% Zľavy na hry %

Slovenský spisovateľ

vydavateľstvo

Srdcová kráľovná


Dôvtipne stvárnená téma zápasu medzi dvoma pohlaviami pobaví každú milovníčku histórie a romantiky. Vojvoda St Jules má povesť bezohľadného hazardného hráča, ktorý vyhráva všetky stávky. Preto nik nechápe, prečo pchá dobrovoľne hlavu do chomúta. A už vôbec nie bystrá a nezávislá Arabella, ktorá je odhodlaná nazrieť mu do karát.
Vypredané
8,80 € 9,26 €

Zabiť paparazza


Napínavý kriminálny román z pera autora, ktorého nazývajú moderným Chandlerom, sa odohráva v rušnom Los Angeles, kde nebyť slávny je to isté ako byť mŕtvy. Mladá žena sa po vraždách dvoch paparazzov ocitne v dvojitej pasci, keď objaví zašifrované poznámky o orgiách a korupcii medzi losangeleskou smotánkou.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Zabudnutý smiech


Opäť téma lahodiaca ženskej duši, vďaka ktorej sa počet čitateliek obľúbenej autorky neustále rozrastá. Život na devonskej samote je najlepším liekom na ranené srdcia. Oceňuje ho Louise, ktorá sa nevie spamätať zo straty dieťaťa, jej nevlastná dcéra Jemima, ba i večne nespokojná bohémka Frummie. Je len otázkou času, kedy im pokoj zelených vresovísk a dobrí ľudia pomôžu zabudnúť na staré vášne, krivdy a nevery.
Vypredané
3,44 € 3,62 €

Zmiznúť navždy


Mladá, fyzicky neobyčajne zdatná a psychicky odolná Jane Whitefieldová si vybrala výnosnú, ale vysoko rizikovú živnosť. Jej úlohou je zachraňovať ľudí, na ktorých poľujú profesionáli, čo nepoznajú zľutovanie. Nestačí zamiesť všetky stopy, treba im nájsť aj novú identitu a prostredie, v ktorom budú môcť žiť bez strachu, že za rohom striehne smrť. Navzdory tomu ju prekvapí návštevník, ktorý na ňu čaká jedného dňa po návrate domov. Bývalý policajt obvinený zo sprenevery žiada, aby preňho urobila to isté, čo pre jeho starého priateľa: aby mu pomohla zmiznúť navždy.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Kvety v daždi


Obľúbená ženská autorka sa opäť vracia do Škótska s jeho čarovnou scenériou, kde prežívajú svoje radostné i menej radostné osudy jej hrdinky. Ako zvyčajne do ich života nečakane zasahuje zmena, či si sem len odskočili z rušného veľkomesta, alebo tu žijú odjakživa. A táto zmena väčšinou súvisí s najmocnejším ľudským citom - s láskou.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Sladké pokušenie


Román zo starého Anglicka - ideálne čítanie pre ženy na jesenné večery. Len čo gróf Rosthorn uvidí lady Morgan Bedwynovú, vie, že našiel dokonalý nástroj pomsty, o ktorej sníva odjakživa. Skúsený lámač ženských sŕdc však nerátal s jedným: že ani jeho srdce nie je z kameňa a môže poľahky podľahnúť inému, rovnako sladkému pokušeniu.
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Ako sa oblieka džentlmen


Čo si obliecť? Kedy si to obliecť? Ako si to obliecť? Moderný sprievodca na ceste k spoločenskému úspechu. Príručka s praktickými radami pre mužov, ktorí sa chcú dozvedieť, ako sa majú správať a vyzerať, aby zabodovali pri bežných i mimoriadnych príležitostiach spoločenského života.
Vypredané
0,95 € 1,00 €

Posledná siesta milencov


Štvrtá básnická knižka autora, ktorý sa už v slovenskej literatúre stáva pojmom. Stále je to mladý muž, ktorého pália zmysly, ktorý sa nazdáva, že roky askézy si musí vynahradiť zmyslovou sýtosťou. Jeho poetika je dravá, iskrivá, mnohostranná, je v nej však mnoho preboleného i prečítaného, životné i literárne poznanie, pochybnosti i otázky.
Vypredané
5,02 € 5,28 €

Noc v Lisabone


Príbeh nemeckého emigranta, ktorý sa vzdáva poslednej nádeje na útek a pod vplyvom osobnej tragédie prepúšťa svoj pas a lodné lístky inému zúfalcovi. Žiada len jedno: aby s ním strávil jednu noc a vypočul si smutný príbeh jeho lásky odohrávajúci sa v jednom z najpohnutejších období ľudskej histórie.
Vypredané
7,53 € 7,93 €

Vincent van Gogh - Ženy v jeho živote


Prostitútka Sien, stará dievka Margot Bergemennová, sesternica Kee, roľnícka dcéra Stien de Groot – tým všetkým van Gogh vyznal lásku. Ani v jednej však nenašiel to, čo hľadal. Historik umenia za pomoci dochovaných dokumentov skúma umelcov vnútorný svet v úzkej spojitosti s jeho tvorbou, vyzdvihujúc jeho vieru v lásku ako obrodnú silu.
Vypredané
8,80 € 9,26 €

Cestopis


Literárny objav roku 2006. Pozoruhodne vyzreté texty mladého autora prinášajú do súčasnej slovenskej literatúry osobitý hlas. Svieže, neošúchané prózy sú akýmisi portrétmi miest, krajín alebo situácií, ako sa vynárajú zo spomienok na mladosť alebo ožívajú v predstavivosti vnímavého mladého muža, ktorý "sníva s otvorenými očami" a vie aj banálne veci a udalosti podať originálnou optikou.
Vypredané
5,02 € 5,28 €

Dvojkrídle dvere


Autor, ktorý patrí k najvýraznejším básnickým zjavom na Slovensku, vo svojej novej zbierke medituje o závažných otázkach ľudskej existencie. Vo veršoch s prevažujúcou jesennou náladou a pocitom odchodu je však i bilancovanie hlboko prežitého, neistota, bolesť a jej prekonávanie.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Poznala som lásku - Tajný denník Márie Antoinetty


V parížskej väznici Conciergerie čaká na smrť niekdajšia rakúsko-uhorská veľkovojvodkyňa a francúzska kráľovná Mária Antoinetta. Slávna väzenkyňa, zlomená na duši i na tele, kedysi sebavedomá vladárka, ktorá sa dokázala postaviť vzbúrenému davu aj nežičlivému kráľovskému dvoru, vždy so vztýčenou hlavou bránila záujmy trónu. Carolly Ericksonová citlivo a so širokým psychologickým záberom vniká do najhlbšieho vnútra nešťastnej ženy, pričom vykresľuje aj jej dramatický ľúbostný vzťah s driečnym švédskym diplomatom Axelom Fersenom, ktorý ju chránil z úzadia po celý život, a kráľovnino utrpenie, keď jej popravili manžela a zobrali syna, ktorého nikdy viac neuvidela.
Vypredané
3,44 € 3,62 €

Trinásta hodina


Hykischov román patrí k tomu najlepšiemu, čo vzniklo na povojnovom Slovensku v historickom žánri. Autor odhaľuje zložité spoločenské vzťahy na skorumpovanom kráľovskom dvore v Budíne zo začiatku šestnásteho storočia. Doba plná apokalyptických nebezpečenstiev je skúškou mravnej sily umelca, ktorý sa podujme dokončiť oltárne diela, ktorými sa pýšime dodnes.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Rastlina so snom: Vertikála


Nová knižka autorky nie je len súborom pekných básní, ale akýmsi "všeobjímajúcim spevom" o planéte, na ktorej žijeme. Spevom o človeku, ktorý má problémy so svojou identitou a sebapoznaním. Východiskom je zväčša potreba dvoch pohlaví, dvoch podstát života ako nádeje na optimizmus a budúcnosť.
Vypredané
1,90 € 2,00 €

Portrét mladého umelca


Jeden z najznámejších románov írskeho prozaika a básnika patrí medzi klenoty svetovej prózy. Už v tomto diele s výraznými autobiografickými prvkami, mýtizujúcom život svojráznym spôsobom, badať prvé náznaky autorovej novátorskej umeleckej logiky, rúcajúcej dovtedajšie stereotypy, ktorá sa naplno rozvinula v široko komponovanom románe Ulysses.
Vypredané
3,44 € 3,62 €