Knižné kamarátstva

Henry Lincoln

autor

Svätá krv a svätý grál - ilustrovaná


Francúzsky farár v 19. storočí objavil vo svojej horskej dedine na úpätí Pyrenejí čosi, čo mu umožnilo získať a užívať bohatstvo niekoľko miliónov libier. Rozprávanie sa začína ukrytým pokladom a mení sa na bezprecedentnú detektívnu historku - na moderné hľadanie grálu, ktoré nás vedie späť do dejín cez krypticky zakódované pergameny, tajné spoločnosti, templárskych rytierov, katarských heretikov 12. a 13. storočia a tajomných francúzskych kráľov žijúcich pred viac ako 1300 rokmi.
U dodávateľa
15,74 € 16,57 €

Kľúč k tajnému vzoru


V roku 1891 chudobný dedinský kňaz objavil niečo, z čoho rozprávkovo zbohatol. O necelé storočie, keď sa Henry Lincoln podujal odkryť zdroj tohto nečakaného bohatstva, začalo sa odvíjať jedno z najväčších mystérií všetkých čias.
Výskum Henryho Lincolna vyvrcholil publikovaním svetoznámeho bestselleru Svätá krv a svätý grál, knihy, ktorá otočila významnú časť dejín na hlavu. Zakopol kňaz o fakt známy iba okruhu zasvätených starobylej tajnej spoločnosti? Je možné, že sa Ježiš oženil a založil pokrvnú líniu, ktorá prežíva dodnes?
V Kľúči k tajnému vzoru načrtol autor dramatickú i zábavnejšiu stránku svojho tridsať ročného výskumu a ukázal, ako dôkazy, ktoré zozbieral, viedli k nevyvrátiteľným záverom, ako aj k poznaniu, ktoré môže byť ešte prekvapujúcejšie ako pôvodné mystérium.
Na sklade
11,00 € 11,58 €

A templomosok titkos szigete


A kötet feltárja a középkori Skandinávia, Franciaország és Jeruzsálem rejtélyes kapcsolatát. Bemutatja, hogyan működtek együtt a XII. században egy titok megőrzésének érdekében olyan befolyásos személyiségek, mint Clairvaux-i Bernard, Bertrand de Blancheford templomos nagymester és egy dán püspök. A nyom átszelte Európát, s egészen az ókori Palesztináig vezetett. A következő fordulat akkor következett be, amikor a szerzők felfedezték, hogy 1911-ben egy elfeledett svéd kutató expedíciója ásatásokat végzett Dávid városa alatt, megismételve a híres templomos lovagok nyolc évszázaddal korábbi vállalkozását. Az expedíció által feltárt titok hidat képez a 2000 mérfölddel távolabb fekvő szigetig.
Vypredané
7,24 € 7,62 €