Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doprava zadarmo na nákupy od 15€ končí 24.11.2020

John Strelecky: Kaviareň na konci sveta

Autor: Lenka Trčálková, 19. novembra 2020
thumbnail

Stalo sa Vám už niekedy, že ste niekam išli, mali ste jasný cieľ a zrazu ste "omylom" zablúdili? Riadim sa heslom, že všetko je tak, ako má byť. Už mnohokrát sa mi to v živote potvrdilo. A tiež to, že každé naše zablúdenie má istý zmysel. Stratím sa v starých uličkách mesta a spoznám nové miesta, stratím sa v lese a objavím novú cestu, vďaka ktorej si rozšírim obzory. .

Reklamný manažér John sa stratil nie len na ceste, ale najmä vo svojom živote. Avšak osudná kaviareň, na ktorú náhodne natrafí mu zodpovie to, na čo raz za čas všetci hľadáme odpovede. Skúste sa niekedy neriadiť presnými pravidlami a pokúste sa vybočiť zo zaužívaných a vyšlapaných chodníčkov. Vďaka tomu môže človek spoznať nepoznané, stretnúť skvelých ľudí a nájsť niečo, čo možno vždy hľadal a ani si to neuvedomoval.

Prečo si tu? Bojíš sa smrti? Vedieš naplnený život? Tak čo, zamysleli ste sa nad týmito otázkami a poznáte na nich odpovede? Ako hovorí táto kniha, život sa nemá odkladať, ale žiť. Nemali by sme čakať na zajtrajšok; na to, keď budeme chudší a krajší; na to, keď budete mať viac peňazí alebo času. Mali by sme si užívať každú jednu chvíľu a každý moment. Ale to už predsa všetci vieme, však? Táto kniha sa bude čítať priam sama. Zoberte si čaj alebo kávičku, sadnite si do kaviarne a listujte. A pritom sa zamyslite nad otázkami, ktoré si John prečítal na jedálnom lístku v Kaviarni na konci sveta.


Poďme sa na chvíľku stratiť sami so sebou. Možno sa nestane vôbec nič. A možno nám ten čarovný okamih zmení život.

 

Produkty