Dračie zuby sú príbehom súboja o kosti

Dračie zuby


Píše sa rok 1876. Západ Spojených štátov amerických ešte stále obývajú indiánske kmene, no zlatá horúčka tam láka čoraz viac pri¬sťahovalcov a s nimi pribúdajú nové mestá, kde vládnu drsné zákony Divokého západu. Do týchto nebezpečných končín sa vydáva dvojica paleontológov posadnutých hľadaním dinosaurích skamenelín, ktorí sa navzájom osočujú, špehujú a robia všetko pre to, aby predstihli svojho soka. Ich súperenie sa neskôr stane známe ako Vojna o kosti.
Na sklade 1Ks
15,19 € 15,99 €

Michael Crichton... Je vám toto meno povedomé? Verím, že áno, pretože tento pán je tvorcom nielen jedinečného Jurského parku a ďalších skvelých diel, ale aj obľúbených seriálov ako Pohotovosť a Westworld.

Dielo Dračie zuby, napísané už v 70. rokoch minulého storočia, sa dočkalo publikácie až v roku 2017, po autorovej smrti, kedy bolo náhodne objavené.

Tentokrát nám Crichton približuje časť amerických dejín 19. storočia na Divokom západe. Počas zlatej horúčky pribúdajú nové mestá a prisťahovalci lákaní vidinou ligotavého bohatstva, hoci územie stále obývajú pôvodní obyvatelia - Indiáni... Na scénu prichádzajú dvaja paleontológovia, vedci a profesori Cope a Marsh, ktorých naopak láka vidina náleziska bohatého na dinosaurie pozostatky.

Vzťah týchto dvoch pánov ma veru poriadne zaskočil. Tá ich vzájomná nenávisť, súperenie, osočovanie, podhadzovanie falošných skamenelín... Fascinujúce na tom je, že autor vychádza zo skutočných historických udalostí, ktoré neskôr získali pomenovanie Vojna o kosti, a to doslova.

Úžasné, prekvapivé, dobrodružné a pútavé čítanie, od ktorého sa nebudete vedieť odtrhnúť.

← Predchádzajúci blog

Zľavy Panta Rhei Klubu do konca januára

Nasledujúci blog →

Veľký výpredaj kníh je tu