Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Literárna revue 02/2015

Autor: Panta Rhei Tím, 26. januára 2015
thumbnail

V druhej januárovej Literárnej revue budete počuť súťažné ukážky prevažne humorného ladenia z diel štyroch slovenských a jedného českého autora.

Relácia začína ukážkou z populárneho českého románu Evžena Bočeka - Poslední aristokratka, ktorý získal Cenu Jiřího Švandrlíka za najvtipnejší český humoristický román roku 2012.

Druhá ukážka pochádza zo satirického románu Škoricovník - Zlatá cesta autorov Martina Juríka a Michala Ružičku, ktorí sú aj prvými hosťami relácie.

Druhá hodina sa začína knižnými tipmi vydavateľa K. K. Bagalu, moderátora Pištu Vandala, šéfredaktora Knižnej revue Rada Matejova a prozaika Petra Krištúfka.

Pokračuje súťažnými ukážkami zo zbierky poviedok Václava Kostelanskeho - Incident / Pár kapitol z Omarovho denníka a ukážkou z dosiaľ nevydaného a nedokončeného románu Václava Pankovčína - Lináres.

Poslednou ukážkou je tématicky aj žánrovo veľmi odlišný existenciálny román dvojice Maroš Hečko a Maja Hriešik - Obvinenie, ktorý sa venuje téme nepravdivého obvinenie z rodinného násilia a jeho dôsledkov.

Poslednou hosťkou relácie je Veronika Šikulová, ktorá predstaví svoje dve novinky - Medzerový plod a Freska v dome.

Súťažná úloha: Aké sú vaše obľúbené humoristické literárne diela? Píšte do 1. februára na adresu [email protected].
Hráte o 20 eurovú knižnú poukážku od siete kníhkupectiev Panta Rhei a dve ďalšie knižné ceny.

Anotáciu si môžete stiahnuť tu

RTV

Veronika Šikulová (1967) je vyštudovaná žurnalistka. Pracovala ako novinárka a v súčasnosti pôsobí v Malokarpatskej knižnici v Pezinku.

Debutovala zbierkou kratučských próz Odtiene, za ktorú dostala Cenu Ivana Kraska. Po nej nasledovali Z obloka a Mesačná dúha. Svojim, ale aj iným deťom venovala veselú knižku To mlieko má horúčku. Vo Vydavateľstve Slovart jej vyšli prózy Domček jedným ťahom (2009), Miesta v sieti (2011), knižka krátkych textov Diera do svetra (2012), Medzerový plod (2014), za ktorý získala ocenenie Anasoft Litera a Petrichor (2016). Odtiene, Z obloka vychádzajú spolu knižne opäť v roku 2017.  

... viac

Produkty