Jazyk


Hodnotenie


Väzba


E-knihy - Príroda strana 1 z 1

Stovky e-kníh v slovenčine a cudzích jazykoch vo formátoch EPUB, MOBI a PDF.

Netradičný herbár pre deti


Netradičný herbár pre deti
Na stiahnutie
4,40 €

V túlavých topánkach slovenskou prírodou


"Jeden júlový podvečer som sa vracal z vrcholu Smrekovice," hovorí ujo. "V lese panovala letná nálada. Vtáky pospevovali, aj myši šuchotali v lístí. Odrazu som začul podivné zvuky. Zvedavo pozriem tým smerom a čo nevidím? Pod smrekom bolo veľké mravenisko a v ňom sa hniezdil hlucháň. Rozhrabával ho, potom sa doň posadil a nechal si do peria vliezť mravce. Až mi naskočila husia koža, keď som v ďalekohľade uvidel, ako sa kohútovi pomedzi perie hmýria mravce. Ten si ich sám naberal do našuchoreného peria a nechal ich, aby mu pomohli zbaviť sa drobných parazitov. Videl som, že mu ten kúpeľ v mravenisku spôsobuje pôžitok. Ja som sa striasol už pri pomyslení, že by som sa tam ocitol čo i len na sekundu, jemu to však bolo príjemné." Tento príbeh aj ďalšie skvelé príhody so zvieratami, pretkané láskou k prírode, sú ukryté v knihe Miroslava Sanigu. Úžasné fotografie zvierat, zachytených v jedinečných okamihoch, sprevádzajú každú kapitolku. A to nie je všetko. Zaujímavosti o tom, čo sa deje v prírode v jednotlivých ročných obdobiach, pranostiky, hádanky, test a super recepty na záver robia túto knihu naozaj jedinečnou.
Na stiahnutie
6,20 €

dostupné aj ako:

Jak zachránit Zemi


O záchraně naší planety tě jistě napadá jedna otázka za druhou. Odpovědi najdeš v této knize, kde tě čekají mraky zajímavostí, legračních ilustrací a dalších otázek na zamyšlení. Nejdřív se dozvíš, proč je Země vlastně v ohrožení. A pak jsou tu další odpovědi na dotazy – proč potřebuje Země atmosféru, jestli je pravda, že se naše planeta zahřívá, co je to špinavá energie, solární park nebo uhlíková stopa... A postupně se dozvíš, jak můžeš i ty přispět k záchraně naší planety. Myslíš, že lze pomáhat jízdou na kole nebo tím, že šetříš vodou, či zachraňovat zvířata, když omezíš plasty? Poradíme ti, jak zorganizovat výměnný bazar, jak se ideálně chovat v přírodě, prostě žít ekologicky, ohleduplně k naší planetě. Možná se pak staneš i poradcem dospěláků, ne všichni totiž vědí, jak se správně chovat a chránit místo, kde žijeme.
Na stiahnutie
5,59 €
matthew perry
Pečie celé Slovensko

Co umí zvířata


Spousta zajímavostí i legrační ilustrace ti otevřou oči: zvířata jsou tak zvláštní,divoká, krásná a neuvěřitelná stvoření! A jistě se zase budeš ptát. Proč polykají krokodýli kameny? Od čeho jsou plameňáci růžoví? Jsou zvířata u jídla vybíravá? K čemu mají kočky vousy? Čím čichají hadi? A prozradíme ti třeba i to, jak některá zvířata dokážou plachtit z velké výšky na zem, i když nemají křídla.
Na stiahnutie
5,59 €

Zvedavé otázky a odpovede - Zvieratá


Máte kopu zvedavých otázok? Táto kniha je plná odpovedí!Zistíte, prečo majú plameniaky ružovú farbu, koľko očí má pavúk, prečo sú korytnačky také pomalé, aký dlhý jazyk má žirafa, čo je to habitat, a dozviete sa aj mnoho ďalších pozoruhodných a prekvapivých zaujímavostí. Pútavé texty sú navyše doplnené krásnymi a vtipnými ilustráciami. Tak čítajte a ponorte sa do sveta zvierat!Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým malým zvedavcom, ktorý neustále hľadajú odpovede na svoje všetečné otázky!
Na stiahnutie
6,29 €

dostupné aj ako:

Zvedavé otázky a odpovede - Záchrana našej planéty


Máte veľa zvedavých otázok? Táto kniha je plná odpovedí!Zistíte, ako tvoriť menej odpadu, čo je uhlíková stopa, čo znečisťuje našu planétu, ako šetriť energiu, čo je recyklácia a mnoho ďalších pozoruhodných a prekvapivých faktov. Pútavé texty sú navyše doplnené krásnymi a vtipnými ilustráciami. Tak čítajte a dozviete sa, ako môžete aj vy prispieť k záchrane našej planéty!Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým malým zvedavcom, ktorý neustále hľadajú odpovede na svoje všetečné otázky!
Na stiahnutie
6,29 €

dostupné aj ako:

Efekt domina alebo neviditeľné pradivo prírody


O (ne)rovnováhe medzi človekom a prírodou Ako keď postrčíme kocku domina, aj každý ľudský zásah do prírody má nedozerné následky – pozitívne i negatívne. Kniha obsahuje 18 napínavých príbehov, ktoré opisujú pravdivé udalosti. Ako zachránil malý motýľ Austráliu? Prečo žili stovky žiab celkom oficiálne v hoteli? A ako došlo k tomu, že raz skutočne pršali z oblohy mačky?Táto knižka o prírode je nielen napínavá, autorov brilantný výskum navyše prispel k tomu, že mladý čitateľ sa dostane k vedeckým poznatkom a historickým faktom. Rozprávanie dopĺňajú umelecky náročné ilustrácie. Efekt domina rozpráva o zbytočných a nebezpečných krokoch človeka, ktoré prispeli k mnohým prírodným katastrofám. Jasne ukazuje, ako túžba po moci, naivita alebo klamné presvedčenie viedli k zásahom do prirodzeného vývoja alebo funkčného ekosystému, zmenili ich na nepoznanie alebo dokonca zničili. Kniha je určená všetkým, ktorí sa zaujímajú o súvislosti v našom vesmíre a chcú, aby aj ich deti kriticky vnímali, čo všetko môžu spôsobiť nevhodné ľudské zásahy do chodu prírody.
Na stiahnutie
8,95 €

dostupné aj ako: