autor: Tina Bartová

Odsúdený za vraždu sa vracia do dediny


Snehulienka musí zomrieť je príbeh o malej dedine, kde každý pozná každého.

Bernard Minier: Údolie


Policajný vyšetrovateľ Martin Servaz je momentálne mimo služby, no uprostred noci dostane naliehavý telefonát od jeho dávnej lásky Marianne, ktorá je už niekoľko rokov nezvestná. Keďže je Martin suspendovaný, nemôže Marianne hľadať oficiálne, preto sa rozhodne hľadať v hlbokých lesoch Aiguesvives na vlastnú päsť. Nešťastne však uviazne v údolí odrezanom od sveta, kde sa náhle odohrá séria veľmi brutálnych vrážd. Obete vraha zomierali príšernou, krutou a rituálnou smrťou. Martin sa snaží zistiť čo bolo príčinou týchto ohavných vrážd a prečo sa jeho láska Marianne ocitla uprostred tejto hrôzy.

Estelle Maskame: Séria Dimily


Na sériu Dimily som sa veľmi tešila. Názory na tieto knižky sú rôzne, niektorým ľuďom sa príbeh o láske nevlastných súrodencov veľmi páči, a niektorým vôbec. Chápem obe strany, pretože zdieľam oba názory.

Sophie Kinsella: Dokonalé prekvapenie


Myslím si, že autorku netreba predstavovať nikomu. Ženské či dievčenské romány píše skvelo a takmer všetky dievčatá, ktoré čítajú young adult literatúru už v rukách mali určite aspoň jeden jej román. Mne už rukami prešlo viacero autorkiných kníh, no táto bola prvá, ktorú som čítala v slovenčine. Možno práve to bol dôvod, že ma tento príbeh veľmi nenadchol. Alebo len proste autorke táto knižka veľmi nevyšla.

Luca D´Andrea: Podstata zla


Prečo nikto nechce hovoriť o minulosti?

Miroslava Varáčková: Grafitové dievča


Miroslava Varáčková je jedna z mojich obľúbených spisovateliek. Po knihách Adaptácia, Nepobozkaná a Len to nikomu nepovedz som sa dostala k tejto.

Patrick Ness: Niečo viac


Patrick Ness znova ukázal, že píše neskutočné knihy.

Robert Bryndza: Nočný lov


Robert Bryndza je mladý britský autor, ktorý sa dlhodobo zdržiava na Slovensku so svojím manželom Jánom. Na knižnom trhu sa presadil vďaka divadelným hrám, ktoré sa hrali v Anglicku i Amerike. Od písania drám prešiel k filmovým scenárom a cez ne sa dostal k žánru krimi. Jeho detektívny debut, krimi román Dívka v ledu zaznamenal úspech. Noční lov, ktorý práve vydalo vydavateľstvo Grada, je voľným pokračovaním a Bryndza v ňom opäť dokázal, že dokáže strhnúť čitateľa bez rozdielu veku.