Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 480 miestach na Slovensku

Luke Pearson: Hilda a trol

Autor: Knihomoľka Caroline, 2. júna 2019
thumbnail
foto: Caroline

Roztomilú modrovlásku Hildu si zamilujete! Komiks bol síce pôvodne určený pre deti, no získal si všetky vekové kategórie. A to hlavne vďaka vynaliezavosti, chuti objavovať a originalite hlavnej hrdinky!

Prvý diel anglického karikaturistu a scenáristu Lukea Pearsona s názvom Hilda a trol nás zavedie do ďalekých lesov severu, ktoré sú plné záhad a podivností. A práve tu na samote žije naša modrovlasá hrdinka Hilda so svojou mamou. Jej veľkou záľubou je kreslenie kameňov a práve jeden z jej výletov za kameňmi sa stane obrovským dobrodružstvom! So svojím verným priateľom Pánom Vetvičkom totiž objaví Troliu skalu. A aby naozaj zistili, či sa trol v noci prebudí, rozhodli sa počkať na zvuk zvončeka, ktorý mu zavesili na nos. To však netušili, že trolovia sú mimoriadne citlivý na zvuk zvončeka…

Luke Pearson dokázal vytvoriť naozaj výnimočné dielo. Inšpirovaný severskou mytológiou nám približuje svet, v ktorom môžeme stretnúť obrov, ktorí dokážu skamenieť, či morského ducha fjordu. A to všetko vďaka Hilde – modrovlasej šibalke s čiernou baretkou. Jej verným priateľom je modrý psík s rožkami Pán Vetvička a do domu im na pravidelnú návštevu chodí Polienko.

Táto komiksová jednohubka je naozaj skvelým čítaním! Veľmi milý príbeh spojený s nádhernými ilustráciami sú dokonalou kombináciou. Už teraz sa nesmierne teším na pokračovanie Hilda a Polnočný obor! A tiež som veľmi zvedavá na seriálové spracovanie, ktoré verím, že tiež nesklame!

 

Za recenziu ďakujeme Knihomoľke Caroline Turazovej. :)

Instagram: @knihomolky

Produkty