Vašu objednávku vám stihneme (podľa vybranej dopravy) doručiť do Vianoc, ak si objednáte do tohto dátumu:

Packeta - Doručenie na adresu

19. 12.

Balík na poštu

19. 12.

Balikobox

19. 12.

Slovenská pošta - na adresu

19. 12.

Kuriér SPS

18. 12.

balíkovo (Alzaboxy)

18. 12.

Doručenie na predajňu

18. 12.

Osobný odber v sklade

22. 12.

Packeta - Výdajné miesto a Z-BOX

19. 12.

Gabriel Márquez

autor

Gabriel Márquez
Gabriel José García Márquez sa narodil 6. Marca 1928 v Aracatace, meste v severnej Kolumbii, kde ho vychovávali starí rodičia v dome plnom tetušiek a povestí o strašidlách a démonoch. V roku 1982 získal Nobelovu cenu za literatúru. Jeho vlastný otec tvrdil, že sa narodil v roku 1927. Jeho rodičia boli veľmi chudobní, a preto sa ujali jeho výchovy starí rodičia, čo bolo vtedy úplne bežné. Gabito "malý Gabriel" bol veľmi tichý a plachý mladík, ovplyvnený príbehmi starého otca a babičkiným poverami. Okrem dedka vyrastal v dome plnom žien. Všetky jeho budúce diela čerpajú z tohto prostredia, ako príbehy z kolumbijskej občianskej vojny, tak z banánového masakru alebo zo života jeho rodičov.

V ôsmich rokoch, po smrti dedka a začínajúcej babičkinej slepote, sa presťahoval k svojim rodičom do Sucre, kde pracoval jeho otec ako lekárnik. Takmer ihneď po príchode do Sucre ho poslali do školy v Barranquilla, prístavného mesta v ústí rieky Magdaleny. Tam si získal povesť úctivého chlapca, ktorý píše veselé básne a kreslí karikatúry.
V roku 1940, keď mal dvanásť rokov, bol ocenený štipendiom na strednej škole pre nadaných študentov. Tam našiel aj seba samého, pretože sa mohol plne venovať svojim záľubám. Na želanie rodičov išiel ďalej študovať právo do Bogoty.
Ako mnoho veľkých spisovateľov, aj on pohŕdal vysokou školou. Stratil záujem o štúdium práv a potuloval sa Bogotou. Navštevoval lacné jedálne, kde sa stretával s bežnými ľuďmi; vzdelanými socialistami, hladnými umelcami alebo nádejnými novinármi.
Jedného dňa sa jeho život úplne zmenil. Dostala sa mu rúk kópia Kafkových Metamorfóz, a tá ho natoľko oslovila, že sa aktívne pustil do svojej vlastnej tvorby. Najprv písal science-fiction, ktoré mu vychádzali v bogotských novinách. V roku 1948 na neho silne zapôsobila vražda Gaitana, dokonca sa zúčastnil výtržností v hlavnom meste. Pred násilnými šarvátkami odišiel na sever do Cartageny. Tam písal pre miestne noviny El Universal. Po čase zanechal novinárstvo a venoval sa výlučne písaniu.
V roku 1954 sa vrátil do Bogoty a začal recenzovať filmy. Čoskoro však musel opustiť krajinu, keď napísal pravdivý príbeh o vtedajšom prominentovi diktátorskej vlády. Pracoval ako európsky korešpondent pre bogotské noviny. Navštívil dokonca aj vtedajší "Východný blok". Po rokoch sa vrátil do Južnej Ameriky, ale žil vo Venezuele. V roku 1958 sa vrátil do Kolumbie. V tomto období Garcia našiel zmysel v kubánskom modeli socializmu a stal sa priateľom Fidela Castra. Neskôr sa presťahoval do New Yorku, potom do Mexiko City.
V roku 1965 strávil s rodinou dovolenku v Acapulcu, ktorá zmenila celý jeho budúci život. Objavil tam nový impulz pre svoje písanie. Po návrate domov sa zavrel na rok do pracovne a neustále písal.  Výsledkom bol román Sto rokov samoty, ktorý bol uverejnený v roku 1967. Za týždeň sa ho predalo osem tisíc kópií. Počas troch rokov ďalšie tri milióny. Román bol preložený do viac než dvanástich svetových jazykov a vyznamenaný niekoľkými svetovými cenami. V roku 1969 vyhral Chianchianovu cenu v Taliansku a bol označený za najlepšiu zahraničnu knihu vo Francúzsku. V roku 1970 bol vydaný v angličtine a stal sa jednou z najpredávanejších kníh v Spojených štátoch.
Po vydaní Jeseň patriarchu, v roku 1975, sa vrátil do Mexiko City, kde si kúpil dom a začal podporovať ľavicové organizácie po celej Južnej Amerike. V roku 1982 mu bola udelená Nobelova cena za literatúru. O štyri roky neskôr vydal román Láska v čase cholery, ktorý bol netrpezlivo očakávaný celým svetom.
V roku 1999 zistili u Márqueza rakovinu. Ešte s väčšou usilovnosťou a sústredenosťou sa pustil do ďalšej tvorby. Začal písať svoje pamäti. Ich prvý diel Román môjho života vyšiel v roku 2001 a stal sa najpredávanejšou knihou v španielsky hovoriacich krajinách.

(Foto: Festival Internacional de Cine en Guadalajara)

viac

One Hundred Years of Solitude


Magický realizmus samoty v priamom prenose... Famously associated with the term magical realism, Marquez is probably South Americas most famous literary export. Equally tragic, joyful and comical, One Hundred Years of Solitude inhabits a strang e dream-like space where very little makes real sense, but everything is mysteriously and vividly alive nonetheless. Blending fantasy and reality seamlessly, the characters struggle hopelessly against a merciless backdrop of madness, corruption and d eathall measured out equally with farce and fatality; as profound a statement on the human condition as possible. In every sense, this is literature on the grandest of scales. An acknowledged masterpiece, this is the story of seven generations of th e Buendía family and of Macondo, the town they have built. Though little more than a settlement surrounded by mountains, Macondo has its wars and disasters, even its wonders and miracles. A microcosm of Columbian life, its secrets lie hidden, encoded in a book and only Aureliano Buendía can fathom its mysteries and reveal its shrouded destiny. Blending political reality with magic realism, fantasy with comic invention, One Hundred Years of Solitude is one of the most daringly original works of t he twentieth century.Upozornenie: Vzhľadom na častejšie obmeny vydaní tejto knihy v zahraničí, kus, ktorý vám zašleme, nemusí mať rovnakú obálku ako je zobrazená tu. Zobrazená obálka môže byť iba ilustračná. Obsah knihy aj cena budú však identické, b ez ohľadu na obálku.
U dodávateľa darček
10,37 € 10,92 €

Love in Time of Cholera


An old man and his childhood sweetheart are united for the first time resulting in the consummation of a n amor interruptus that spans half a century. This uplifting love story is set on the Columbian coast in the early 20th century
U dodávateľa darček
16,63 € 17,50 €

Láska za časů cholery - 4.vydání


Reedice populárního díla známého latinskoamerického autora. Déle než 51 let čekal Florentino Ariza na novou příležitost, aby mohl Fermině Dazové vyznat nekonečnou lásku, na chvíli, až její 80letý manžel, slovutný lékař, zemře. Tehdy přichází chvíle pro kdysi opuštěného milence. Než se oba staří lidé spolu vypraví po řece Magdaleně, aby nedotčeni zlobou světa vpluli do elysia své lásky, stáčí se autorův pohled do jejich minulosti plné všedních věcí i nepravděpodobné krásy. Geniální vypravěč sestupuje do nížin triviální literatury a líčí své postavy v rozmanitých podobách lásky, lásky romantické i domestikované, lásky "osamělých lovců" i lásky manželské. Na sentimentální příběh z lidové četby navěšuje vlastní vzpomínky a sny.
Na sklade 1Ks darček
11,56 € 12,17 €

Oči modrého psa


Zbierka poviedok Oči modrého psa je knihou plnou emócií a éterickej ľahkosti ľudských túžob. Jednoduché príbehy sú prekladané pointami s nevšednou fabulačnou schopnosťou autora tak, aby po ich dočítaní zapadli jedna do druhej ako prsty na rukách. Kniha v minulosti vyšla v populárnej edícii svetovej beletrie MM.
U dodávateľa darček
12,30 € 12,95 €

Kronika vopred ohlásenej smrti


Niekoľko hodín po svadobnom obrade vráti Bayardo San Román svoju nevestu jej rodičom, lebo Angela už nie je panna. Rodina ju prinúti, aby prezradila meno svojho milenca, a jej bratia sa zaprisahajú, že Santiaga Nasara za potupenie sestry zabijú. To, čo sa má stať, priam visí vo vzduchu. Každý v mestečku vie, že sa chystá krvná pomsta za zneuctenie mladej ženy, iba domnelý zvodca nič netuší. Podľahnú Angelini bratia predsudkom a vykonajú ten ohavný čin v duchu prastarej tradície, ktorá vraví, aby vinu zmyli krvou? Román oživuje mýtus o osudovej predurčenosti. Márquez ho napísal už ako svetoznámy spisovateľ v roku 1981.
U dodávateľa darček
9,45 € 9,95 €

Bánatos kurváim emlékezete


Gabriel García Márquezt csodálatos írásművészete életében klasszikussá avatta. Már három éve nincs velünk, a minden leírt sorából lüktető vitalitás, a műveit átjáró életigenlés mégis időtlen kortársunkká eleveníti. Regényeit olvasva újabb és újabb rétegek és dimenziók tárulnak fel, titkai az idő múlásával egyre sejtelmesebbek és izgalmasabbak. A Nobel-díjas kolumbiai író epikai univerzuma, Macondo-világa egyszerre klasszikus és kortárs. A Magvető Kiadó ezt a karakteres kettősséget szeretné jobban megmutatni az életműkiadás új dizájnjával. Az új kötet, a Bánatos kurváim emlékezete a szerző időskori remeke, amelyben a főszerep az öregedés gyászáé és a kortalan szerelem ünnepéé. A regény egy aggastyán és egy fiatal lány lehetetlen szerelméről szól. Az író műveiből jól ismert karibi kisvárosi környezetben játszódó történet a képzelet műve, de az önirónia nagyon is valóságos, és a regény minden sorát áthatja. A könyv 2004-ben jelent meg spanyolul, a magyar fordítás pedig néhány hónappal később látott napvilágot először az író életművét legjobban ismerő Székács Vera érzékeny, nagyszerű műfordításában.
U dodávateľa darček
8,25 € 8,68 €

A szerelemről és más démonokról


Gabriel García Márquezt csodálatos írásművészete életében klasszikussá avatta. Már három éve nincs velünk, a minden leírt sorából lüktető vitalitás, a műveit átjáró életigenlés mégis időtlen kortársunkká eleveníti. Regényeit olvasva újabb és újabb rétegek és dimenziók tárulnak fel, titkai az idő múlásával egyre sejtelmesebbek és izgalmasabbak. A Nobel-díjas kolumbiai író epikai univerzuma, Macondo-világa egyszerre klasszikus és kortárs. A Magvető Kiadó ezt a karakteres kettősséget szeretné jobban megmutatni az életműkiadás új dizájnjával. A sorozat következő kötete igazi alapmű: A szerelemről és más démonokról egy börtöncellába álmodott égi és földi szerelem elbeszélése a García Márquez regényeiből jól ismert trópusi helyszínen, a történelmi és a mesebeli idő metszéspontjában, barokk szentek és afrikai istenségek vigyázó tekintetének kereszttüzében. A regény 1994-ben jelent meg először, a magyar olvasók Székács Vera briliáns fordításában olvashatják.
U dodávateľa darček
10,08 € 10,61 €

Utazás Kelet-Európában


A kötet García Márqueznek a keleti blokk államaiban 1957-ben tett látogatásáról írt útinaplóit, riportjait tartalmazza. A fiatal újságíró a moszkvai Világifjúsági Találkozó résztvevőjeként Budapesten, Kelet-Berlinben, Csehszlovákiában és Lengyelországban is járt. A riportok egyúttal sajátos korrajzok - a szerzőt itt is az élet izgatja: a mindennapok pulzálása, a szokások, a gesztusok, az emberi arcok. A tudósítások a fiatal baloldali értelmiségi eszmélésének dokumentumai is: ezekben az országokban, ezekben az években egészen mást jelentett kommunistának lenni, ahogyan ezt a kolumbiai vendég is megtapasztalhatta. A könyvet Székács Vera és Scholz László fordította
U dodávateľa darček
10,73 € 11,29 €

Sto rokov samoty


V januári 1965 Gabriel García Márquez cestoval s rodinou na dovolenku do Acapulca, keď odrazu dostal nápad. Začul vravu mestečka Macondo. Už vedel, ako napíše svoj nový román. Vrátil sa domov, zatvoril sa do pracovne, a keď z nej po osemnástich mesiacoch vyšiel, v ruke držal 1 300 strán rukopisu a bol šťastný. Román Sto rokov samoty prvý raz vyšiel v roku 1967, Márquez mal vtedy 39 rokov a svet si navždy zapamätal jeho meno. Dnes je román považovaný za jedno z najvýznamnejších diel latinskoamerickej a svetovej literatúry. Je komponovaný z množstva reálnych aj fantazijných epizód a rozpráva o pôvabných i krutých príhodách šiestich generácií rodiny Buendíovcov z fiktívneho mestečka Macondo.
Na sklade 2Ks darček
13,31 € 14,95 €

dostupné aj ako:

Száz év magány


Éppen 50 éve, 1967-ben jelent meg a kolumbiai író regénye, amely egy csapásra világhírnévre emelte szerzőjét, de a Száz év magány, a "mágikus realizmus" klasszikusa ma is ugyanolyan friss, rejtelmes és varázslatos, mint születésekor. A könyvet, amely immár közel 40 nyelven látott napvilágot, a magyar olvasók Székács Vera míves fordításában vehetik kézbe.
Na sklade 1Ks darček
13,38 € 14,08 €

Szerelem a kolera idején


A regény egy nagy szerelem története: a szépséges Ferminának választania kell két udvarlója, Florentino Ariza és Juvenal Urbino doktor között - a gyötrelmes szerelmi háromszög csaknem ötven éven át kitart, hogy végül csavaros megoldással záruljon. Ebben a letűnt világban megszokottak a misztikus események, a folyóparton rendszerint felbukkan az éneklő vízitehén, s a legtermészetesebb, hogy a tárgyak olykor elcsatangolnak a helyükről. A könyvet Székács Vera remekművű fordításában olvashatjuk.
U dodávateľa darček
14,72 € 15,49 €

A pátriárka alkonya


Főoldal > Könyv > További könyveink > Gabriel García Márquez - A pátriárka alkonya GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZA pátriárka alkonya [előrendelhető] Kiadó: Magvető Kiadó Oldalszám: 288 Várható megjelenés: 2017. szeptember 27. Méret: 125 mm x 197 mm Kötés: Keménytáblás ISBN: 9789631436242 Bővebb ismertető olvasóink értékelése Értékelje Ön is!Könyvespolcra fel! | Az oldal nyomtatása 2959 Ft 3699 Ft 20% megtakarítás Kosárba Legyen MOST törzsvásárló Ez a termék törzsvásárlóként akár 2700 Ft Szállítás: megjelenés után Törzsvásárlói kedvezmény! Személyes ajánlatunk Önnek BÖDŐCS TIBOR Addig se iszik Bödőcs Tibor - Addig se iszik 2549 Ft 2999 Ft 15% megtakarítás Kosárba GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ Szerelem a kolera idején Gabriel García Márquez - Szerelem a kolera idején 3439 Ft 4299 Ft 20% megtakarítás Kosárba GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ Bánatos kurváim emlékezete Gabriel García Márquez - Bánatos kurváim emlékezete 2152 Ft 2690 Ft 20% megtakarítás Kosárba GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ Baljós óra Gabriel García Márquez - Baljós óra 2799 Ft 3499 Ft 20% megtakarítás Kosárba Akik ezt a terméket megvették, ezeket vásárolták még GABRIEL GARCÍA MÁRQUEZ A VILÁG, AHOGY GABRIEL GARCIA MÁRQUEZ LÁTJA Gabriel García Márquez - A VILÁG, AHOGY GABRIEL GARCIA MÁRQUEZ LÁTJA 637 Ft 796 Ft 20% megtakarítás Kosárba BAGDY EMŐKE, F. VÁRKONYI ZSUZSA, KÁDÁR ANNAMÁRIA, OROSZ KATALIN Teljesebbé válni - Önfejlesztés, önmegvalósítás, önmeghaladás Bagdy Emőke, F. Várkonyi Zsuzsa, Kádár Annamária, Orosz Katalin - Teljesebbé válni - Önfejlesztés, önmegvalósítás, önmeghaladás 1691 Ft 1990 Ft 15% megtakarítás Kosárba JANE ROGOYSKA Gerda Taro - Aki "kitalálta" Capát Jane Rogoyska - Gerda Taro - Aki 6715 Ft 7900 Ft 15% megtakarítás Kosárba DRAGOMÁN GYÖRGY A fehér király DRAGOMÁN GYÖRGY - A fehér király 2392 Ft 2990 Ft 20% megtakarítás Kosárba Bővebb ismertető "Mi a hatalom? Rejtély! Könyvem diktátora azt mondja róla, hogy olyan, mint >>egy tündöklő szombat
U dodávateľa darček
12,55 € 13,21 €

Baljós óra


A rothadás bűze lengi be a fekvő falut, amely a kolumbiai polgárháború után néhány évvel látszólag békésen szunnyadozik. Ezt a baljós nyugalmat zavarják meg a rejtélyes falragaszok, amelyek reggelente megjelennek a házfalakon, s elindítják az események végzetes láncolatát. "Nem a falragaszok okoznak álmatlanságot az embereknek, hanem a falragaszoktól való félelem" - hangzik el az egyik szereplő szájából a kulcsmondat, s lassan arra is fény derül, mi táplálja a falubeliek rettegését: a rothadás bűze már-már emberi alakot ölt, amikor az elöljáró, a véres polgárháborúban győztes új hatalom helyi képviselője rászabadítja a terrort a falura. A kisregényt Benczik Vilmos fordításában olvashatjuk.
U dodávateľa darček
10,73 € 11,29 €

Egy emberrablás története


A könyv cselekménye megtörtént eseményen, egy Dél-Amerikában korántsem szokatlan emberrablás történetén alapszik: a mű hőseit, tíz férfit és nőt fél évig tartották fogságban - az író pedig nyomozásba fogott: Hogyan élték meg a történteket a legkülönbözőbb természetű, beállítottságú emberek; hogyan küzdöttek a hozzátartozók szeretteikért? "Kemény naturalizmus, babonás-mágikus realizmus, latin-amerikai bőség és spanyolos szikárság, metafizikai sejtelmek és politikai riportázs végtelenül változatos, sokszínű és bravúros együttese a regény." (Legeza Ilona) A művet Székács Vera fordításában olvashatjuk.
U dodávateľa darček
12,26 € 12,90 €

Az ezredes úrnak nincs, aki írjon


A polgárháború után egymást követő kormányok valamelyike tizenöt éve rendeletet hozott: nyugdíjat ígért a köztársaság egykori katonáinak, de a bürokrácia malmai lassan őrölnek - bajtársai lassan mind kihalnak körülötte, ám az ezredes konokul kimegy a postahajó elé minden pénteken, várja, hogy megjöjjön az értesítés a nyugdíja ügyében... hiába, az ezredes úrnak nincs, aki írjon. Távoli világ, amiről olvasunk, de a fantasztikus intenzitással ábrázolt életek, sorsok és figurák ismerősnek tetszenek. A Nobel-díjas író e korai remekművét Hargitai György fordításában olvashatjuk.
U dodávateľa darček
7,05 € 7,42 €

Söpredék


A Söpredék García Márquez első regénye: 1954-ben jelent meg először. Ma persze már óhatatlanul a Száz év magány és társai felől olvassuk ezt a korai remekművet, annál is inkább, mivel a főszereplő, a regény elején már halott, titokzatos orvos annak idején Aureliano Buendía ezredes ajánlólevelével érkezett a regény helyszínére, az isten háta mögötti Macondóba. De vajon miért nem hajlandók eltemetni az orvost a macondóiak? Erről szól a regény, amelyet Scholz László fordított.
U dodávateľa darček
8,27 € 8,71 €