Ďalším prehliadaním stránky súhlasíte s používaním cookies.

Doručenie zadarmo na nákupy od 25€

Miroslava Varáčková: Grafitové dievča

Autor: Tina Bartová, 28. mája 2017
thumbnail
Foto: Tina Bartová

Miroslava Varáčková je jedna z mojich obľúbených spisovateliek. Po knihách Adaptácia, Nepobozkaná a Len to nikomu nepovedz som sa dostala k tejto.

Nevedela som sa jej dočkať odkedy som zistila, že píše ďalšiu knihu a preto som sa na ňu pustila hneď ako som ju dostala.

Príbeh je o dievčati menom Táňa a jej kamarátovi Britvovi. Tánina mama je alkoholička a otca nepozná. S mamou žijú veľmi skromne, často nemajú ani na jedlo a preto si Táňa zháňa peniaze malými krádežiami. Britvov život je úplne opačný. Má bohatých rodičov, ktorý mu zaobstarajú všetko na čo si spomenie. No niečo ich dvoch predsa len spája a vďaka tomu nedokážu byť bez seba.

V jeden večer pozve Britva Táňu na firemnú oslavu jeho otca, kde sa Táňa stretne s tajomným fotografom Benom, ktorého prednedávnom stretla na ulici. Zozačiatku sa k Táni správa milo, dokonca jej ponúkne prácu a peniaze, no po čase sa začne správať zvláštne a namiesto pomoci ktorú Táni sľúbil, jej pridá ďalšie problémy.

Knihu som si zamilovala hneď od začiatku a nedokázala som z nej dať ruky preč. Milujem ako dokáže autorka na 170 stranách napísať tak krásny príbeh na zamyslenie. Veľmi sa mi páčilo ako opísala problémy, ktoré má veľa ľudí. Knihu som si zamilovala a neviem sa dočkať ďalšej.

Knihu určite odporúčam.

Miroslava Varáčková (1981) má doma troch chlapov a psa. Keď ich ráno vypraví do práce a do školy, odpláva ku klávesnici počítača a do sveta fantázie. Každá jej nová kniha je totiž cestou, na ktorú sa so svojimi hrdinkami vypraví. Ich cieľ nie je nikdy jasný, ten objavujú spolu a ich zážitky formujú nielen Mirku, ale aj jej hrdinky.

Väčšina kníh, ktoré napísala sú romány pre mládež. Medzi jej najznámejšie a čitateľmi najobľúbenejšie patria dystopie Adaptácia a  Prežila som svet a knihy pre dospievajúce dievčatá Len to nikomu nepovedz, Nepobozkaná,  Láska z uliceTri kroky do pekla,  Grafitové dievča, Drž ma, keď padám.  

... viac

Produkty

Letné zľavy až do 80%

Vyberať knihy →

×