Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Boris Filan: Káva od Felliniho

Autor: Veronika Vaňková, 7. marca 2018
thumbnail
Boris Filan: Káva od Felliniho

Boris Filan je známy textár, spisovateľ, moderátor, scenárista a cestovateľ. O cestách po svete sú aj mnohé jeho knihy. Celkovo ich napísal viac ako dvadsať.

A jeho cestovateľskú dušu nevynechala v rozhovore pre Rádio Jemné ani Veronika Vaňková.

Rozprávali sa o jeho najnovšej knihe Káva od Felliniho, ktorá prenesie čitateľov do rôznych kútov Európy, ale zahŕňa aj oveľa viac.
Je o cestách po Európe, aj o cestách k sebe.

Vypočujte si Knižný špeciál s Veronikou.

Boris Filan (1949) je známy slovenský textár, cestovateľ, scenárista, dramaturg, moderátor a spisovateľ. Jeho texty si spievame v pesničkách od Elánu, nezabudnuteľné sú však aj jeho knihy.

Cestoval po svete a svoje zážitky opísal v šiestich knihách série Tam Tam. Je držiteľom prestížnej ceny E. E. Kischa za publicistiku. V televízii mal svoju talkshow Gala-Gala, v rozhlase pätnásty rok vysiela rozhlasovú Pálenicu,  program pre tých, ktorým to páli. Vydal tri zbierky poézie a svojich pesničkových textov (Túlavý psík,  69 textov a Kamalásky). Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšla čitateľsky úspešná próza Wewerka, román Klimtov bozk, ktorý získal cenu Kniha roka 2010, poviedkové knižky Bratislavské krutosti,  PrešpoRock,  Raba Suli a Zabíjačka a iné rozkoše, kniha duchovných dialógov Rozhovor Majstra s hlúpym žiakom. Z cestovateľských zážitkov a postrehov sú zostavené knihy Vodka, ... viac

Produkty