Odsúdený za vraždu sa vracia do dediny

 

Detektívne príbehy čítam zo všetkých najradšej a na Snehulienku som sa veľmi tešila. Od autorky som čítala aj predošlú knihu Deň matiek ktorá sa mi po príbehovej stránke veľmi páčila, aj keď štýl písania autorky mi veľmi nesadol.

Snehulienka musí zomrieť je príbeh o malej dedine, kde každý pozná každého a ľudia o sebe vedia všetko. Pred mnohými rokmi bol z vraždy dvoch dievčat obvinený dedinčan, ktorý bol však opitý a na nič si nespomína. Všetky dôkazy však hovorili proti nemu a tak skončil vo väzení.

Po rokoch vo väzení sa Tobias vrátil do rodnej obce a jej obyvatelia sú nervózni z jeho príchodu. Keď zmizne ďalšie dievča, príbeh sa stáva ešte napínavejším.

Snehulienka musí zomrieť


Ocitáme sa v malej dedine, kde každý každého pozná a ľudia vedia o sebe všetko. Dedinčania pred mnohými rokmi obvinili mladého muža z vraždy dvoch dievčat, ktoré zmizli počas hodových osláv. Mladík bol opitý, takže si na nič nespomínal. Všetky dôkazy hovorili proti nemu, priťažili mu aj výpovede priateľov, a tak Tobias Sartorius skončil vo väzení. Po desiatich rokoch sa Tobias vracia do rodnej obce, kde život medzitým plynul ďalej. Jeho príchod znervózni celú dedinu. Klamstvá, intrigy a ľudská bezohľadnosť zničili život nielen rodinám mŕtvych dievčat, ale aj Tobiasovým rodičom. Keď zmizne ďalšie dievča, prípadu sa ujmú nezaujatí detektívi. Spočiatku narazia na stenu mlčania, ale podarí sa im ju nabúrať. V príbehu Snehulienka musí zomrieť nájdeme hádam všetko, čo má mať dobrá detektívka: spád, napätie, majstrovskú zápletku a dedinský klan posadnutý zvrátenou nenávisťou.
Na sklade 3Ks
17,96 € 18,90 €

Napriek tomu, že pri prvej knihe mi štýl písania veľmi nesadol, táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Všetky postavy v knihe sa mi veľmi páčili a autorka skvele opísala prostredie príbehu. Veľmi oceňujem, že na konci knihy sa všetko vyriešilo a nezostali nijaké otvorené konce. Do tohto príbehu by sa mi to vôbec nehodilo.

Snehulienka bola naozaj úžasná. Veľmi originálny a pútavý nápad na príbeh, ktorý autorka skvele spracovala. Určite by som túto knihu nezaradila medzi najlepšie knihy, ktoré som kedy prečítala, no patrí k tým lepším. Už teraz sa teším na ďalší počin autorky Nele Neuhausovej.

← Predchádzajúci blog

Dámsky gambit je nový feministický vzor generácie Z

Nasledujúci blog →

Naša Ľudka vybrala absolútnu TOP 10 roka 2021