autor: Lenka Trčálková

Nezabúdajme, že naše sny sú tie najpodstatnejšie


Kniha Chlapec na oslíkovi je plná krásnych myšlienok.

Zradný príliv je inteligentný psychologický triler


Po návrate do rodného mesta sa opäť dvíha vlna nepríjemných podozrení.

Žiadne stretnutie v našom živote nie je náhodné


Mike Gayle vo svojej knihe Muž, ktorého asi poznám neprekvapí len príbehom o dvoch kamarátoch, ale tiež súrodeneckou láskou.

Hranice máme iba v hlave. Kniha Nájdem odvahu je toho dôkazom


Ak nechcete v sobotu ráno premotivovane vyskočiť z postele a ísť behať mestom niekoľko kilometrov, tak rozhodne nečítajte túto knihu.

Influencer má aj svoje tienisté stránky


Milan sa rozhodol žiť inak ako väčšina ľudí, ktorí osem hodín denne trávia v práci.

John Strelecky: Znovu v Kaviarni na konci sveta


Tento krátky príbeh má veľavravný podtitul Náročné stretnutie so svojím vnútrom a zhltnete ho do niekoľkých hodín. Kniha je súčasťou trilógie Kaviareň na konci sveta a Návrat do Kaviarne na konci sveta.

B. A. Paris: Dilema


Toto je prvá kniha od autorky B. A. Paris, na ktorú som natrafila a už teraz viem s určitosťou povedať, že rozhodne nebude posledná, ktorú od nej prečítam. Ak máte chuť na pokojné čítanie pri kávičke s vyloženými nohami, tak na to pri tejto knihe rozhodne zabudnite. Pri tomto príbehu budete totižto v neustálom napätí od začiatku až do samého konca. Fakt, že som túto knihu s viac ako 330 stranami prečítala za necelé dva dni hovorí asi za všetko. Tento príbeh je o tom, ako „odhalenie pravdy zničí ju a zachovanie tajomstva zasa zničí jeho.“

John Strelecky: Veľká životná päťka


Charizmatického autora Johna Streleckeho poznáme najmä ako spisovateľa motivačných kníh, ktoré mnohým zmenili život. Určite ste postrehli jeho tituly Kaviareň na konci sveta a Návrat do kaviarne na konci sveta.

John Strelecky: Kaviareň na konci sveta


Stalo sa Vám už niekedy, že ste niekam išli, mali ste jasný cieľ a zrazu ste "omylom" zablúdili? Riadim sa heslom, že všetko je tak, ako má byť. Už mnohokrát sa mi to v živote potvrdilo. A tiež to, že každé naše zablúdenie má istý zmysel. Stratím sa v starých uličkách mesta a spoznám nové miesta, stratím sa v lese a objavím novú cestu, vďaka ktorej si rozšírim obzory. .

Jostein Gaarder: Bábkar


Čo ma na knihe Bábkar zaujalo a prečo som sa rozhodla po nej siahnuť? Presvedčila ma umelecká obálka, ktorá mi padla do oka na prvý pohľad, a tiež nevšedný a hlboký príbeh.