predsa Knižný diár Panta Rhei!Tento šikovný celoročný pomocník pre všetkých knihožrútov je aj tento rok nabitý knižnými tipmi a kreatívnymi úlohami.Okrem toho, že si môžete do tohto diára plánovať všetky povinnosti a úlohy, ktoré na vás čakajú, v ňom nájdete aj:- Knižnú výzvu na celý rok, ktorá z vás spraví pravého knihožrúta- Tipy na knihy, ktoré vám odporúčajú tí najväčší knihožrúti z Panta Rhei- Citáty obľúbených slovenských autorov- Knihožrútsku osemsmerovku, Knihožrútsky hlavolam, Cestovateľskú mapu a množstvo tvorivých úloh pre milovníkov kníh a farbičiek- Čitateľský denník pre rok 2023- Prehľad sviatkov, priestor na vaše zoznamy kníh, ktoré chcete v danom ročnom období prečítať- ... a veľa veľa miesta pre vaše poznámkyA ako je diár členený? Knižný diár má na každej dvojstránke naľavo celý týždeň, kde pri každom dni máte priestor na pár svojich poznámok. Pravá strana vám naopak ponúka množstvo priestoru a vyhradené je tam aj miesto na vaše nápady a úlohy.Vďaka svojej kvalite a praktickým doplnkom je diár vhodný aj na prácu.To je váš nový Knižný diár 2023, ktorý jednoducho správni knihožrúti musia mať.
Na sklade > 5Ks
11,99 €

Lacná kniha Rodinné krížovky na zimu (-70%)


Kniha ponúka zábavu aj poučenie pre malých i veľkých. Na 256 stranách v nej nájdete obľúbené švédske krížovky, osemsmerovky, sudoku, ale aj maľovanky, kreslené hádanky či doplňovačky pre deti. Okrem zábavy tu na vás za dlhých zimných večerov čakajú aj užitočné tipy pre domácnosť a záhradu, rady na cestu a zimnú dovolenku, rôzne zaujímavosti a rekordy, no nechýbajú ani vtipy a výroky slávnych osobností. Prajeme vám veľa zábavy a príjemný relax pri lúštení.
Vypredané
1,05 € 3,49 €

dostupné aj ako:

Lacné: Môj bylinkový herbár – zápisník receptov (-70%)


Zápisník, ktorý držíte v rukách, nie je iba obyčajný zošit s prázdnymi stranami na zapisovanie receptov. Naopak, okrem priestoru na písanie vám ponúka aj užitočné informácie o vyše 20 liečivých rastlinách a ich použití v kuchyni či na podporu zdravia. Nájdete tu nielen údaje o výskyte, zbere a liečivých účinkoch rastlín, ale ku každej sme vybrali aj jeden osvedčený recept. Veríme, že pre vás budú skvelou inšpiráciou pri vašich kulinárskych dobrodružstvách.
Vypredané
1,20 € 3,99 €

dostupné aj ako: