Knižné kamarátstva

Ben Brooks: Príbehy pre chlapcov, ktorí sa neboja byť výnimoční

Ben Brooks: Príbehy pre chlapcov, ktorí sa neboja byť výnimoční
Ben Brooks: Príbehy pre chlapcov, ktorí sa neboja byť výnimoční

V knihe Príbehy pre chlapcov, ktorí sa neboja byť výnimoční je nám v abecednom poradí postupne predstavovaných 100 mužov, na ktorých by sa vo svete rozhodne nemalo zabudnúť. Ich objavy či skutky robia náš svet lepším miestom. No nie sú to však len muži. Je tu tiež mnoho chlapcov, čo sa aj v tak útlom veku nevzdávali svojich snov a dokázali veľké veci, ktorí by ani o generáciu starší nezvládli. A presne to ich robí takými výnimočnými.

Okrem známych mien ako Vincent van Gogh, Muhammad Ali, Galileo Galilei, Nikola Tesla či Steven Spielberg sa tu stretneme aj s ďalšími významnými, niekedy možno aj menej známymi, umelcami, s chlapcom, ktorý aj s minimálnymi znalosťami zabezpečil energiu pre svoj dom, s ďalším, ktorý sa rozhodol pomôcť ľuďom v Afrike a dodať im pitnú vodu, o mužovi, ktorý sa nezľakol čoraz väčšieho vplyvu nacistov a bol presvedčený o tom, že ľudia by mali poznať skutočnosť v ich krajine či o milujúcom otcovi, ktorý so svojou dcérkou trpiacou detskou mozgovou obrnou absolvoval triatlon.

Benovi Brooksovi sa podarilo vytvoriť naozaj skvelé dielo, ktoré dokáže inšpirovať nielen malých chlapcov na ich dráhe v konaní dobra. Príbehy všetkých týchto mužov sú tiež inšpiráciou pre nás ostatných čitateľov, pretože nám dokazujú, že aj jednotlivec dokáže veľké veci. Keď aj úzkemu okruhu ľudí, no aj to sa predsa počíta!

Netreba tiež zabudnúť na skvelé ilustrácie, ktoré dopĺňajú celý text. Quinton Winter odviedol naozaj skvelú prácu, vytvoril totiž nesmierne výstižné kresby, podľa ktorých veľmi rýchlo zistíte, o koho sa jedná.

Kníh plných inšpiratívnych príbehov nikdy nie je dosť - a táto je ich naplnená od začiatku až do konca! Každému čitateľovi dokáže odovzdať kus posolstva, ktoré nás núti zamyslieť sa nad svojím životom a inšpiruje k lepšiemu žitiu. Veď svet predsa neustále potrebuje týchto malých-veľkých ľudí, ktorí nás posúvajú ďalej.

A keďže do jednej knižky by sa všetci „supermuži“ nezmestili, Ben Brooks zhromaždil ďalšie veľké mená, o ktorých by sme mali všetci vedieť a vytvoril tak ďalšiu knihu nabitú množstvom informácií. Rozhodne sa je na čo tešiť.

 Za recenziu ďakujeme Caroline Turazovej. @knihomolky

← Predchádzajúce

Kimberlie Hamiltonová: Mačky v akcii!

Ďalšie →

Vychádza pokračovanie trileru Na smrť