% Zľavy na hry %

Lucy Maud Montgomery

autor

Lucy Maud Montgomery

Je autorkou jednej z najobľúbenejších dievčenských postáv v literatúre, Anny Shirleyovej, čiže Anny zo Zeleného domu.

Lucy Maud Montgomeryová bola kanadská spisoveteľka, narodila sa 30. Novembra v roku 1874, v Cliftone, na Ostrove princa Edwarda v Kanade. Jej rodičia boli Hugh John Montgomery a Clara Woolner Macneill. Keď mala Lucy Maud necelé dva roky, umrela jej matka na tuberkulózu. Lucin otec sa rozhodol, že sa presťahuje do západnej Kanady, kde sa neskôr znovu oženil. Lucy zostala na farme svojich prarodičov v Cavendishi. Tu ako 9-ročná začala písať prózu.

V školskom roku 1893 – 1894 študovala na Prince of Wales College a získala učiteľskú licenciu. Potom, v roku 1898, začala učiť na škole Lower Bedeyue. Vtom istom roku jej zomrel starý otec. Hneď sa vrátila do Cavendishu, aby sa starala o svoju babičku. Zostala tam trinásť rokov, okrem rokov 1901 až 1902. Pracovala ako korektorka pre The Daily Echo v Halifaxe. Počas tohto pobytu písala aj tvorila svoje knižky.

V roku 1905 napísala svoju prvú knihu Anna zo Zeleného domu. Poslala ju do mnohých vydavateľstiev, ale vo všetkých jej ju odmietli. Rukopis tejto knihy uložila do krabice a zabudla naň. Znova ho našla v roku 1907 a to už mala väčšie šťastie. Našla vydavateľa, ktorý zariadil, aby Anna Shirleyová uvidela svetlo sveta v knižnej podobe. O rok neskôr sa stalo.

Keď v roku 1911 zomrela Lucy babička, vydala sa za reverenda Ewena MacDonalda, s ktorým bola tajne zasnúbená od roku 1906. Spolu sa presťahovali do Leaskdale v Ontariu. Tu sa im neskôr narodili ich tri deti. Chester narodil sa v r. 1912, Hugh sa narodil mŕtvy v r. 1914 a Stuart v r. 1915. Lucy Maud tu napísala väčšinu svojich kníh.

Po svadbe už nikdy na ostrove Princa Edwarda nežila. Chodievala tam už len na návštevu. Svojimi príbehmi preslávila tento ostrov. Odohrávali sa tu všetky okrem jedného.

Lucy Maud Montgomeryová zomrela v Toronte 24. apríla v roku 1942, ale jej telo bolo pochované na ostrove Princa Edwarda v Cevendishi.

(foto: wikipedia)

viac

Emily zdolává překážky


Emily Starrová se narodila s touhou psát a snem stát se spisovatelkou. Když přišla jako sirotek k příbuzným do Novoluní, pomáhalo jí psaní překonávat počáteční chvíle osamělosti. Kamarádi, které si tam získala, ale odcházejí studovat do Shrewsbury a staromódní upjatá teta Alžběta chce Emily dovolit studium pouze pod podmínkou, že psaní nechá.Ve Shrewsbury Emily zdolává svůj první stupínek na cestě za úspěchem. S přáteli – rozenou herečkou Ilsou, budoucím malířem Teddym a uličnickým Perrym, potenciálním právníkem –, svými kousky často rozvíří stojaté vody senzacechtivé školy.Dalším krokem po pomyslné alpské stezce k úspěchu je pro Emily otištění jejích prvních příspěvků v místních časopisech. Nedlouho po něm přichází nabídka obrovské šance a Emily stojí před rozhodnutím, jestli navždy změní svůj život... A postupně dozrává z dívky v ženu.
U dodávateľa
17,81 € 18,75 €

Anna zo Zeleného domu (Klasické príbehy)


Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelým i výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáv a hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.
Vypredané
8,67 € 9,13 €

Anna v Redmonde


Anna završuje svoje štúdium na vysokej škole. Vyrástla z nej príťažlivá a inteligentná mladá dáma, okolo ktorej sa krúti veľa obdivovateľov. Vyberie si z nich toho pravého? Ako sa bude uberať jej život po skončení štúdia? Čo Marilla a Matej, jej najbližší a najdrahší, ktorí už žijú iba pre ňu a v ich pokročilom veku je ona pre nich jedinou radosťou? To všetko, a aj ďalší Annin osud, jej životné peripetie a nakoniec vytvorenie nového domova a založenie vlastnej rodiny vám ponúkame v ďalších pokračovaniach.
Vypredané
7,32 € 7,70 €

Anna v Glenn St. Mary


V siedmej knihe zo série klasických príbehov o Anne zo Zeleného domu sa s obľúbenou hrdinkou stretávame po trinástich rokoch a zisťujeme, že bývajú s Gilbertom v Glene St. Mary, kúsok od ich prvého vysnívaného domu, a majú šesť detí. Tie sa spriatelia so štyrmi deťmi pastora, ktorému zomrela žena a on sa o deti nevie dobre postarať. Zato ich však veľmi ľúbi a rovnako aj svojrázne deti svojho otca milujú. V knihe je množstvo dojímavých príbehov spojených s pastorovými deťmi a ich ustavičnými výčinmi. Anna si ich obľúbi, veď ona bola v detstve úplnou sirotou. A čitateľ si vychutná nádherné opisy prírody a malé, no pôvabné dobrodružstvá tohto detského sveta.
Vypredané
5,64 € 5,94 €

Anne of Green Gables


Marilla and Matthew Cuthbert are in for a big surprise. They are waiting for an orphan boy to help with the work at Green Gables - but a skinny, red-haired girl turns up instead. Feisty and full of spirit, Anne Shirley charms her way into the Cuthberts' affection with her vivid imagination and constant chatter. It's not long before Anne finds herself in trouble, but soon it becomes impossible for the Cuthberts to imagine life without 'their' Anne - and for the people of Avonlea to recall what it was like before this wildly creative little girl whirled into town.
Vypredané
9,79 € 10,31 €

Anne of Green Gables + CD


Marilla Cuthbert and her brother Matthew want to adopt an orphan, to help on the farm at Green Gables. They ask for a boy, but they get Anne, who has red hair and freckles, and who talks and talks and talks. They didn't want a girl, but how can they send a child back, like an unwanted parcel? So Anne stays, and begins a new life in the sleepy, quiet village of Avonlea in Canada. But it is not so quiet after Anne comes to live there...
Vypredané
7,10 € 7,47 €

Anne of Green Gables OXBL 2


Marilla Cuthbert and her brother Matthew want to adopt an orphan, to help on the farm at Green Gables. They ask for a boy, but they get Anne, who has red hair and freckles, and who talks and talks and talks. They didn't want a girl, but how can they send a child back, like an unwanted parcel? So Anne stays, and begins a new life in the sleepy, quiet village of Avonlea in Canada. But it is not so quiet after Anne comes to live there ...
Vypredané
8,54 € 8,99 €

Anne of Green Gables & Anne of Avonlea


When the Cuthberts send to an orphanage for a boy to help them at Green Gables, their farm in Canada, they are astonished when a talkative little girl steps off the train. Anne, red-headed, pugnacious and incurably romantic, causes chaos at Green Gables and in the village, but her wit and good nature delight the fictional community of Prince Edward Island, Canada, and ensure that Anne of Green Gables continues to be a firm favourite with readers worldwide.Anne of Avonlea continues Anne's story. Now half-past sixteen but as strong-headed and romantic as ever, Anne becomes a teacher at her old school and dreams of its improvement. But her responsible position and mature ambitions do not prevent her entanglement in the scrapes that still seem to beset her in spite of her best intentions.Thoroughly charming and amusing, with a supporting cast of colourful and endearing characters, both books will enchant and entertain readers, guaranteeing that Anne's adventures capture their affections as well as their imaginations.
Vypredané
3,79 € 3,99 €

Annin vysnívaný domov


V poradí už piata kniha známej spisovateľky, kde ústrednou postavou je Anna Shirleyová, sirôtka, ktorú si kedysi adoptovali súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Romanticky založená Anna...
Vypredané
5,02 € 5,28 €

Annine lásky


Anna Shireyová sa s láskou stará v novom domove o rodinné šťastie. Ako milujúca matka sa venuje svojim deťom a s pochopením rieši všetky ich detské boliestky. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov.
Vypredané
8,48 € 8,93 €

Anjel medzi tieňmi


Devätnásť novoobjavených príbehov od najobľúbenejšej kanadskej autorky. Postavy príbehov, ktoré žijú v zdanlivo jednoduchom prostredí mesta a vidieka, ukrývajú v sebe silné emócie a vášne, poskytujú obraz tých najrozmanitejších ľudských charakterov, poznačených intrigami, pýchou, žiarlivosťou, neverou, ale aj ušľachtilými skutkami, ktoré sú vždy odmenené. Čitateľ je svedkom aj nadprirodzených okolností, a aj stretnutia s ,,duchmi`, ktorí sa však ukážu ako reálni ľudia.
Vypredané
9,30 € 9,79 €

Vianoce s Annou (Klasické príbehy)


Knižka ponúka pôvabné príbehy s témou Vianoc, prehriate ľudskou dobrotou, starými tradíciami a veselými rodinnými stretnutiami. Montgomeryová sa však nevyhýba ani údelu osamelosti a smútku, ktorý na jej hrdinov najtrpkejšie dolieha práve na Vianoce. V tejto knižke nájdete dva čarovné vianočné príbehy z Anninho života v Zelenom dome, všetky ostatné vychádzajú po prvý raz.
Vypredané
6,27 € 6,60 €

A kék kastély


A huszonkilenc éves Valancy még sosem volt szerelmes, és mintha a boldogság is elkerülte volna. Hatalmaskodó anyja és tolakodó nagynénje árnyékában egy vigasza van csupán: John Foster "tiltott" könyvei, és a Kék Kastélyról szőtt ábrándjai. Ekkor érkezik meg dr. Trent levele, és Valancy végre megfeledkezik az óvatosságról. Életében először azt teszi és mondja, amit akar. És hamarosan felfedez egy bámulatosan új, szerelemmel és kalanddal teli világot, ami legmerészebb álmait is felülmúlja.
Vypredané
8,40 € 8,84 €

Anne otthonra talál


Marilla és Matthew, az idős testvérpár elhatározzák, hogy örökbe fogadnak egy árvát, hogy segítsen nekik a ház körüli teendők ellátásában. A vonattal azonban a kért jókötésű fiú helyett legnagyobb megrökönyödésükre egy vézna, répavörös hajú kislány érkezik, akinek ráadásul be nem áll a szája. Első gondolatuk. hogy másnap visszaküldik a gyermeket az árvaházba, ám Anne úgy határoz, hogy maradni akar, hiszen a szigeten "oly tág tere nyílik a képzeletnek." Kezdeti vonakodásuk dacára Marilla és bátyja hamarosan már el sem tudják képzelni az életüket a bátor, életteli, fantáziadús és zavarba ejtően őszinte kislány nélkül. Anne érkezése olyan gyökeres változásokat hoz életükben. amilyenekről még csak nem is álmodtak. A vörös hajú árva könnyes-vidám története világszerte rabul ejtette az olvasókat. Lucy Maud Montgomery életműsorozatának feledhetetlen darabja.
Vypredané
9,12 € 9,60 €

Anne válaszúton


Anne egy időre maga mögött hagyja szeretett Prince Edward szigetét a kingsporti Redmond College kedvéért. Itt nemcsak matematikából, görögből és számos egyéb tárgyból vesz leckéket, hanem fontos dolgokat tanul az életről és a szerelemről is. Anne barátnőjével, Priscillával beköltözik Patty Házába, befogad egy kóbor macskát, ötször megkérik a kezét (a leánykéréseket rendre visszautasítja), és ezalatt egyre azon tűnődik, miért akarja Gilbert Blythe elrontani tökéletes barátságukat azzal, hogy folyton a szerelemről szónokol neki. Hamarosan azonban gyökerestől megváltozik az élete, amikor felbukkan Roy Gardner. Roy jóképű és gazdag, egyszóval pontosan az a férfi, akit Anne megálmodott magának. Amikor azonban eljön a pillanat, hogy kimondja a boldogító igent, a lány arra kényszerül, hogy számot vessen önmagával és érzelmeivel. Vajon mi vagy ki áll Anne boldogságának útjában? És vajon elmegy-e a lány addig a pontig, ahonnan már nincs visszaút?A sorozat előző kötetei: Anne otthonra talál, Anne az élet iskolájában.
Vypredané
8,40 € 8,84 €

Listy láskam


Kniha obsahuje dvadsať novoobjavených príbehov známej kanadskej spisovateľky. Pekná Sara sa sklame v láske. Zmení na tom niečo oneskorený list od jej bývalého milého? Bohatá Isabel Shirleyová ostáva po smrti svojho otca opustená. Začne dostávať listy od neznámeho pisateľa. Ako vyrieši hádanku, komu odpísať? Listy sú plné nádejí, radostí, žiaľu, vlastne sa ani veľmi nelíšia od tých našich...
Vypredané
4,70 € 4,95 €