Knižné kamarátstva

Baja Dolce: PLACEBO MY

Baja Dolce: PLACEBO MY
Baja Dolce: PLACEBO MY

 V prvej časti sa teda zoznamujeme s hlavnými postavami, s tým, aký život viedli pred ich osudovým stretnutím. V porovnaní s ďalšími dvoma dielmi, tu nájdete viac romantiky. Mladá Ema, ktorá vyrastala v pestúnskej rodine, má za sebou neľahké detstvo, si nájde novú prácu, v inom meste, jednoducho chce začať od začiatku. Do života jej vstúpi cieľavedomý a trochu záhadný Christopher.  

Druhý diel odhaľuje mnohé tajomstvá ukryté v prvej časti, a Ema a Chris musia prekonať nejednu prekážku, aby mohli byť spolu. 

Posledný diel z trilógie Placebo je vyšperkovaný do detailov, od romantických až po tie dramatické. V tejto časti dej voľne nadväzuje na predošlú Placebo Ja. Ema a Chris sú opäť spolu, všetko vyzerá byť takmer dokonalé. Po všetkých útrapách a nedorozumeniach nastal čas, aby si obidvaja začali užívať spoločné chvíle a plánovali si budúcnosť. Tá však nemôže pokračovať, ak minulosť nepovedala svoje posledné slovo. 

Tiene minulosti ožívajú jedným záhadným telefonátom, ktorý naruší ich partnerskú idylku. Dokáže sa Ema vysporiadať aj s ďalšou skúškou, ktorá je stále jej nočnou morou? 

V tejto časti autorka vložila do deja viac akcie a napätia, ktoré by ste od romantickej knihy akou je Placebo možno nečakali. Každá časť z trilógie je preto iná, nápaditá a mimoriadna. Kým v prvých častiach sa to len rozbiehalo, záverečný diel bol výborným vyvrcholením celého Eminho a Chrisovho príbehu.  

Placebo My odhaľuje tienistú stránku Eminho života, tá musí nájsť v sebe všetku odvahu, ako poraziť tieň a ochrániť tých, ktorých miluje. Jej nočná mora ožije v momente, kedy to bude čakať najmenej. Nebezpečenstvo, ktoré jej hrozí, pocíti na vlastnej koži a pocítia to aj jej priatelia. 

Autorka Baja Dolce pridala tejto časti slušnú dávku napätia a drámy, a záver je doslova trilerový,  budete sa pri ňom báť, (možno nadávať) a tŕpnuť až do samotného konca.   

Dialógy boli aj v tejto knihe skvelo vyskladané, kladné postavy sa striedali s tými zápornými. Do deja vstúpia aj niektoré nové postavy a iné v ňom bohužiaľ skončia, čím autorka mnohým fanynkám trilógie Placebo možno nechcene „zlomila srdce“.

Na tejto knihe oceňujem najviac práve tú dramatickú stránku, a s ňou prichádzajú aj obete v podobe postáv, ktoré sme si možno obľúbili, ale samozrejme neprezradím, o ktorú postavu pôjde. 

Celá trilógia bola pútavým čítaním, ktorá nenechá nikoho chladným. Zároveň je to citlivo podaný príbeh, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami, (aj postavami) a okrem romantického pozadia poukazuje na vážny problém psychického i fyzického týrania. Možno aj v našom okolí sa nachádza niekto, kto trpí a podstúpil neuveriteľné trápenie, ale bojí sa o tom hovoriť. Týmto príbehom Baja Dolce ukázala na zraniteľné miesta, ktoré máme, Stačí len nájsť na ne ten správny liek. 

← Predchádzajúce

Steven Pinker: Buď svetlo

Ďalšie →

Maya Sinay: Veriť