autor: Tinna Bartová

Peter Derňár: Škrabot


Na slovenský triler som sa brutálne tešila. Trilery sú mojou vášňou a pre slovenských spisovateľov mám v srdci špeciálne miesto. Vždy keď je možnosť, prečítam si nejakú našu knižku. Bohužiaľ Škrabot mi vôbec nesadol.

Lars Kepler: Zrkadlový muž


Keplera predstavovať asi nemusím. Jeho temné príbehy sú považované za jedny z najlepší severských krimi príbehov. Napriek tomu, že kriminálky a trilery milujem, toto bola prvá kniha od Keplera ktorú som čítala. Aj keď viem ako sú tieto knihy chválené a ospevované, nečakala som, že ma Zrkadlový muž až tak nadchne.

Christina Lauren: Láska a iné slová


Na túto novinku som sa veľmi tešila. Od zahraničných recenzistov som počula len samú chválu, no u nás je to presný opak. Väčšina recenzii je záporných, mnoho ľudí bolo sklamaných a čakalo viac. Mne sa naopak knižka veľmi páčila.

Becky Albertalli: Molly vo svete neopätovaných lások


Každej knihe dám vždy šancu a stalo sa mi iba párkrát, že som nejakú knihu položila a nedočítala. Bolo to však práve pri knihách od Becky Albertalli. Jej prvé dve knihy – Ja, Simon a Leah mimo rytmu - sa mi vôbec nepáčili a ani jednu z nich som nedočítala. Na túto knižku som sa však veľmi tešila a mala som z nej dobrý pocit.

Kathy Reichs: Kosti v sude


Nemôže byť prekvapením to, že som sa znovu postila do detektívky. Tentokrát som si však vybrala knihy od autorky, od ktorej som doteraz nič nečítala. Recenzie na autorkinu tvorbu som našla rôzne, no väčšina z nich boli pozitívne.

Gayle Forman: Stratení


Spisovateľku Gayle Forman pozná každý vďaka jej duológii Zotaň so mnou, ktorá sa stala pred pár rokmi veľmi populárnou a bol podľa nej natočený film. Keďže mne sa autorkine knihy veľmi páčia, a prečítaných ich mám už zopár, veľmi som sa tešila na jej najnovšiu knižku s názvom Stratení.

Jennifer L. Armentrout: Obsidián


Jennifer Armentrout je u nás pomerne neznáma spisovateľka. Okrem Obsidiánu jej u nás vyšla zatiaľ len jedna kniha, ktorú som ja ešte nečítala. Prvýkrát som o Obsidiáne počula od jednej blogerky, ktorá sa rozhodla prečítať si túto knižku už tretíkrát. Vtedy som si povedala, že táto kniha musí byť fakt dobrá a hneď po preložení si ju kúpim a prečítam.

Daniel Cole: Obesenec


K Handrovej bábike som sa dostala úplnou náhodou, len kvôli zaujímavému obalu, no vďaka nej som si zamilovala detektívky a thrillery natoľko, že teraz čítam iba tento žáner. Na pokračovanie som si musela dlhšie počkať, no dočkala som sa knihy, ktorá bola ešte lepšia, než Handrová bábika. Obesenca by som vôbec neodporúčila čítať bez prečítania Handrovej Bábiky. Knihy na seba nadväzujú, v niektorých kapitolách sa spomína prípad Handrovej Bábiky a tak isto sa v knihe nachádza veľa postáv, ktoré niesú vysvetlené a bez prečítania prvej knihy nebudete vôbec vedieť o koho ide.

Tatiana Brezinská Čuperková: To nerieš!


Tatiana Brezinská prišla po troch rokoch s novou knihou, v poradí už siedmou. Rovnako ako tie predchádzajúce, aj táto by sa dala nazvať príjemnou a jednoduchou oddychovkou.

Monika Macháčková: Zlodejka otcov


Knihy od Moniky Macháčkovej mám veľmi rada, patria medzi moje obľúbené knihy od slovenských spisovateliek. Zlodejka otcov je tretia kniha ktorú som od autorky čítala a bola oveľa lepšia ako tie dve predtým.

Evita Urbaníková: Manželka mi nevadí


Manželka mi nevadí je treťou knihou ktorú som o autorky prečítala. Celkovo sa mi knihy od Evity páčia najviac spomedzi všetkých evitoviek. Dej a tak isto postavy mi prídu zaujímavé a hlavne musím vyzdvihnúť autorkine závery kníh, ktoré ona vie písať fakt na jednotku.

Patrícia Stanková: Malvína


Evitovky som si v poslednej dobe veľmi obľúbila a po každej novej siaham s veľkým očakávaním a radosťou. Od autorky som doteraz nečítala žiadnu knižku. Táto bola moja prvá a musím povedať že aj keď ma takmer vôbec nenadchla, nápad na knižku mi prišiel veľmi fajn.