% Zľavy na hry %

Lucy Maud Montgomery

autor

Lucy Maud Montgomery

Je autorkou jednej z najobľúbenejších dievčenských postáv v literatúre, Anny Shirleyovej, čiže Anny zo Zeleného domu.

Lucy Maud Montgomeryová bola kanadská spisoveteľka, narodila sa 30. Novembra v roku 1874, v Cliftone, na Ostrove princa Edwarda v Kanade. Jej rodičia boli Hugh John Montgomery a Clara Woolner Macneill. Keď mala Lucy Maud necelé dva roky, umrela jej matka na tuberkulózu. Lucin otec sa rozhodol, že sa presťahuje do západnej Kanady, kde sa neskôr znovu oženil. Lucy zostala na farme svojich prarodičov v Cavendishi. Tu ako 9-ročná začala písať prózu.

V školskom roku 1893 – 1894 študovala na Prince of Wales College a získala učiteľskú licenciu. Potom, v roku 1898, začala učiť na škole Lower Bedeyue. Vtom istom roku jej zomrel starý otec. Hneď sa vrátila do Cavendishu, aby sa starala o svoju babičku. Zostala tam trinásť rokov, okrem rokov 1901 až 1902. Pracovala ako korektorka pre The Daily Echo v Halifaxe. Počas tohto pobytu písala aj tvorila svoje knižky.

V roku 1905 napísala svoju prvú knihu Anna zo Zeleného domu. Poslala ju do mnohých vydavateľstiev, ale vo všetkých jej ju odmietli. Rukopis tejto knihy uložila do krabice a zabudla naň. Znova ho našla v roku 1907 a to už mala väčšie šťastie. Našla vydavateľa, ktorý zariadil, aby Anna Shirleyová uvidela svetlo sveta v knižnej podobe. O rok neskôr sa stalo.

Keď v roku 1911 zomrela Lucy babička, vydala sa za reverenda Ewena MacDonalda, s ktorým bola tajne zasnúbená od roku 1906. Spolu sa presťahovali do Leaskdale v Ontariu. Tu sa im neskôr narodili ich tri deti. Chester narodil sa v r. 1912, Hugh sa narodil mŕtvy v r. 1914 a Stuart v r. 1915. Lucy Maud tu napísala väčšinu svojich kníh.

Po svadbe už nikdy na ostrove Princa Edwarda nežila. Chodievala tam už len na návštevu. Svojimi príbehmi preslávila tento ostrov. Odohrávali sa tu všetky okrem jedného.

Lucy Maud Montgomeryová zomrela v Toronte 24. apríla v roku 1942, ale jej telo bolo pochované na ostrove Princa Edwarda v Cevendishi.

(foto: wikipedia)

viac

Anna z Avonlea


Výborná študentka Anna navštevuje ďalšie dva ročníky na Kráľovninej akadémii. Sú plné...
Vypredané
5,02 € 5,28 €

Anna v Summerside


Ďalšie, už štvrté pokračovanie príbehu o Anne Shirleyovej - hlavnej postave románu o láske, priateľstve...
Vypredané
5,33 € 5,61 €

Anna zo Zeleného domu


Pôvabné príbehy siroty Anny Shirleovej, ktorá v jedenástich rokoch nachádza prvý skutočný domov, u súrodencov Marrily a Mateja Cuthbertovcov...
Vypredané
6,91 € 7,27 €

Annina dcéra Rilla - 2.vyd.


Anna a Gilbert vychovávajú svoje deti podľa najlepších zásad. Každé z detí je niečím výnimočné, múdre a šikovné. Najmladšia dcéra Rilla je ešte primladá na to, aby pochopila aj iné stránky života okrem tých krajších. Je plná romantických snov a predstáv o živote. No nie je jej takýto osud súdený. Musí spoznať aj jeho tienisté stránky, aby dozrela a vyrástla v takmer dokonalú, chápajúcu a vernú ženu.
Vypredané
9,43 € 9,93 €

Anna v Avonlea


Výborná študentka Anna navštevuje ďalšie dva ročníky na Kráľovninej akadémii. Sú plné študijného zápalu a rivality medzi spolužiakmi, spomedzi ktorých je Gilbert Blythe tým najväčším súperom. Nielenže mu Anna odpustí staré hriechy, ale stávajú sa z nich aj dobrí priatelia, aj keď ešte netušia, čo všetko im život v budúcnosti prinesie.
Vypredané
7,44 € 7,83 €

Anna zo Zeleného domu (Klasické príbehy)


Veselé i smutné príbehy siroty Anny, ktorú si adoptujú dvaja prostí vidiečania - súrodenci Marilla a Matej Cuthbertovci. Temperamentná Anna s bohatou fantáziou a predstavivosťou spôsobí Marille a Matejovi spočiatku veľa starostí svojimi neuvedomelými výčinmi, no napokon majú z nej radosť, ich život dostane nový zmysel a čoskoro si ho už bez Anny ani nevedia predstaviť. Spisovateľka v celom rade týchto kníh naplno rozvinula svoj rozprávačský talent, fantáziu, zmysel pre humor, a tak sa Anna stáva hrdinkou všedných i nevšedných príbehov, odohrávajúcich sa na Ostrove princa Eduarda v prostredí nádhernej prírody.
Vypredané
8,67 € 9,13 €

Anne of Green Gables + CD (American English)


Marilla Cuthbert and her brother Matthew want to adopt an orphan, to help on the farm at Green Gables. They ask for a boy, but they get Anne, who has red hair and freckles, and who talks and talks and talks. They didn't want a girl, but how can they send a child back, like an unwanted parcel? So Anne stays, and begins a new life in the sleepy, quiet village of Avonlea in Canada. But it is not so quiet after Anne comes to live there ...
Vypredané
9,02 € 9,49 €

Váratlan utazás


Sara élete egy napon válságba kerül. Apja üzlete csődbe megy, és kénytelen kislányát vidéki rokonaihoz küldeni. A kislány eddig mindent megkapott, amire csak vágyott érdekes utazások, vadonatúj játékok, szép ruhák. Jómódú apja semmit nem tagadott meg tőle. Barátai ugyan nem voltak, de eszébe sem jutott, hogy hiányozna valami az életéből. Sara most egyszerre idegen és ellenséges világban találja magát, ahol úgy tűnik, senki sem örül az érkezésének. Nehezen birkózik az új kihívásokkal, az iskolával, a házimunkával és főleg cseppet sem kedves unokatestvéreivel és nagynénjeivel. Életében először érzi a társak hiányát. Hogy bizonyítsa be, hogy méltó a bizalomra és a szeretetre?
Vypredané
8,40 € 8,84 €

Emily - A tűzpróba


Emily úgy érzi, mindene megvan az életben: szeretett édesapjával él, három macskája és kedves könyvei társaságában. Tökéletes világa azonban egyik pillanatról a másikra fenekestül felfordul, amikor édesapja meghal, Ettől kezdve rokonai jóindulatára v an utalva, akik közül azonban senki sem akarja befogadni az elkényeztetett kislányt. Végül sorsot húznak, és a Murray családnak kedvez a "szerencse". Elizabeth néni azonban a legkevésbé sem titkolja, hogy nincs ínyére Emily jelenléte. A kislány egyet len vigaszát gyászában és elkeseredésében új barátai jelentik: a temperamentumos Ilse, a fantasztikus művész, Perry és Teddy, Emily "sorstársa" az új iskolában, aki édesapjával behajózta a földet. Ahogy egymást érik a kalandok, Emily lassan ráébred, hogy New Moon nem is olyan elviselhetetlen hely, és talán egyszer majd igazi otthonként tud tekinteni rá. Ebben a kevéssé ismert sorozatában a hazánkban is hihetetlenül népszerű kanadai írónő ismét felejthetetlen alakokat teremtett. Az önfejű, erős a karatú, kalandvágyó Emily, akit művészi hajlamokkal is megáldott a sors, méltó párja Anne Shirley-nek az Anne otthonra talál, az Anne az élet iskolájában és az Anne új vizekre evez című könyvek közkedvelt hősének.
Vypredané
7,31 € 7,69 €

Anne gyermekei a háborúban


Anne gyermekei már majdnem felnőttek, kivéve a vidám, szeleburdi és nyakigláb Rillát. Ő még csak tizenöt éves, és bálokról, hódításokról, udvarlókról ábrándozik. De élete első báljának a napja egyben az első világháború kitörésének is a napja. Hiába tölt oly emlékezetes pillanatokat a Négy Szél-beli világítótoronyban rendezett táncmulatságon, Rillára négy év felhőtlen vigalom helyett szenvedés, bánat, kötelességek hosszú sora vár. Anne legkisebb lánya azonban méltó anyjához: bátran, hősiesen, erős szívvel áll helyt. Teszi, ami a háború sújtotta világban talán a legnehezebb, tisztességgel éli mindennapjait, segít, ahol tud. Nevelgeti a kis Jimset, a hadiárvát, szervezi a helyi ifjúsági Vöröskeresztet, főz, varr, köt, sőt még egy esküvőt is nyélbe üt. És mindeközben, szinte észrevétlenül felnőtté érik, aki képes arra, hogy a romokban heverő régi világ helyébe újat építsen.
Vypredané
9,86 € 10,38 €

Anne of Green Gables


The Cuthberts are in for a shock. They are expecting an orphan boy to help with the work at Green Gables - but a skinny red-haired girl turns up instead. Highly spirited Anne Shirley charms her way into the Cuthberts' affection with her vivid imagination and constant chatter, and soon it's impossible to imagine life without her.
Vypredané
10,40 € 10,95 €

Anne of Green Gables Book/CD Pack


The Cuthberts ask the orphanage for a boy to help at their farm, but a little girl steps off the train. Anne causes chaos at Green Gables, but her good nature wins everyone’s heart.
Vypredané
8,27 € 8,70 €

Anne of the Island


As her childhood friends get married and move away, Anne too leaves Prince Edward Island for Redmond College in Kingsport. Though Priscilla Grant and Gilbert Biythe are fellow-students, she at first feels lonely and provincial. But Anne soon makes new friends wherever she goes, one of whom is rich, handsome Roy Gardner, whose attentions to Anne make Gilbert very jealous .
Vypredané
9,49 € 9,99 €

Anne of Avonlea


The second story in the ever-popular "Anne of Green Gables" series. Now Anne is half past sixteen and she's ready to begin a new life teaching in her old school. She's as feisty as ever and is fiercely determined to inspire young hearts with her own ambitions. But some of her pupils are as boisterous and high-spirited as Anne, and so life in her Avonlea classroom becomes a lesson in discovery and adventure.
Vypredané
9,49 € 9,99 €

Anne of Green Gables


The Cuthberts are in for a shock. They are expecting an orphan boy to help with the work at Green Gables - but a skinny red-haired girl turns up instead. Highly spirited Anne Shirley charms her way into the Cuthberts' affection with her vivid imagination and constant chatter, and soon it's impossible to imagine life without her. A favourite classic with cover and introduction by the inimitable Lauren Child, award-winning creator of "Clarice Bean" and the hugely popular "Charlie and Lola" series. The Cuthberts are in for a shock. They are expecting an orphan boy to help with the work at Green Gables - but a skinny red-haired girl turns up instead. Highly spirited Anne Shirley charms her way into the Cuthberts' affection with her vivid imagination and constant chatter, and soon it's impossible to imagine life without her. A favourite classic with cover and introduction by the inimitable Lauren Child, award-winning creator of "Clarice Bean" and the hugely popular "Charlie and Lola" series. Hide
Vypredané
8,54 € 8,99 €

Ezüst Erdő úrnője


Patricia Gardiner minden másnál jobban szerette Ezüst Erdőt. A Prince Edward szigeten ebben a gyönyörű, régimódi házban született és nevelkedett, ahol a dolgok "mindig ugyanolyanok maradnak", és a jó dolgok sosem változnak. De Ezüst Erdőt sem kerüli el a változás szele az első iskolai naptól egy új kishúg érkezésén és a nagynénje örömteli esküvőjén át Pat első szerelméig. Pat mindent megoszt szeretett barátaival, és felfedezi azt az egyetlen dolgot, ami valóban sosem változik: a szépséget és a békességet, amire mindig rátalál Ezüst Erdőben, a házban, ami emlékszik az élete minden pillanatára.
Vypredané
9,13 € 9,61 €