Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Ken Follett: Piliere moci

Autor: Panta Rhei Tím, 19. novembra 2018
thumbnail

Devätnáste storočie prinieslo Anglicku nebývalý rozkvet v oblasti bankovníctva, ktoré investovalo do svojich kolónií a zámorských oblastí obrovské sumy. Bankové domy položili základy prosperity, ktorou sa Londýn hrdí dodnes. Táto zaujímavá historická téma poskytla Follettovi látku na strhujúci román Piliere moci.

Vynikajúci znalec histórie aj Londýna sa bravúrne zmocnil témy na príklade rodinnej banky Pilasterovcov, kde jednotliví členovia často myslia len na svoj prospech a egoisticky presadzujú vlastné záujmy. Londýn devätnásteho storočia je svet smotánky aj najšokujúcejšej chudoby, ktorá zo zúfalstva odchádzala do vysnenej Ameriky.

Autor Ken Follett nás v obsiahlom románe zavedie do pánskych klubov, ale aj nevestincov, v ktorých si bohatá smotánka uspokojuje svoje temné túžby. Oslňujúce plesové sály a komnaty obložené mahagónom sú svedkami intríg, ktoré spriadajú manipulátori s bohatstvom sveta. V tomto svete získate rozprávkové bohatstvo, ale môžete aj o všetko prísť.

Piliere moci sa vyznačujú detailným vykreslením historického obdobia, realistickým zobrazením londýnskej smotánky a autorovým majstrovstvom v napínavom príbehu, v ktorom nechýbajú politické a ľúbostné intrigy a záhadná vražda.

Ken Follett je jeden z najpopulárnejších autorov súčasnosti, vo svete sa predalo viac ako 100 miliónov výtlačkov jeho kníh. Už jeho prvý špionážny román Ucho ihly sa stal bestsellerom a postaral sa o to, že Ken Follett sa zriekol svojho novinárskeho povolania a začal sa venovať výlučne písaniu kníh.

Follettova nespútaná fantázia sa zaslúžila o zrod rozličných diel ako Piliere zeme, Na veky vekov, Tretie dvojča alebo Polnočný sokol. Základný kameň tohto úspechu bol zjavne položený vo Follettovom detstve - autor vyrastal v rodnom Cardiffe bez televízie, kina alebo rádia – namiesto toho si rodina rozprávala príbehy.

Zdroje: ken-follett.com, Tatran 

... viac

Produkty