Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

MRAZIVÉ ZĽAVY - AŽ 70% NA STOVKY KNÍH

Tatiana Brezinská Čuperková: To nerieš!

Autor: Tinna Bartová, 6. februára 2019
thumbnail
Foto: Tinna Bartová

Tatiana Brezinská prišla po troch rokoch s novou knihou, v poradí už siedmou. Rovnako ako tie predchádzajúce, aj táto by sa dala nazvať príjemnou a jednoduchou oddychovkou.

Dej knihy je veľmi jednoduchý, no ľahko predvídateľný. Hlavnou témou knihy je 15 ročné manželstvo Jany a Ruda. Hádky sú u nich doma síce na dennom poriadku, no aj tak ide o manželstvo plné lásky aj po toľkých rokoch. Jana s Rudom spolu vychovávajú 14 ročnú dcéru Sáru, ktorá sa práve dostala do puberty a vyhovieť jej v niečom je takmer nemožné. Ako každý rok, aj tento sa vyberú na rodinnú dovolenku, ktorá ale nie je úplne podľa Janiných plánov a najradšej by sa vrátila domov. Po čase si ale uvedomí, aká by mala byť šťastná za všetko čo má.

V živote skutočne záleží len na láske a zdraví. Riešime však nepodstatné veci, sme nespokojní so svojim životom. Až keď začneme bojovať s niečím vážnym, uvedomíme si, akí sme boli malicherní.“

Kniha To nerieš! bola prvá evitovka do ktorej som sa pustila. Na internete som čítala rôzne recenzie - pre veľa ľudí bola táto kniha sklamaním, no aj tak som bola plná očakávaní a veľmi som sa na ňu tešila. Už po pár stranách som si ale uvedomila, že sa v knihe neudeje nič veľkolepé a že si pri nej hlavne oddýchnem.

Hlavná postava  Jana mi zo začiatku vôbec nesadla a párkrát som chcela knihu položiť pretože mi prišla príliš výbušná a veľmi ľahko sa nahnevala kvôli úplným maličkostiam. Prišlo mi to veľmi otravné a silené.  Po čase sa to ale zmenilo, ja som si ju obľúbila a kniha sa mi zapáčila oveľa viac.

Dej, ktorý by bol inak nudný, oživovali časté zápletky takmer na každej strane. Hlavná zápletka mi prišla skvelá, bola to jediná vec počas celého príbehu ktorú som fakt nečakala. Kniha sa čítala veľmi rýchlo, mala som ju prečítanú za necelé tri hodiny a hneď po nej som sa pustila do ďalšej evitovky. Po prečítaní kníh od iných autoriek by som zhodnotila túto ako jednu zo slabších evitoviek.  

 

Za recenziu ďakujeme Tinne Bartovej. :)

Instagram: @depesacka

Produkty