• Počet strán: 360
 • Väzba: tvrdá
 • EAN: 9788081642289
 • Jazyk: slovenský
 • Dátum vydania: 19. októbra 2020
 • Vydavateľstvo : Motýľ
 • Veková kategória: 10-14

Algoritmus lásky

Lenka Kyselicová

 • 5
Už od narodenia vyrastala Anka v krutom svete, o ktorý sa postarala jej vlastná matka. Mala teda jediný cieľ - prežiť.


Traumatizujúca udalosť, keď sa Anka stala svedkyňou maminej vraždy a len tak-tak utiekla pred istou smrťou, otočila všetko naruby. S novým menom a životom sa, teraz už Hana,
ocitá skrytá v tieni programu na ochranu svedkov. Šanca na nový začiatok pre ňu znamená všetko. Nastupuje na štúdium matematiky, kde stretáva Filipa, ktorého minulosť má od ružovej tiež ďaleko.

Dokáže prežiť priateľstvo vzniknuté v extrémnych podmienkach?
Alebo je všetko len vysnívaná ilúzia?
Už od narodenia vyrastala Anka v krutom svete, o ktorý sa postarala jej vlastná matka. Mala teda jediný cieľ - prežiť.


Traumatizujúca udalosť, keď sa Anka stala svedkyňou maminej vraždy a len tak-tak utiekla pred istou smrťou, otočila všetko naruby. S novým menom a životom sa, teraz už Hana,
ocitá skrytá v tieni programu na ochranu svedkov. Šanca na nový začiatok pre ňu znamená všetko. Nastupuje na štúdium matematiky, kde stretáva Filipa, ktorého minulosť má od ružovej tiež ďaleko.

Dokáže prežiť priateľstvo vzniknuté v extrémnych podmienkach?
Alebo je všetko len vysnívaná ilúzia?
menej
 • Počet strán: 360
 • Väzba: tvrdá
 • EAN: 9788081642289
 • Jazyk: slovenský
 • Dátum vydania: 19. októbra 2020
 • Vydavateľstvo : Motýľ
 • Veková kategória: 10-14

book

84 660 kníh na sklade ihneď k odoslaniu

wallet

Poštovné zadarmo pre nákupy od 39€

store

Rezervácie v 60 kníhkupectvách


Hodnotenia (9)

5
Martina Bukvajova

Recenzia

 • 5 /5
 • Martina Bukvajova

Vsetko prebehlo OK, zamestnanec mi pomohol knihu najat

Jana

Recenzia

 • 5 /5
 • Jana

Opäť zaujímavé čítanie plné zvratov, napätia vsadené do problémov aktuálnej doby. Knižka sa číta sama :)

Ivka

Recenzia

 • Ivka

Pani Kyselicová je jednoznačne najlepšou autorkou YA na Slovensku! Jej novinka uspokojí aj náročnejšie čitateľky, ktoré prevracajú očami nad lacnou literatúrou plnou klišé. To v knihách pani Kyselicovej rozhodne nehľadajte!

Sára

Recenzia

 • 5 /5
 • Sára

Toto je kniha roka! Najlepšia, akú som čítala! Nepreháňam! Odporúčam aj knižky od Baja Dolce, autorky píšu podobne a som počula, že sú aj kamarátky.

Frankie

Recenzia

 • 5 /5
 • Frankie

Príbeh Hanky a Filipa sa poľahky zaradil medzi moje srdovky. Autorka píše umne a s dušou - postavy, ktoré si zamilujete a príbeh, ktorý sa "číta sám". Tým to jej želám, nech jej to aj naďalej tak dobre píše a teším sa na ďalšie skvelé knihy z jej pera.

Kristy.Books

Recenzia

 • 5 /5
 • Kristy.Books

Ach, takto toto bol krásny emotívny príbeh. Vystriedala sa u mňa celá škála emócií od strachu, hnevu, ľútosti po lásku a radosť. Rieši sa tu viacero závažných tém ako smrť, vražda, znásilnenie, násilie či drogy, no napriek tomu je príbeh napísaný naozaj vtipne. Autorka si zvolila zaujímavý štýl, pri ktorom som mala pocit, že postavy sa mi doslova prihovárajú, ako by som ani nečítala knihu, ale stretla sa s kamarátmi a tí mi rozprávali, čo zažili. Ďalej sa mi páčila hovorovosť, akou bol príbeh napísaný, postavy používali prezývky, skratky, slang i vulgarizmy, čo celému príbehu dávalo prirodzenosť. Vďaka tomu sa mi príbeh čítal ako po masle, až som mala miestami problém knihu odložiť.<br><br>Hana si za svoj život zažila mnoho zlého, no podarilo sa jej odraziť od dna, a tak sa dokáže tešiť aj z maličkostí. Už úvodná scéna bola poriadne drsná a postupne sa dozvedáme ešte o ďalších zverstvách, ktorými si prešla. Filip je úplné zlatíčko, vysnívaný frajer každého dievčaťa. Zbožňovala som jeho humor, a keď sa spoločne stretli s neriadenou strelou Lanou, o zábavu bolo postarané, tie ich neustále doťahovačky boli skvelé. Aj väčšina vedľajších postáv bola veľmi sympatická, či už išlo o Filipovu rodinu, alebo ich kamarátov. Potešilo ma, keď sa na scéne objavili aj hrdinovia z autorkinej predošlej knihy.<br><br>Kniha bola veľmi pekne spracovaná aj po grafickej stránke, vo vnútri i navonok. Naozaj nemám knihe čo vytknúť, bola som úplne spokojná – možno až na tie matematické rovnice a poučky, ktorým som absolútne nerozumela (srandujem :D). Čítala som aj jej predošlé knihy, takže som mala ako-takú predstavu, do čoho sa púšťam a som veľmi rada, že Algoritmus lásky naplnil moje očakávania a užila som si ho od začiatku do konca. Môžem ho len odporučiť a už sa teším na autorkinu ďalšiu knihu.

books.collection

Recenzia

 • 5 /5
 • books.collection

Lenka pre nás prišla znova s jednou úžasnou knihou. Mám od nej prečítanú teraz už tretiu knihu a pre mňa bola každá jedna dokonalosť. ♥<br><br>Hanka bola silná, skvelá postava, ktorá veľmi realisticky stvárňovala to, čo sa deje vo svete a my, poniektorí, o tom ani len nevieme. Realistický opis toho, čo sa jej stalo a čo musí prežívať. Bolo z nej cítiť pokoru, lásku ako aj dobrosrdečnosť. Nikomu by neublížila, chcela len žiť bezpečný život so svojimi milovanými. Okrem toho, nepoznala svojho otca, ktorého túžila aspoň stretnúť. <br><br>Filip predstavoval človeka, ktorý našiel svoju osudovú lásku a rozhodol sa o ňu bojovať za akúkoľvek cenu. Vedel, že to nebude ľahké, hlavne po tom, čo sa dozvedel. Sám to nemal v živote ľahké, po smrti brata. Avšak jeho hlavnou motiváciou sa stala bezpečnosť o jeho Hanku. Chcel jej zároveň ukázať, že život nemusí byť len predieraním sa, ale aj jedna veľká zábava a je dôležité robiť si spomienky, ktoré vám navždy ostanú v hlave. <br><br>Obaja boli osudom skúšaní a veľmi veľa si vytrpeli. Obaja túžia byť spolu, no vedia, že to nie je vôbec ľahké. <br><br>Príbeh sa čítal rýchlo, krásne. Bála som sa prísť na poslednú stranu, pretože som vôbec nevedela, čo mám čakať. Ako sa príbeh skončí. Mala som všelijaké scenáre. <br><br>V deji sa nám objavovala krásna príroda, ten jej opis, hneď som si vedela predstaviť, kde sa nachádzam a ako to tam vyzerá. <br> <br>Veľmi ma tento príbeh dostal. Prešli mnou všetky emócie. Šťastie, smútok. Láska, nenávisť. Plač ale aj smiech.<br> <br>Dobrodružstvo, zábava ale aj nebezpečenstvo. Toto všetko nás sprevádza čítaním. <br>

Nella

Recenzia

 • 5 /5
 • Nella

Na začiatok by som povedala, že som si anotáciu vôbec nečítala a o to viac bol pre mňa tento príbeh prekvapením. Som rada, že som to urobila takto, pretože som nemala v podstate žiadne očakávania a vďaka tomu mám po dočítaní veľmi dobrý pocit. Prevládajú vo mne hlavne pozitívne pocity a som veľmi rada za to, že som dostala možnosť prečítať si túto novinku.<br><br>Štýl písania autorky bol pre mňa nový, keďže som od nej nič nečítala, ale musím povedať, že knižka sa čítala veľmi dobre a ľahko. Na začiatku bolo pre mňa trochu náročné vžiť sa do príbehu, ale to len kvôli udalostiam, ktoré tam boli opisované. Len veľmi nerada si takéto veci predstavujem a často mi je až zle z toho, čoho sú ľudia schopní. A je to o to horšie, že niekedy sa to deje aj v realite za zatvorenými dverami a ani o tom nevieme. <br><br>Tento príbeh nám opísal prípad mladej Hanky, ktorá prežila doslova zverstvá a aj tak našla spôsob ako prežiť a znova milovať a ja ju hlboko za toto obdivujem. Je veľmi málo ľudí, ktorí by sa po takejto traume postavili na nohy. Som rada za možnosti, ktoré jej osud pripravil a ktorých sa chopila. Chápala som aj Filipa, ktorý sa do nej zamiloval. Takú milú nevinnosť ani nemožno neľúbiť. Keby Hanka bola reálna, rada by som ju mala vo svojom živote, pretože bola milujúca, starostlivá a dobrá a myslím si, že každý si zaslúži jednu Hanku po jeho boku. <br><br>Veľmi sa mi páčili tie vzťahy, ktoré sa tu postupne vyvíjali. Hanka s Filipom aj s jej kamarátkou Lanou. To meno mi tam trošku nezapadlo, lebo mi neprišlo tak často používané na Slovensku, ale zase o to bola kniha zaujímavejšia. Dobrý nápad bol aj s matematikou, čo bolo znovu ozvláštnenie, p retože nie je moc príbehov o matematike a ešte o dievčatách s takýmto osudom, ktoré šli študovať matematiku, milovali to a vyriešili nakoniec najzložitejšiu rovnicu svojho života.<br><br>Som rada, že jej autorka pripravila taký koniec, aký pripravila. Priznám sa ale, že k tomu koncu som mala zopár pripomienok. Prišlo mi to trochu unáhlené, aj to ich stretnutie po rokoch. Taktiež to, že zrazu ustali komplikácie s "mafiou" a stratili sa z povrchu zemského a nepátrali po Hanke. Podľa mňa sa takýto ľudia len tak nevzdajú a keď už by neboli oni medzi nami, tak by sa nevzdali ich potomkovia, takže to by som možno trochu upravila a chýbalo mi tam akoby také uzatvorenie.<br><br>Príbeh bol napísaný nápadito a veľmi ťažko nájdete takýto námet, ktorý aj dobre spracovaný. Toto je moja prvá knižka od autorky, ale verím tomu, že nie je posledná, pretože sa mi veľmi páčila a ešte raz veľmi pekne ďakujem za možnosť prečítať si ju.

Nina

Recenzia

 • 5 /5
 • Nina

Super napínavá knižka, veľmi odporúčam hlavne tým, ktorí majú radi romanticko-dramatické knihy.