Kniha dňa: Boris Farkaš predstavuje Život na Sorbonne

Panta Rhei Tím

Pripravil som si pre vás knihu Život na Sorbonne, spadajúcu pod žáner slovenská beletria, ktorú napísal slovenský autor Ľubomír Jančok.

O našom školstve sa už popísalo a povedalo mnohé.

Nie vždy sú to lichotivé veci a zväčša sú i tak čiastkové.

Ako je na tom však francúzske školstvo?

Aký je život na Sorbonne, jednej z elitných francúzskych univerzít? Prečo vlastne francúzski intelektuáli kritizujú elity vo svojej krajine, kým v krajinách strednej a východnej Európy práve elity chýbajú?

Neustále sa hovorí o tom, kedy konečne našu krajinu začnú viesť jej najlepší študenti. A je pravda, že elitných študentov už máme. Ako ich ale využiť? Práve tieto otázky si položil Ľubomír Jančok, absolvent doktorandského štúdia na samotnej Sorbonne.

Ľubomír už 20 rokov žije medzi našou zemou a krajinou galského kohúta a prednášal v Kanade, Grécku, Taliansku, Rumunsku a, samozrejme, vo Francúzsku a na Slovensku. Dnes riadi dve úspešné firmy. Ľubomír Jančok svoju knihu Život na Sorbonne postavil nielen na svojich osobných spomienkach na štúdium, ale v knihe som našiel i štyri rozhovory.

Jeho knihu odporúčam aj rodičom, pretože autor sa v nej zamyslel aj nad otázkou, ktorú by si mal položiť asi každý rodič. Ako nezničiť intelekt svojho dieťaťa? Kniha sa mi čítala ľahko, je plná pútavých príbehov zo štúdia, ale i zamyslení sa nad životom. Je to skutočne kniha, ktorú môžem menovať Knihou dňa.

← Predchádzajúci blog

Kniha dňa: Martin Kaprálik predstavuje román Cez kosti mŕtvych pluh svoj veď

Nasledujúci blog →

Spojením princeznej popu a kráľa jazzu vznikla očarujúca sladká pochúťka