! Doprava ZADARMO už od 20 € !

Leo Bormans: Kde sa skrýva šťastie

Každý príbeh začína menom vzácneho vtáka a krásnou pestrou ilustráciou, ktorá upúta deti aj dospelých. Príbehy sú zamerané na jedinečné vlastnosti, ktoré si deti majú po dočítaní textu uvedomiť. Na príbehu vtáčika menom Sporom sa detskí čitatelia majú naučiť cieľavedomosti. Po vzore Spora, ktorý si postavil bezpečné a pevné hniezdo, si deti uvedomia, že k vytúženému cieľu sa nedá dostať len tak, z ničoho nič. Je potrebné premyslieť si dopredu plán, ktorý ich k tomuto cieľu dovedie. Podobným spôsobom sú podané aj ďalšie príbehy o vzťahoch, zmysle života, uznaní, či schopnosti zostať sám sebou.

          Na forme príbehov je zaujímavé a jedinečné najmä to, že po každom texte nasledujú otázky, ktoré má položiť rodič dieťaťu a tak zistiť nakoľko dieťa pochopilo text. Hlavná myšlienka je pod každým textom zdôraznená a stručne vysvetlená. Tým, že táto kniha aktívne zapája deti, aby reagovali na prečítaný text naberá didaktickú funkciu a pokojne by sa dala využiť aj vo vyučovacom procese na hodinách slovenčiny alebo etickej výchovy.

          Kniha Kde sa skrýva šťastie je veľmi originálna a po prečítaní zanechá v čitateľovi množstvo pozitívnych myšlienok. Príbehy pôsobia motivačne a dávajú deťom množstvo podnetov na ďalší rozhovor s rodičmi. Je určená deťom od 6 rokov, ale pokiaľ deti nečítajú príliš často, bude pre ne ešte náročné pochopiť všetky súvislosti, preto by som knihu odporučila najmä školákom od cca 7 rokov.

← Predchádzajúci blog

Mária Dopjerová-Danthine: Francúzsko krížom-krážom

Nasledujúci blog →

Christina Lauren: Láska a iné slová