Kníhkupectvo PANTA RHEI na skvalitnenie služieb používa cookies podľa pravidiel, ktoré sú Vám k dispozícii v Obchodných podmienkach. Ďalším používaním stránky s uvedenými pravidlami súhlasíte.

Osobný odber už na 475 miestach na Slovensku

Patrick Ness: Niečo viac

Autor: Tina Bartová, 27. mája 2017
thumbnail
Foto: Tina Bartová

Patrick Ness znova ukázal, že píše neskutočné knihy.

Kniha Niečo viac ma zaujala na prvý pohľad a bola som rozhodnutá, že si ju musím prečítať. Keď som si ju našla v balíčku, takmer som sa rozplakala od šťastia.

V knihe Patrick opísal život chlapca Setha, ktorý je v puberte a nemá mu kto pomôcť. V jeden deň sa rozhodne skončiť svoje trápenie. Nečakane sa zobudí uprostred neznámej ulice úplne nahý a smädný, nepamätá si nič, dokonca ani svoje meno. Nevie kde je a ani či je tam niekto s ním. Musí prísť na to ako je možné, že nezomrel a popritom plniť rôzne úlohy. Postupne si začína spomínať na niektoré veci, no je ešte viac zmätený než na začiatku.

V knihe je opísaný skutočný svet a rovnako aj svet po smrti, ktorý je iný než si Seth predstavoval. Príbeh je napínavý, občas smutný, ale rozhodne je to príbeh na zamyslenie. Kniha sa mi veľmi páčila, bola lepšia než som očakávala.

Produkty