Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doprava zadarmo na nákupy od 15€ končí 24.11.2020

Christina Lauren: Láska a iné slová

Autor: Tinna Bartová, 19. novembra 2020
thumbnail

Na túto novinku som sa veľmi tešila. Od zahraničných recenzistov som počula len samú chválu, no u nás je to presný opak. Väčšina recenzii je záporných, mnoho ľudí bolo sklamaných a čakalo viac. Mne sa naopak knižka veľmi páčila.

Pediatrička Macy Sorensenová vedie pokojný život bez citových turbulencií. Väčšinu času trávi v náročnej práci, plánuje svadbu so starším, dobre zabezpečeným mužom a naďalej pchá hlavu do piesku, aby si chránila ubolené srdce. Keď narazí na Elliota Petropoulosa, lásku svojho života, bublina, ktorú si okolo seba vytvorila, praskne.

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Elliot a okolo neho sa točil celý jej svet. Z vychudnutého kamaráta posadnutého knihami vyrástol muž, ktorý jej po strate matky znovu otvoril srdce. Trávili spolu víkendy aj lenivé letá na chalupe neďaleko San Francisca. Ponárali sa do knižných svetov, obľúbených slov a delili sa o trápenia aj radosti. To všetko až do osudného večera, keď jej vyznal lásku a vzápätí zlomil srdce. Po rokoch odmlky sa nečakane stretávajú. Hoci ich spomienky zahmlieva bolesť z udalostí, ktoré sa udiali v zlomový deň, Elliot napokon zistí skutočný dôvod Macinho desaťročného mlčania. Obnoviť jej vieru v nehynúcu lásku však nebude jednoduché.

 

Začala by som hlavnou postavou Macy, ktorá mi sadla hneď na začiatku. Prišla mi veľmi neutrálna postava, takže nerozumiem ako mohla niektorým ľuďom nesadnúť. Veľmi milá a priateľská, žiadne jej rozhodnutia mi neprišli silené. Proste super hlavná postava. Na druhej strane Elliot mi na pár stranách poriadne liezol na nervy. Neprišiel mi vôbec ako taká dokonalá mužská postava z romantického príbehu. Taký nemastný-neslaný.

 

Ich ľúbostná zápletka však bola úžasná. Veľmi sa mi páčilo rozdelenie príbehu na dve časové línie, z ktorých jedna hovorila o minulosti a teda o čase kedy spolu Macy a Elliot vyrastali a druhá hovorila o súčasnosti. Takéto knižky mám najradšej a možno práve kvôli tomuto mi dej prišiel oveľa zaujímavejší.

 

Záver príbehu sa mi páčil, no bol očakávaný, takže žiadny prevrat alebo vyvrcholenie príbehu nečakajte. Nemám však knižke čo vytknúť :).

 

Určite by som však nepovedala, že ide o nejakú prehnane romantickú nižku. Skôr takú ľahšiu a jednoduchšiu, možno pre mladších čitateľov/teenagerov ako uliatu. Mne prišla veľmi fajn, no romantické príbehy veľmi nečítam a keď už sa do nejakého pustím, je to väčšinou takáto jednoduchá jednohubka ktorú prečítam v priebehu pár hodín.

 

Produkty