Andrew Cohen

autor

Vesmír


Každú noc sa nad našimi hlavami odohráva dráma epických rozmerov. Vystupujú v nej diamantové planéty, nemŕtve hviezdy, čierne diery ťažšie a objemnejšie ako miliarda Sĺnk. Zoznam účinkujúcich je výnimočný a každý z nich rozpráva vlastný neuveriteľný príbeh. Kedysi sme považovali Zem za unikátnu, ale dnes už poznáme tisícky mimozemských planét, a to je len zlomok svetov, ktoré sa tam vonku nachádzajú. Vo vesmíre existuje viac hviezd, ako je zrniek piesku na každej planéte slnečnej sústavy, a uprostred tohto rozľahlého priestoru sa nachádzajú aj naša Mliečna cesta, Slnko a Zem - jediná známa planéta vo vesmíre, ktorá poskytuje domov živým organizmom. Aspoň doposiaľ. Andrew Cohen pozýva na nevšednú a objavnú cestu tajuplným vesmírom. Jeho zámer bližšie objasňuje predslov profesora Briana Coxa a najnovšie fotografie NASA, ktoré vám doslova vyrazia dych. Vďaka sondám a teleskopom preskúmame aj okrajové časti galaxie a odhalíme, ako vznikla aj ako pôsobením záhadnej čiernej diery v jej srdci raz neodvratne zanikne. Dnes už vieme o prvých okamihoch existencie vesmíru viac, ako sme si mysleli, že raz bude vôbec možné. Príbeh počiatku však ukrýva aj náznaky o jeho osude, teda aj o osude všetkého v ňom. Za hranicami našej galaxie leží rozpínajúci sa vesmír s indíciami vedúcimi k objasneniu najväčšej záhady života – ako sa to všetko začalo?
Na sklade 1Ks
42,69 € 45,90 €

A bolygók élete


A könyv a BBC nagy sikerű tévésorozatához kapcsolódik. A Merkúrt a közeli Nap forrósága árasztja el. A Vénuszt mindent felperzselő légköre teszi lakhatatlanná. A Mars, a vörös bolygó elvesztette légkörét, ezért elsivatagosodott. A Jupitert - hiába kétszer akkora, mint az összes többi bolygó együtt - főleg gázok alkotják, akárcsak a Naprendszer ékkövét, a gyönyörű Szaturnuszt. Az oldalán forgó Uránusz és a hideg, sötét Neptunusz két kisebb gázóriás, a Plútó, az egyik törpebolygó pedig fagyos sziklatömb. Ezek a Föld bolygótestvérei, amelyek mindegyike vad és tüzes folyamatokban keletkezett, de az élet még a két szomszédunkon sem tudta megvetni a lábát. Minél alaposabban megismerjük égi szomszédainkat, annál hihetetlenebb saját létezésünk, és annál értékesebbnek látjuk saját kék bolygónkat.
U dodávateľa
16,03 € 16,87 €

Planéty


Andrew Cohen a profesor Brian Cox vezmú čitateľa na cestu za poznaním, počnúc ohnivým srdcom našej slnečnej sústavy až po jej vzdialené záhadné končiny. Spomenú najnovšie objavy, ktoré rozšírili naše vedomosti o planétach a ich mesiacoch, a to všetko dopĺňajú ohromujúce fotografické zábery NASA. Merkúr – obeť, ktorej čoraz intenzívnejšia slnečná energia vzala život, Venuša – kedysi sa o nej predpokladalo, že je obývateľná a úrodná, dnes vieme, že je uväznená v žeravej toxickej atmosfére, Mars – červená planéta odsúdená na stratu vlastnej atmosféry, Jupiter – dvakrát väčší ako ostatné planéty, ale nepodstatný, Saturn – ohromujúca nebeská krása, klenot našej slnečnej sústavy, Urán – prvý ľadový obor, Neptún – tmavý, studený, bičovaný vetrami vanúcimi nadzvukovou rýchlosťou, Pluto – trpasličia planéta, skôr zmrznutá skala.
Vypredané
33,16 € 34,90 €

The Universe


Every night, above our heads, a drama of epic proportions is playing out. Diamond planets, zombie stars, black holes heavier than a billion Suns. The cast of characters is extraordinary, and each one has its own incredible story to tell. We once thought of our Earth as unique, but we have now discovered thousands of alien planets, and that's barely a fraction of the worlds that are out there. And there are more stars in the Universe than grains of sand on every planet in the Solar System. But amid all this vastness, the Milky Way Galaxy, our Sun and the Earth are home to the only known life in the Universe - at least for now. With a foreword from Professor Brian Cox, and access to all the latest stunning NASA photography, Andrew Cohen takes readers on a voyage of discovery, via the probes and telescopes exploring the outer reaches of our galaxy, revealing how it was formed and how it will inevitably be destroyed by the enigmatic black hole at its heart. And beyond our galaxy, the expanding Universe, which holds clues to the biggest mystery of all - how did it all begin? We now know more about those first moments of existence than we ever thought possible, and hidden in this story of how it all began are the clues to the fate of the Universe itself and everything in it.
Vypredané
30,35 € 31,95 €

The Universe


Every night, above our heads, a drama of epic proportions is playing out. Diamond planets, zombie stars, black holes heavier than a billion Suns. The cast of characters is extraordinary, and each one has its own incredible story to tell.We once thought of our Earth as unique, but we have now discovered thousands of alien planets, and that's barely a fraction of the worlds that are out there. And there are more stars in the Universe than grains of sand on every planet in the Solar System. But amid all this vastness, the Milky Way Galaxy, our Sun and the Earth are home to the only known life in the Universe - at least for now. With a foreword from Professor Brian Cox, and access to all the latest stunning NASA photography, Andrew Cohen takes readers on a voyage of discovery, via the probes and telescopes exploring the outer reaches of our galaxy, revealing how it was formed and how it will inevitably be destroyed by the enigmatic black hole at its heart. And beyond our galaxy, the expanding Universe, which holds clues to the biggest mystery of all - how did it all begin? We now know more about those first moments of existence than we ever thought possible, and hidden in this story of how it all began are the clues to the fate of the Universe itself and everything in it.
Vypredané
13,25 € 13,95 €