Lucinda Riley: Búrková sestra

Knihy z pera Lucindy Rileyovej patria k najlepším čitateľským zážitkom na svete a dokazujú to aj mnohé prestížne ocenenia z Talianska či Holandska. 

Románová séria Sedem sestier zaujme čitateľa od prvých strán, lebo ide naozaj o veľmi pútavé čítanie. Celú sériu tvorí sedem románov, každý z nich podáva osobitný príbeh o jednej sestre -  v poradí, v akom pribudli do rodiny.   

Sedem sestier vyrastá v dome pri Ženevskom jazere a žijú tam až do dospelosti. Napokon každá z nich vyletí z rodinného hniezda niekam do sveta, okrem tej najstaršej. Celý príbeh je zaujímavý aj tým, že ide o nevlastné sestry. Ešte v detstve si ich adoptoval záhadný miliardár.    

Maia, Ally, Star, Cece, Tiggy, Electra a Merope sú mená, ktoré dievčatá dostali podľa siedmich Plejád, ktoré Zeus v záujme ich bezpečia umiestnil na oblohu v podobe žiarivej hviezdokopy.     

Po smrti dostane každá zo sestier list s indíciou, ktorá ich má nasmerovať po stopách ich pôvodu. Práve tým je táto séria čitateľsky atraktívna, lebo vás zakaždým zavedie na iné miesto. 

Autorka Lucinda Rileyová správne využila svoj spisovateľský potenciál a vsadila na dobrú kartu – keď pôsobivým spôsobom necháva svoje postavy v knihe aj samotného čitateľa cestovať po celom svete. 

V slovenskom vydaní vyšli tento rok prvé 2 diely zo série. 

Prvá časť Sedem sestier s podnázvom Maia – krásna samotárka, ale musí sa naučiť ľúbiť   zavedie čitateľa zo Švajčiarska do brazílskeho Rio de Janeiro. 

Druhý diel Búrková sestra je o druhej najstaršej sestre – jachtárke Ally, ktorú tragické udalosti zavedú do Nórska. 

Cesta nádeje a nesplnených snov 

Čím sú tieto romány zaujímavé? Okrem pútavého, priam dokonalého autorkinho štýlu každá z jej kníh dejovo prekoná vzdialenosť stovky kilometrov, prejde niekoľkými kontinentmi a desiatkami rokov. 

Autorka to v každom románe spravodlivo vyváži dvoma príbehmi z iného obdobia aj miesta. Postavy v nich sú výborne vykreslené, takmer ako skutočné. Opisy sú miestami detailnejšie, ale dodávajú knihe tú správnu atmosféru. Rozhodne dokáže vzbudiť u čitateľa zvedavosť aj záujem. 

Prvý aj druhý diel, Sedem sestier a Búrková sestra sú nezabudnuteľnou cestou nádeje a nesplnených snov hlavných postáv

V slabých chvíľach nájdeš svoju najväčšiu silu.

Každá zo sestier bojuje s vlastným strachom, bolesťou a neistotou. Je tu však náhle vnuknutie v podobe tajnej indície, ktoré ich nabáda hľadať cestu k svojmu pôvodu, zistiť, kým vlastne sú, alebo kým by sa mohli stať. 

Prepojenie s inou dobou, iným miestom tu má hlbšie korene, a hľadať cestu k rodine je pre Maiu aj Ally v istom momente prioritou. Je to to, čo odrazu túžia vedieť. Niektoré tajomstvá by možno mali ostať tajomstvami, alebo možno už viac nie.        

Za všetkým je láska. 

Napokon tak ako hlavné hrdinky, tak aj čitateľ sa dostane k celku záhadného príbehu spred niekoľko sto rokov, kde za všetkým takmer vždy stojí láska. Nie je to však hocijaká láska. Je to láska, ktorá musela zdolať nejednu prekážku, ktorá bola zakázaná, neprijatá, zamlčaná. A predsa sa dostala na povrch, znovuzrodená a ešte silnejšia. 

Romány od Lucindy Rileyovej sú zárukou čitateľského zážitku, ktorý dostane každý priaznivec romantiky a dobrodružstva. To je to, čo by ste mohli v jej románoch ako sú Sedem sestierBúrková sestra nájsť.   


← Predchádzajúci blog

Lucia Pastierová Čarná: Hladko obratko

Nasledujúci blog →

Mario Escobar: Osvienčimská uspávanka