Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Monika Macháčková: Zlodejka otcov

Autor: Tinna Bartová, 3. februára 2019
thumbnail
Foto: Tinna Bartová

Knihy od Moniky Macháčkovej mám veľmi rada, patria medzi moje obľúbené knihy od slovenských spisovateliek. Zlodejka otcov je tretia kniha ktorú som od autorky čítala a bola oveľa lepšia ako tie dve predtým.

Doteraz som bola pevne presvedčená že kniha Manželka mi nevadí je najlepšia evitovka, no po prečítaní tejto skvelej knihy to u mňa už neplatí. Zlodejka otcov u mňa vyhrala na plnej čiare spomedzi všetkých evitoviek, ktoré som doteraz držala v rukách.

Hlavná postava Klára mi sadla už od začiatku príbehu. Príjemná a veselá detská doktorka, ktorej v živote všetko vychádza podľa plánov, až na ľúbostný život, keďže zatiaľ sa jej nepodarilo nájsť toho pravého. Teda až do momentu, kým nestretne Igora. Náhodné stretnutie z ktorého sa po čase vyvinie krásny vzťah jej do života prinesie lásku po ktorej tak veľmi a dlho túžila.

Napriek tomu že sa jej v živote darí a je šťastná, stále jej niečo chýba. Dá sa žiť kvalitne a plnohodnotne vo vzťahu, ktorý aj po dlhom čase stále nie je potvrdený na úrade?

„Manželstvo je dobrý koncept. Aj v dlhoročnom vzťahu, ktorý nie je potvrdený na úrade, sa dá žiť kvalitne. Ten kúsok papiera a vedomie, že máme jedno meno, že sme jedna bunka, je dôležitý. Dáva pocit istoty a pokoja. Dá sa namietať, že mnohí si to tiež mysleli, a dopadli zle. Lenže vravíme o manželstve, ktoré vytvoria tí správni ľudia. Čo k sebe naozaj patria.“

Knihu som mala prečítanú počas jedného večera, nedokázala som ju pustiť z ruky ani na chvíľku. Ani jedna strana mi neprišla zbytočná alebo nudná. Zápletky, ktoré sa odohrávajú na každej strane sú skvelé a vôbec nie silené. Zbytočne nenaťahujú dej, práve naopak, veľmi sa mi páčili nečakané zvraty nielen v Klárinom živote ale aj v živote ostatných postáv. Každá postava v knihe bola originálna a svojská, čo bolo super. Kláre a Igorovi som fandila od úplného začiatku, veľmi sa mi páčilo že sa do vzťahu nehrnuli, ale po skúsenostiach s láskou si dávali pozor a šli na všetko pomaly.

Vzťahy a konflikty s bývalou manželkou, nenávistná bývala svokra, či snaha zapadnúť do novej rodiny a starať sa o nevlastné dieťa ako by bolo Klárine sú hlavné témy tejto milej knižky. Reálny námet a veľmi detailne vymyslené postavy sú dôvod prečo sa mi táto knižka veľmi páčila a stala sa jednou z mojich slovenských srdcoviek.

 

Za recenziu ďakujeme Tinne Bartovej. :)

Instagram: @depesacka

Monika Macháčková je slovenskou autorkou šiestich úspešných románov, ktoré píše hlavne pre ženy. Novinárka, moderátorka vlastnej talkšou, miestna poslankyňa. Je absolventkou strednej knihovníckej školy a diaľkovo študovala žurnalistiku. Neskôr pôsobila ako metodička umeleckého prednesu a neprofesionálneho divadla. Dvanásť rokov pracovala ako redaktorka časopisu Život. V súčasnosti pôsobí ako publicistka a autorka kníh na voľnej nohe. Celý život žije v milovanom Senci, kúsok od Slnečných jazier, a tvoriť chodí do svojej drevenice v Čičmanoch. Miluje smiech, písanie príbehov. Vôňu levandule, nových kníh, barokovú hudbu, kávu a biely Sauvignon. ... viac

Produkty