Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 54 miestach na Slovensku

Literárna revue 13/2014

Autor: Panta Rhei Tím, 14. júla 2014
thumbnail

Prvá júlová relácia je venovaná prázdninovému pozorovaniu zázračných maličkostí okolo nás. To všetko v britskej próze. Prvá ukážka z knihy esejí Ohromné maličkosti - Gilberta Keitha Chestertona je manifestom sledovania zázrakov všedného dňa, napríklad záhad, ktoré sa môžu udiať počas jazdy vlakom.

V druhej ukážke si stačilo všimnúť odstavené auto pri ceste, zastaviť a námet poviedky o stretnutí dvoch hudobníkov z knihy Louisa de Bernieres - Srdečné pozdravy z Notwitstandingu bol na svete.
Tretia ukážka z knihy Davida Nichollsa - Jeden deň je oslavou pominuteľnej krásy a plynúceho času.
Posledná ukážka z nového románu Dan Rhodesa Zlato naznačuje komorný dej niekoľkých dní, ktoré hlavná hdinka Miyouki strávi vo welšskej prímorskej dedinke, ale súčasne sa s humorom dotýka tém ako starnutie a láska.

Hosťom relácie je geograf, fotograf, cestovať a autor knihy 77 naj Slovensko - Ján Lacika.

Hudba: Nikolaj Nikitin - slovenský saxofonista s ruskými koreňmi.

Anotáciu si môžete stiahnuť tu.

Relácia Literárna revue sa vysiela každú druhú sobotu o 21.00 v Slovenskom rozhlase na okruhu Rádio Slovensko. Literárnu revue moderuje odborník na literatúru, ale hlavne milovník dobrých kníh Dado Nagy.

RTV